Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Notebook, netbook vásárlás


Pjotr

Recommended Posts

majomringato

Tisztelt Fórumzók!

 

Laptop vásárlás elõtt állok. Két kiszemeltem van, egy Dell Inspiron M5040-130938 és egy Toshiba Satellite C660-1MM.

 

Az árbeli különbség nem nagy, a tudásbelit nem értem. Igazából egy masszívan netezésre, Office-használatra rendszeresített gép lesz, melynek legfõbb ismérve a megbízhatóság kell, hogy legyen. Ennek tükrében a kettõ közül melyiket javasolnátok és miért?

 

Valamint itt kérdezném meg, hogy a melegedés ennél a két típusnál mennyire jellemzõ, illetve -ha van- mit lehet ellene tenni? Tudtok esetek valamilyen laptop hûtõt javasolni hozzájuk? Illetve még annyit kérdeznék, hogy ha jól látom, akkor ezeknél nincs feltüntetve a videókártya memóriájának a nagysága? Ez e két gép esetében mekkora?

 

Köszönöm elõre is a segítséget! :)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A Dell ezerszer megbízhatóbb a Toshibánál, ráadásul jobb a garanciáztatásuk is. Én mindenképp a Dellt választanám. Már csak az APU miatt is.

Link to comment
Share on other sites

majomringato

Köszönöm a gyors választ. Még találtam kettõt Dellt, ezt és ezt. A processzoruk az, ami eltér, csak nem értem mennyire.

 

Ja, és az APU az micsoda? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Greene

Az APU az a gyerekfelügyeleti processzor. ;)

Komolyra fordítva, az APU, az Accelerated Processor Unit rövidítése, ami fordításban "gyorsított processzort" jelent. Egy lapkára rakják a processzort és a GPU-t, így bizonyos számítási feladatokban segíthet a GPU a CPU-nak. Ez egy nagyon hasznos dolog.

 

A Pentium B940 a Core i3-nál olcsóbb ezáltal kisebb teljesítményű CPU. Az AMD E350 szintén gyengébb az i3-nál.. Én a Core i3-at ajánlom inkább, abban van 3M L3 Cache és Hyper Threading is. De az Dellből 150 körül kezdődik.

 

A Dell viszont tényleg jobb szervizzel rendelkezik mint a Toshiba.

Link to comment
Share on other sites

majomringato

Köszönöm a választ, a legutóbbi, amit linkeltem az a dell-shopban 137 ezer áfával és ilyen i3-mal szerelt.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Igazad van, azt meg se néztem. :upsz:

Az i3-as Dell jónak tûnik, de 2G memória az azért kevés. Viszont jó hír, hogy egy 4 gigás kitet (2x2G SODIMM DDR3) elég olcsón lehet venni hozzá, és általában a bõvítés is nagyon egyszerû. De elötte meg kell bizonyosodni arról, hogy nem jár garanciavesztéssel ha kicseréled benne! Mindenképp saját beszerzésû 64 bites Windows 7-et ajánlok hozzá (gondolva egy esetleges memóriabõvítésre.)

Mielött megrendeled, menj el Mediamarktba, Saturba és "nyomkodd meg", hogy lásd mennyire tetszik. ;)

Link to comment
Share on other sites

Dreaman

"általában a bõvítés is nagyon egyszerû."

A Dell 5040-eseket felülrõl, azaz a billentyûzet kivétele után tudod bõvíteni. Kezdõ felhasználónak azért nem olyan egyszerû.

Link to comment
Share on other sites

majomringato

Kedves Greene!

 

Egy kaptafára jár az agyunk, ugyanis a 2GB ramot én is keveselltem, ezért a végsõ választás valószínû Õ lesz.

 

Sajnos, csak 32 bites Win 7-tel rendelkezem, az nagyon nem passzol hozzá? Mivel jobb a 64 bites egy ilyen laptophoz? És hogy tudnám beszerezni a már meglévõ (Tisztaszoftver.hu-n keresztül beszerezett) mellé.

 

Illetve angol fórumokon olvastam, hogy a gép hõmérséklete játék közben nagyon fel tud menni. Jól lehet, nálam nem ilyen célra lesz, de ha a mégis hasonló melegedés lépne fel mit lehetne tenni? Kell valami külsõ hûtõ hozzá?

 

A másik, amit még olvastam, hogy a driver cd néha kimarad a gép mellõl, ilyenkor a gyári honlapról fogom tudni letölteni a szükséges telepítõfájlokat?

 

Elnézést a sok kérdésért, de szeretek biztosra menni.

 

 

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ugyanaz a kód jó a 32 bites és 64 bites Win7-hez.

Letöltesz egy 64 bites telepítõt, és örülsz. ;)

Link to comment
Share on other sites

razzirazzi

Hello

A segítségeteket szeretném kérni

Laptopot fogunk venni,én főleg játékra használnám

(Tudom hogy asztali pc jobb lenne stb.stb..)

A 2 közül melyik ideálisabb erre a célra??

 

1. https://www.hrp.hu/views/webshop/details.as...did=K53TASX051D

 

2. https://www.hrp.hu/views/webshop/details.as...did=K53SVSX602D

 

 

Segítségeteket előre is köszi!!

Link to comment
Share on other sites

Greene

Szerintem az Acer. A videókártya mindkettőben kb. ugyanolyan teljesítményű, de az i5 erősebb processzor.

Link to comment
Share on other sites

razzirazzi

A 2 videókártya az asusban nem bír különösebb jelentõséggel??

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
die nadel

Sziasztok!

 

A kislányomnak (12 éves) szeretnék karácsonyra egy lap-top-ot vásárolni.

Általában az informatika órán tanultak gyakorlására meg internetezésre lenne használva. Viszont jó lenne, ha a Sims 3 futna rajta.

Ezeket nézegettem:

Toshiba Satellite C660-2C4

Dell Inspiron M5010 4GB

Dell Inspiron M5040 4GB

Dell Vostro 1015

A Toshiba Satellite mellett szól a Core i3-as processzor a 640GB-os merevlemez és az új Intel GMA HD videokártya, igaz osztott a grafikus memória.

A Satellite-hez képest a Dell Inspiron M5010-nek (AMD Athlon II P360) gyengébb a processzora és az M5040-nek (AMD DualCore E-350) meg még gyengébb, de az M5010-nek egy ATI R HD4250 512MB-os videokártyája van. Az M5040-nek osztott a grafikus memóriája, viszont az ára csábító. A Vostro 1015 viszont egy jó processzorral (Core 2 Duo T6670) rendelkezik és már van egy ilyen a családban és az eddigi tapasztalatok nagyon jók. Ellenben tartok egy kicsit a videokártya gyengesége miatt és kicsi a merevlemeze is.

Azt tudom, hogy a Dell gépek alaphangon jobbak és jobb a garanciális hátterük.

Úgy igazán, ha sorrendet kéne felállítanom, akkor az a következõ lenne:

Toshiba Satellite C660-2C4

Dell Inspiron M5010

Dell Vostro 1015

Dell Inspiron M5040

De ez az én sorrendem és nem igazán tudok dönteni, ezért kérném a véleményeteket.

Válaszaitokat elõre is köszönöm.

 

Üdv: die nadel

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ez a Vostro már rég kifutott termék. Ma már csak annyi szól mellette szerintem, hogy olyan félüzleti féle kivitel.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ha én vennék laptopot, akkor mindenképp egy APU-s gépet választanék.

Itt egy olcsó: TOSHIBA Satellite L750D-169

Ez meg drágább, de az ASUS-ok összeségében azért jobb minőségüek, mint a Toshiba: ASUS K53TA-SX051D - Ebben a gépben a VGA-nak 1 GB saját memóriája van, illetve erősebb is a VGA.

 

Ahogy néztem a két gép között mindössze a VGA a különbség.

 

A processzornál azért azt figyelembe kell venni, hogy az 1,4 GHz az alapórajel, turbó módban 2,3 GHz-en megy (automatikusan átkapcsol, ha szükség van rá) - energiatakarékos.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Az előző generációs Core i3 a te szempontodból felejtős szerintem. A Sandy Bridge-eseknek van értelme, ha integrált GPU-t akarsz, a GMA semmi komolyabbra nem alkalmas. Tehát a Toshiba és a Vostro kihúzva. Core2Duo-t már amúgy sem érdemes venni.

A Sims3 közepes grafikai beállítások mellett egy integrált HD3000 GPU-val is éppen még elfut.

 

Mindig is tartottam az AMD mobil megoldásaitól. :upsz: De mivel 120 ezer forintból csodát nem lehet tenni, így én is azt mondom, hogy APU-s AMD-t érdemes megfontolni A6-3400M, vagy A8-3500M processzorokkal. RAMból pedig minimum 4G kell. Szerintem az OP Destroy-Man által belinkelt Toshiba árban kb. ott van amit te is szánnál rá.

A 150 ezer alatti Dellek nem érik meg a pénzt. A HD4250 amúgy is nagyon gyenge, az Intel GMA szintjén mozog kb.

 

Én azt szoktam javasolni, hogy kétszer is meg kell gondolni, hogy valóban kell-e a notebook (főleg akkor ha alacsony a vásárlásra szánt keret, és játékok futtatása is felmerül). Kis helyet foglal ugyan, de ma már vannak olyan mini-itx-es házak amelyek szintén elég kompaktak, és sokkal költséghatékonyabbak. Úgy gondolom, hogy egy 12 éves gyerek nem nagyon fogja hordozni a gépet.

Link to comment
Share on other sites

die nadel

Uraim!

 

Köszönöm a tanácsokat!

Link to comment
Share on other sites

Figlio

Sziasztok,

 

Segítséget szeretnék kérni azoktól akik nagyjából képben vannak a jelenlegi notebook kínálattal.

Saját részre keresek notebookot max 300 E Ft-ig.

Mindenképpen szeretném, hogy 17 vagy 17,3 "-os matt kijelzõje legyen, numerikus billentyûzettel.

Általában csak MS Office és Corel programokat használok napi több órát (játékot soha). Tehát mondhatjuk, hogy átlagos felhasználó vagyok, viszont azt nem szeretem, ha egy 10-20 MB-s Word doc-ot 20 másodperc alatt nyit meg a gép. Elõzõ céges notebookom, egy Hp Pavilion dv5 2,26Ghz-s Core2Duo processzorral volt szerelve, és nem szeretném, ha ettõl lassabb lenne az új gép.

 

Kérdésem tehát, ki milyen notebookot tud ajánlani ezen feltételek alapján?

 

Én eddig 2õt néztem ki:

HP Probook 4730s 2,4 GHz i5 proci (efelé hajlok, mert elég strapabírónak néz ki, csak sajnos nincs belõle i7es változat)

Dell Vostro 3750 ugyanilyen processzorral

 

Van-e még ezen kívül valamilyen választási lehetõség?

 

Másodlagos kérdésem: Érdemes-e inkább 4 magos(i7) 2,26Ghz-s processzorú gépet venni, akár 50e Ft-tal többért mint az i5 2,4GHz-s?

 

Segítségeteket elõre is nagyon köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Greene

Ha neked fontos a gyors merevlemez, akkor csakis SSD-ben szabad gondolkozni. Főleg egy notebooknál, amit sokszor direkt lassabb HDD-vel szerelnek a fogyasztás és a melegedés miatt.

Azt azért nem árt tudni, hogy a 17"-os notebookoknál a gyártók szinte mindig raknak bele valami dedikált videókártyát, mert sokan játékra vesznek ekkora gépet. A numerikus billentyűzet nem, de az Anti-Glare kijelző viszont nagyon leszűkíti a lehetséges modelleket.

 

A mobil Core i7 sokkal erősebb mint a Core i5, de csak a QM (Q=Quad) végződésű Sandy Bridge modelleket szabad megvenni (i7-2xxx-QM). A mobil Core i5-ből is csak a 2xxx sorozatot szabad megvenni. A Core i3-hoz képest az i5 annyival jobb, hogy az alapból nagyobb órajelén még képes emelni is (a 2.4-es 3GHZ-re) ha szükség van rá. A Core2Duonál mindenképpen gyorsabb, attól nem kell tartani.

 

A Dellnek vannak jó modelljei 17"-os méretben. Esetleg az Inspiron sorozatból egy Core i7-est lenne érdemes megfontolni 200-220 ezer körül. Az egyik kolléga aki 17" mániás 4 évig nyüstölt egyet még az előző szériából, napi 8-10 órában, és úgy, hogy melós notebooknak használta, tehát hozta-vitte, nem sajnálta.

Vagy maradhatsz a Core i5-nél, és akkor biztosan belefér egy nagyobb SSD.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Netkaloz

Üdv mindenkinek!

 

Szeretnék egy korrekt laptopot.

 

Van egy HP 625 gépem, nem egy erõgép, a projektort viszi, félév után nagyon belassult, újratelepítettem, most elviselhetõ újra.

 

Ennél erõsebb érdekelne, a feleségemnek szánom ajándékba.

 

Fõ profilban elõadásokat tartani projektorral (ppt, filmek), de nem baj, ha 10 megnyitott böngészõablakot is egyszerre vinne akadás nélkül, bár van aki szerint ez felesleges.

 

Nagyjából 100-130 eFt körül szánok rá, még szeretnék venni egy elektromos zongorát is a fiamnak, és van még két lányom, a keret limitált

 

Elõre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Sziasztok!

 

A Dell Inspiron N5110-hez hasonló tartósságú, megbízhatóságú gépet keresek max 140.000 ft-ig. Csak ennyi szempont lenne ezen kívül: 14 -15", telepített Windows és minimum 2 év garancia.

 

Válaszaitok előre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Karácsonyra kell, vagy jó lesz utána is? Csak azért kérdezem, mert most a karácsonyra való tekintetre felemelték a gépek árát, nem is kevéssel. Ha visszaállnak az árak, akkor többet gépet is tudok ajánlani, így viszont neked is azt a gépet ajánlom, mint az előzőnek, viszont ahhoz nincsen Windows.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Vegyétek figyelembe, hogy jövõre 25-rõl 27%-ra emelkedik az ÁFA.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...