Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Androidos kérdések


Giraffe1

Recommended Posts

Adani

Ha megfizethető középkategóriát akarsz Galaxy 3, butított modell, de az árkategóriában a legjobb. Ha több pénzed van, egy táposabb Galaxy-t i9000 pl. nagyon jó. Táblagépnek meg ott a Galaxy Tab.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Most nem a pénz kérdése, hanem ha már veszek valamit, a legjobbat szeretném. Az i9000 már kiesett, régi darab, ráadásul nincs fotógombja és vakuja sem - pedig sokat szoktam mobillal fényképezni. Ezért írtam, hogy Galaxy SII. ;)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Akkor vegyél iPhone4-et...

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Problémás az antennája - sokan vételi problémákról panaszkodnak, ha kézzel fogják a telefont, nem annyira testreszabható, mint az Android, kevesebb ingyenes (jó) program van hozzá, ráadásul nálam negatívum, hogy utálom az iTunes-t, pedig ott mindent azon keresztül kell csinálni. Még csak a fényképeket sem lehet leszedni az intézőből. Plusz Micro SIM-mel működik, vehetnék hozzá új kártyát. Nem képes divx lejátszásra (legalábbis alapból nem), a fényképezője csak átlagos. Most akkor miért is kerül 200 ezer forintba? Tudom, mert Apple - de ez engem az iPod-kínszenvedéseim után hidegen hagy.

 

Sajnos több negatívumot látok, pedig elhiheted, a Samsung egy olyan gyártó, akit az évek alatt szívből megutáltam. Ha már elkeseredettségemben az ő termékeit favorizálom, tényleg valami gond lehet a mobilokkal. Vagy velem... :huh:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Az iTunes-t én is megutáltam. Volt ipod Touch-om az ITunes egy elég pocsék program zabálja a memóriát és nehézkes kezelni is. Régimódi vagyok ilyen téren szeretem ha egy hardware, amit használok legyen az digitális gép, mp3 lejátszó, vagy akár mobiltelefon usb-s kapcsolatnál meghajtóként látszik és Total Commanderrel tudok rá másolni.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Nekem semmi problémám nincs az antennával, és egyik ismerősömnek se jött ez elő. Sokkal több program van rá mint az androidra valaha is lesz. Arról nem is beszélve, hogy opciónak ott a teljesen legális jailbreak.

Nekem nem zabálja a memóriát az iTunes, és a Preview-ból minden képet egyből át tudok húzni a gépemre. Raádásul az iTunes mindent leszinkronizál, amit beállítok. Szerintem nagyon egyszerű kezelni.

 

 

Ha neked az iPhone nem jó, megértem, ha a HTC Desire-nek szerinted nem megfelelő az összeszerelése, és a Samsung túl olcsó azt is elfogadom, de akkor szerintem neked igazából nem is kell okostelefon. ;)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Greene, te Mac-es iTunes-t használsz, nem? Azon teljesen jól mûködik. De minden más platformon katasztrófa.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Igen én Macezek. Ha Windows alatt katasztrófa akkor bocs, ott még soha nem próbáltam. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
... a Samsung túl olcsó azt is elfogadom

Nem mondtam egy szóval sem, hogy olcsó. A Galaxy SII kb. 180 ezer forinttól fog indulni, de még így is minden irányban többet tud az iPhone-nál, ráadásul 4G képes.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Greene

A 4G az a dolog amire határozottan nincs szükségem ebben a pillanatban. Mire lesz, már fogja tudni a telefonom is. ;)

Amúgy ott követi el a legtöbb gyártó a hibát, hogy felesleges dolgokat zsúfol a telefonjaiba.

Engem nem érdekel melyik telefon tud többet az enyémnél. Nem akarok rálicitálni senkire. Az én telefonom azokat a dolgokat tudja (sőt még többet is), amire nekem szükségem van/lehet.

De komolyan, az infinity blade, ami egy unreal motorra épülő játék, gyönyörűen fut a telefonomon. Tíz éve még örültem, ha a számítógépemen ilyen szép grafikát láttam. De a legtöbb feladathoz szükségtelen ekkora teljesítmény.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A 4G-vel egy ideig semmit nem érsz. Ahhoz ugyanis, hogy túljusson a tesztüzemen, szükség lenne az analóg televízióadás frekvenciáira, szóval a bevezetésére mindenképpen évek múlva fog sor kerülni.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

@ Greene:

Rendben van, hogy elég amit tud, de ha olcsóbban sokkal többet kapsz a pénzedért, akkor mit választanál?

 

A 4G még valóban tárgytalan, de magamat ismerve a telefon 3 évig még biztosan nálam marad...

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Te tudod. De fogadj meg egy tanácsot. Ha valami probléma lesz a készülékkel, akkor akármit mondanak, ragaszkodj a Telemax szervizhez. Pesti, de akkor is. Ők értik a dolgukat, míg a többivel csak a szívás van. Gondolom, emlékszel a kálváriámra az Omniámmal. :)

Link to comment
Share on other sites

Greene

Azt választanám, amelyiknek könnyebb a kezelése, és nagyobb a támogatottsága. Na és persze az ár (és az értéktartás) is fontos tényező (pl. az iPhone pofátlanul drága itthon, de jól tartja az árát). A HTC Desire is megfelelt volna jóval olcsóbban, de én az Androidot kerülöm, mert nagyon nem tetszik. Két alternatíva közül választhattam: Vagy veszek egy 35 ezres navigációs nokiát, vagy az iPhone.

 

 

(Így utólag jó nagy barom voltam, hogy anno megvettem a Blackberry-t, mert két év után kb. a tizedét éri a telefon.)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Esetleg egy Windows Mobile 7 alapu telefon? Mondjuk nekem a menüje nem nagyon tetszik, viszont a fejleszthetőségére nincs panasz (.NET, C#, XNA - és ha minden igaz, akkor még a WPF is megoldható, de ebben már nem vagyok biztos).

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

@ KGigi:

Rendben, köszi a tanácsot! Bár jobb lenne, ha ilyenre nem is kellene gondolni... Nálam az elsõ Samsung lenne, ha baja lesz, akkor az utolsó is egyben. Ahhoz nagyon jónak kell lenni egy Samsungnak, hogy elismerjem.

 

@ Greene, [OP]Destroy-man:

Próbáltam mindegyiket. Elsõre nekem az Android tûnik átláthatónak, azt követi az iOS, majd a Symbian és végül a Windows 7. Bár utóbbi megszokást igényel, elképzelhetõ, hogy egy késõbbi frissítéssel használhatóbbá teszik. Már sokat filóztam, hogy WM, vagy Android legyen, de utóbbi mellett maradnék. Windows 7 esetén egyedül a Nokia kapott szabad kezet a kinézet átszabásában, ugye õk a legnagyobb együttmûködõk. Ha azt választanám, megvárnék egy új Nokiát - de egyelõre még semmi infó ezekrõl a mobilokról.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az új Nokiák wm7-esek lesznek, legalábis pár hónapja volt egy olyan hír, hogy szerzõdést kötött a Nokia az MS-el, ahol azt közölték, hogy felhagynak a Symbiannal. De majd meglátjuk mi lesz belõle.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ezt mondja PF is. Csak nem akar hónapokat várni.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Pár hónapot még a Galaxy SII-re is várnom kell. De ha azt egy hónapja mutatták be és még csak májusban lesz kapható, akkor mikor lesz egy olyan WM7-es Nokia kapható, amirõl még csak hír sincs, hogy lesz. Csak elvben...

 

az elsõ windowsos finn mobilok a legutolsó hírek szerint már a karácsonyi szezonra készen lesznek

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Adani

A Nokiánál meghülyültek. Hogyhogy nem Androidra térnek át? Erõltetik a Windows-t a mobilon is. De hát õk tudják.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Én ahogy olvasgattam a teszteket, ez a wm7 jobb lett, mint az android, tehát jó választás lehet. Az egyedüli problémája a dolognak, hogy a wm7 licence díjas, így növeli a készülék árát. Ha szoftverek tekintetében kéne összehasonlítani a két rendszert, akkor a wm7 sokkal dinamukusabban fejlõdik az androidhoz képest. Ez köszönhetõ a már korábba emített pofon egyszerû programozhatóságának.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

@ Adani:

Mert a Nokia és a Google nem barátok. ;)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Nem tudja valaki Samsung Galaxy 3-nál hogyna lehet magyar ékezetes betûket beírni?

 

A nokiás módszer, hogy ' " elé aztán a karakter nem mûködik. Ott ment ez, hogy pl 'a egymás után és úgymond felröpítette rá az ékezetet.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Ha hosszan nyomod pl. az "A" betűt, nem ajánlja fel ennek az ékezetes változatait? De egyébként a Marketen fellelhető többféle billentyűzet is, amikhez van külön magyar kiosztás is.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Ma frissült a Winamp. Kijavították az egyetlen nagy gondomat (is): az apró lakat-gombot a lock screen-en. :oké:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...