Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Boot probléma


dcs_1902

Recommended Posts

dcs_1902

Üdv! Elöljáróban tisztáznám, hogy egy kb fél éves ASUS laptopról van szó, a hardverkonfiguráció jó.

Történt, hogy egyszer csak kifagyott a gép (silverlight), majd újraindítással próbálkozva nem akart bebootolni a win.

(Windows 7 Ultimate x64). Gondoltam sérült valami, egybõl vettem elõ az install DVD-t, partícióformázás után újratelepítettem a rendszert. Gondoltam innentõl minden OK.

A gondok már jelentkeztek, szokatlanul lassan települt fel a rendszer, majd a boot továbbra is iszonyat lassú. (4-5 perc, a "windows indítása" indítóképernyõt van szerencsém csodálni)

Miután elindult a rendszer, semmi gond nincs, normális sebességgel dolgozik a masina.

Egyébként ez elõtt semmi probléma nem jelentkezett, semmilyen téren. Pillanatok alatt bootolt, minden klappolt.

 

Mi lehet a gond?? BIOS beállítás lehet, esetlek hardver eredetû lenne a hiba?

Elõre is köszönöm a válaszokat.

 

Üdv, Dobrán Csaba.

Link to comment
Share on other sites

dcs_1902
Én elsõ körben a HDD-re gyanakodnék, ellenõrizd pl. Hard Disk Sentinel-lel!

 

A lemez felületén található 239 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.

A lemez önteszt során talált 8 hibás szektort.

A lemez felületén található 8 gyenge szektor, mely(ek) késõbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).

1537 hiba fordult elõ adatátvitel során. Ezt okozhatja az eszköz hibája vagy nem megfelelõ adat/tápkábel. Javasolt a kábelek ellenõrzése és cseréje ha lehetséges.

 

öntesztet nem tudtam csinálni, lemez olvasófej hibája miatt...

 

ötlet?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Vidd garanciális szervizbe, bár lehet, hogy ez náluk még nem vinyó csere ok.

Vagy SSD-t bele csereként.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...