Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Androidos kérdések


Giraffe1

Recommended Posts

Alfonz64

Ezeket néztem:

next vid - youtube player

All tech apps youtube player

Drois star - youtube player

 

Még mindig nincs kis play a youtube képen a facebook oldalon, ha rá koppintok új lapon megnyitja a rendes youtube oldalt ott szép nagyban megjeleníti a teljes oldalt, nem kezdi el egybõl játszani mint a sz.gépen.

A facebook program az alapból fent van. Ott is próbáltam meg böngészõben is. A facebookos program rákérdez mivel nyissa meg youtubos program megnyitja és ott kiírja hogy mobilon nem játszható le, pár videónál ahol a jogok korlátozva vannak de a sz.gépen meglehet nézni.

Link to comment
Share on other sites

Alfonz64

"Egyébként 50 videóból 1-re ez is azt mondja, hogy mobilon nem játszható le.." Azt is próbáltam.

Pont ez a bajom nekem is, facebookon rengeted youtube linket kapok. Sokba csak belenézek és tekerem tovább az oldalt. Na mindegy akkor nem facebookozok mobilról. Mert így nagyon sok idő rákattintok, ujlapon megnyitja ránagyítok, átváltom 360-ra mert 460 szaggat visszanagyítom a videóra, play, vissza a másik oldalra.Amúgyha jól emlékszem akkor a Full Version for YouTube http://www.androidzoom.com/android_applica...utube_pbic.html

Ezt használom akkor teljes képernyőben nyitja meg a youtubot és akkor lejátssza a mobilra nem támogatott videókat is, új képernyőn, zoomolgatva, és átváltva 360-ra.

Link to comment
Share on other sites

Alfonz64

Megvan a megoldás: "@ Android Full Version" facebookon lévő oldal. Onnan letöltöttem a Full Version for Facebook, és nekem már telepítve volt a Full Version for YouTube így a kettő tökéletes.

 

Meg van a még jobb megoldás: Opera mobil/opera gomb/beállítások/haladó/user agent/ itt mobilról desktopra kell állítani

így nem a m.facebokk.com fogja behívni hanem a facebook.com-ot és a saját opera lejátszóját használja.

Igazából az lenne az igazi ha a m.facebook.com-on lehetne egyből lejátszani, mert ott egy sorba vannak a friss hírek, a normál facbook oldalon meg 3-részer van osztva és rá kell nagyítani a hírek részre.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Nekem a Google féle Youtube player van fent a telefonon, de az nem új ablakban nyitja meg, hanem egy külsõ alkalmazás segítségével. Így elkerülve az álltalad felhozott összes hibát. Elvileg gyárilag telepítve kéne a telefonon, de még custom romokban is benne van, de ha mégsem, akkor elsõ indításkor telepíthetõ.

Link to comment
Share on other sites

Alfonz64

Így van de sok youtube videónál kiírja hogy nem mobiltelefon megjeleníthető tartalom a Youtube player. És így már nem olyan élvezetes facebookolni.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Ööö... megnézed gépen?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Lex

Sziasztok!

Keresek egy programot, amivel lehet hierarchikusan(mappákban) vagy ún. notebookokban jegyzeteket tárolni . Viszont szükséges, hogy lehessen közvetlenül PC-vel szinkronizálni (nem neten keresztül) úgy, hogy a PC-n is szerkeszthető, bővíthető legyen. Tehát vagy egy PC-s alkalmazás pár kellene hozzá vagy olyan formátumú tárolás/mentés kellene, amit valamilyen sima PC-s progi. megeszik (txt, xml,...), mivel nagyobb mennyiségű adatot szeretnék beletölteni és a telón ez elég problémás.

Hogy konkrét példát is mondjak, kellene pl. egy receptkönyv, amit fel tudok tölteni. Vagy szeretném az E számokkal és azok leírásával feltölteni az egyik mappát/notebookot.

 

A teló egy SE X10 mini pro/Android 2.1

 

Köszönöm előre is a segítségeteket.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Na sikerült belecsapnom a lecsóba :lol: . Szóval van pár app amit sehogyse tudok letörölni, vagy nem látja õket a market meg a telefon sajátja vagy csak a frissítéseket engedné törölni :/ . Erre van valami megoldás? :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

Garono

A gyári alkalmazásokat nem lehet törölni (pl. Maps). Kivéve rootolt készüléken...

Link to comment
Share on other sites

Lex

Nem sikerült az elõzõ kérdésemre megoldást kapni és találni, viszont van egy újabb kérdésem.

Diktafon programot keresek a telóra, de nem sikerült olyat találni, ami megfelelne a következõ kritériumoknak:

- MP3-ban tud rögzíteni (nem konvert, hanem közvetlen rögzítés),

- akár 4-5 órás elõadásokat is fel tud venni,

- ingyenes.

Ami ingyenest eddig találtam, vagy nem tud MP3-ban rögzíteni vagy korlátozott idõtartamú (5-10 perc) rögzítést tud.

 

Köszönöm elõre is.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
A gyári alkalmazásokat nem lehet törölni (pl. Maps). Kivéve rootolt készüléken...

Az faca... :S Pedig szívesen letakarítanék párat róla mert csak a helyet foglalja.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Rootold. Én azt mondom, root nélkül nincs élet. Normális biztos nem. ;)

Ha valami lenne, garanciális szerviz, ilyesmi, a root eltávolítható.

Vannak olyan programok, amiknek a futásához eleve root jog kell. Plusz az efs mappát se tudod root jog nélkül menteni, hogy az IMEI számod biztonságba helyezd.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

És hogy kell ki root-olni(meg visszaállítani)? :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Milyen telefon is pontosan? (gyártó, típus)

Megvan mindnek a megfelelõ topicja a neten, ahol ezek elég jól le vannak írva, a megfelelõ fájlok letölthetõk.

Meg sok más hasznos speciális infó is megtalálható. Csak sokat kell olvasni, és néha elég nehéz kiszûrni a lényegeset.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Sony Ericsson Xperia X8. (Remélem a téglásítás lehetőség nem áll fenn...)

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Ennyi kínlódást nem ér meg pár alkalmazás eltávolítása... (ez az XDA fórumra vonatkozott) Az x10-es root-oló progija meg gondolom nem jó... :S

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A root jog nemcsak erre jó. Vannak a Marketen is olyan programok, amikhez kell.

Illetve attól függ, mennyire akarod saját képedre faragni a telót.

Az Xperiát én nem ismerem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
[OP]Destroy-man

A google által készítette (tehát szûz) androidot honnan lehet letölteni? Azt tudom, hogy 3.x nem publikus, de a 2.x-esek és a 4.0 is publikus (állítólag), de én sehol sem találom õket. :(

Vagy keressek egy 4.0-ás custom romot, azt heréljem ki, és azt használjam? Driverrekkel nem lesz gondom, azok már össze vannak gyûjtve. :)

 

@jagdtigger: Ha a Flashtoolra gondolsz, akkor az tökéletesen mûködik az x8-al is. Én a 0.29-es verziót használom. Igaz a nevében benne van az is, hogy x10-re készült, de az csak az elsõ 1-2 verzióra vonatkozik, azóta bõvítették a tudását. Lehet vele romot telepíteni, rootolni, programokat telepíteni, optimizálni a gyári romot (JIT bekapcsolása), illetve az xRecoveryt is fel tudod vele rakni.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Ha jól tudom, csak a forráskód az, amit kiadnak. Tehát hivatalos, szûz ROM-ot nem fogsz csak úgy találni.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Végül is konzolból az is fordítható. :D

Közben viszont találtam lefordított romot, csak windows alól eddig még nem sikerült kitömörítenem. Annyit már tudok, hogy yaffs féle img fájlról van szó.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
L.Gyuri

Sziasztok!

 

Vannak ugye fixfókuszos és autofókuszos kamerával rendelkezõ telefonok. Ez hardvertõl vagy szoftvertõl függ? Arra akarok kilyukadni, hogy lehet-e autofókuszos kamerát csinálni fixfókuszos kamerából például egy egyedi ROM feltelepítésével. A választ elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Lex

Hardveres, nem lehet programból.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Alfonz64

Üdvözlet

 

Kamera pogit keresek, ami hd-ban vagy legalább 640X480 küldi pc-re a kamera képét amit skype chatprogram, chatoldal is felismer hanggal együtt rootolás nélkül. DroidcamX: wifin 320X240, és hang nem megy.

xperia play.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...