Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hangfelvétel DVD-ről, Youtube-ról


barb1

Recommended Posts

barb1

hi!

 

bocs nem tudtam se jobb helyre írni a kérdéseimet se jobb címet nem találtam neki.

 

zenéhez szeretnék sample-ket kivágni videókból és ehhez beszereztem a total recorder pro-t.

a problémám az, hogy a felvett hang frekvenciái eltérnek a videóétól. elsõsorban a méllyel van probléma. azt hittem a programmal lehet valami gond, de kipróbáltam a beépített hangrögzítõt és hasonló eredményre jutottam. nem a hangforrással van a gond, mert a winamppal és bsplayerrel is próbáltam max méllyel.

win 7-em van, de úgy emlékszem, mintha az xp-ben lett volna valami keverõ a bemenõ hanghoz is, de 7ben nem találtam.

 

köszi elõre is a tippeket!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
barb1

azóta sem oldódott meg

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ha leírod, hogy mit is csinálsz pontosan, akkor tudok segíteni. Pl. minek kell hangfelvevő program? Ha DVD-ről akarsz leszedni hangot, akkor arra más módszer van.

Link to comment
Share on other sites

barb1

zenekarnak kellenek különbözõ hangminták, pl dvd-rõl, youtube-os videókból számokhoz. ennek fényében természetesen a lehetõ legjobb minõségben. ha tudsz segíteni megköszönöm!

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

DVD-rõl az ImTOO DVD Audio Ripperrel leszeded az adot hangsávot (chapter szerint tudsz válogatni) wav formában, hogy ne ronts a minõségen, majd egy neked megfelelõ programmal megvágod (én az Adobe Audition használom erre a célra, de tökéletessen megfelel az ingyenes AudaCity is erre a célra. Ha wavban dolgozol, akkor semmi különbségnek nem szabad lennie a hangban. Ha mégis akadna, akkor azt a lejátszó program/eszköz DSP-je kelti.

Youtubrol jDownloader segítségével mp3-ban le tudod tölteni a hanganyagot, majd azt is tetszés szerint vágod.

Link to comment
Share on other sites

KGigi
:eszkába:Módosítottam a téma címét.
Link to comment
Share on other sites

Temporary

Milyen korlátozás van az ImTOO szoftverek FREE változataiban? Például ebben DVD Audio Ripper-ben?

Link to comment
Share on other sites

barb1

köszi szépen, kipróbálom őket!

 

esetleg divx-es filmhez is tudsz progit ajánlani?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

DivX-rõl a VirtualDUBal le tudod szedni a hangot. Kijelölöd a csuszkán azt a részt amit le szeretnél szedni, a videot letiltatod vele, a hangot pedig direct stream copyra teszed, ilyenkor konvertálás nélkül kiszedi az általad kijelölt hangot (vagyis a minõsége megmarad).

Link to comment
Share on other sites

barb1

hát a virtualdubbal nemigen sikerült leválasztani a hangsávot.

nem vágom hol lehet letiltani a videot, meg azt sem, hogy utána hogyan kéne menteni. save wav-ra csak üres fileokat csinál pedig, van kijelölve rész és direct stream copyn is van.

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Kijelölöd azt a részt amit ki szeretnél menteni. A Videot nem kell letiltani, maradhat "Full processing mode" állásban. Az Audio, "Direct stream copy" állásban. Utána File -> Save WAV. Nálam így működik.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...