Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Notebook lefagyás, fogalmam sincs mit tegyek :S


LikeASir

Recommended Posts

LikeASir

Nos elolvastam a lefagyásos témát, de mivel abban igazából csak a PC van említve, új témát nyitnék.

Nos az lenne a gondom, hogy a notebookom (Acer ASPIRE 5750G) kb egy 20-30 percenként lefagy és csak újraindítással lehet megoldani.

De a lefagyás sem olyan, hogy még a nyilat sem lehet megmozdítani, hanem jelzi a Windows 7, hogy töltõdik, csak éppen nem lehet semmit sem csinálni. A bal felsõ sarokban megjelenik egy ablak, azzal a két opcióval, hogy várakozás, vagy bezárásra kényszerítés. Igenám, de hiába nyomom meg bármelyiket is, tovább fagy. A Ctrl+Alt+Del-t is hiába nyomom az égvilágért sem nyitná meg a feladatkezelõt.

Ami még érdekes, hogy akkor szokott csak lefagyni, ha netezek, és egy új ablakot szeretnék megnyitni, vagy játszok valamivel, és például ki akarok lépni a fõmenübe, vagy egy másik pályát akarok betölteni, stb.

Én arra gyanakszom, hogy ilyen iszonyatos melegben felmelegszik a hardver és lefagy(mivel csak mostanában kezdte el ezt csinálni), vagy valamilyen vírus. Remélem nem nagy a baj :(.

 

Köszönöm elõre is a válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Ilyen melegben nem is szabadna játszani egy laptoppal!!! A könyvében a végén benne van az üzemeltetési hõmérsékleti tartomány is. A gyártó nem fogja javítani, ha ebbõl eredõen hiba lép fel a hardverben, mert visszanézhetõ, és ugrik a garancia.

Egyébként mivel a merevlemez kényes a melegre és ebben a típusban kap még a déli híd felöl is, ezért ha nem trójai vagy valami beépülõ miatt lassul a gép, akkor a merevlemez adatátviteli hibái okozzák a gondot. Egy HD sentinel próbát kellene végezni, az mutatja ha hiba van. A max hõjét a lemeznek csak a vásárolt verzió mutatja, de iránymutatást adhat ha az a gond. Ha nem mutat hibát, akkor kell csinálni fájlmozgatásokat és csekkolni a sebességet, mert ott lehet a gond. Elsõ körben ezeket kellene megnézni.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
juhaszgabor98

Sziasztok. Az én Notebookomal az a gond hogy mikor bekapcsolom egyből a fiókot adja be hogy adjam meg a jeszavát. De az egerem a képernyőn mozog viszont vagy nem érzékeli az egeret mert hiába katintok nem reagál vagy lefagyott. A billentyűzetre se reagál. Csak a Home billentyűre de az csak annyit csinál hogy megjeleníti a képernyőzárat. Próbáltam újra indítani a notebookot de semmi. Kérhetnék segítséget ez ügyben ?

 

Sziasztok. Az én Notebookomal az a gond hogy mikor bekapcsolom egyből a fiókot adja be hogy adjam meg a jeszavát. De az egerem a képernyőn mozog viszont vagy nem érzékeli az egeret mert hiába katintok nem reagál vagy lefagyott. A billentyűzetre se reagál. Csak a Home billentyűre de az csak annyit csinál hogy megjeleníti a képernyőzárat. Próbáltam újra indítani a notebookot de semmi. Kérhetnék segítséget ez ügyben ?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Külső egérrel, billentyűvel mit csinál? Live Linux alatt működik az egér és a billentyű?

Link to comment
Share on other sites

juhaszgabor98

Mind a két féle egérrel ugyan az van, a képernyőn az egér mozog de se val klikkre se jobbra nem reagál. Külső billentyűzettet nem próbáltam.Sajátján 1-2 billentyűre reagál de az is csak anyira hogy a kezdőképernyő jelenik meg, ott se működik a billentyűzet se az egér.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Live CD-vel mit csinál? Ott megy a billentyű és az egér? Ha megy, akkor ez egy vírus, ha ott sem megy, akkor alaplapcsere.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Mennyire lehet koszos billentyűzet belseje? Nincs véletlenül beragadva valamelyik billentyű?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...