Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Biztonsági másolat / program megmentése


holiver9

Recommended Posts

holiver9

Sziasztok!

 

Szeretném a segítségeteket kérni egy számomra fontos kérdésben:

Van egy szoftverem amit egy vagyonért vettem. ( 170 ezer) Semmit nem kaptam hozzá, a cég jött ki feltelepíteni.

A számítógép amelyrõl eddig mûködött, az üzlettársamé, akivel összevesztünk, így különválnak útjaink, viszi a gépet mindenáron. :-)

Nem nagyon tudom, hogy kellene nekiállni:

Arra gondoltam, hogy készítek egy biztonsági másolatot az egész géprõl, amit utána az én gépemen lefuttatok. A kérdésem csak az lenne, hogy ezt mivel tehetem meg, hogyan, illetve, hogy mûködne e így a programom egy másik gépen?

Nem befolyásoló tényezõ az, hogy az én gépembe más a videókártya, meg minden?

 

Egy éttermi programról van szó, ami készletet, számlát, egyebeket kezel-készít. Az ételeket gondolom adatbázisokba menti.

A használt rendszer Windows Xp Professional.

 

Amit én megtettem eddig: a teljes C: meghajtót lemásoltam egy külsõ adattárolóra arra az esetre, ha idõ elõtt elvinné a gépet.

Esetleg ebbõl kilehet valahogy szedni a programot, vagy lehet a lemásolt C:-rõl biztonsági másolatot készíteni, vagy mindenképp az eredeti gépet kell használnom?

 

Próbáltam már futtatni a másolt c-rõl a programat a program files-ból, de csak hibaüzeneteket kaptam, nem találja ezt, nem találja azt.

 

 

Segítségeteket elõre is nagyon nagyon köszönöm!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Én Acronis segítségével készítenék egy lemezképet, amit aztán egy másik gépre fel lehet rakni. Max a drivereket kell frissíteni. Általában mûködik.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem fog menni. Ha nagyjából nem azonos a két gép, akkor nem fog elindulni a rendszer. Legalábbis nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak XP-vel.

 

@holiver9

Kérlek, ne nyiss össze-vissza mindenütt témákat, olvasd el a fórumszabályzatot!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

@holiver9

A videokártya még nem is akkora probléma, hanem a minden más.

Amit arpsoft írt, az volna a legjobb megoldás, de elõfordulhat, hogy nem megy, kék halál lesz visszarakva az image-t.

Ha biztosra akarsz menni, akkor a másolandó partíción elõtte futtatni kellene a sysprep-et, és utána Acronis True Image mentés.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...