Jump to content
GSForum - Segélyvonal

APE darabolása FLAC-be


Piegier

Recommended Posts

Piegier

A téma adott. Van egy rakás egyberakott számom albumonként, APE-be kódolva, ezeket szeretném szétszedni külön trackekre, lehetõleg FLAC formátumba, CUE fájl alapján.

 

Valaki tud esetleg segíteni? :huh:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man
CUE Splitterel szétszeded számokra cue alapján, majd átkódolod FLAC-ba (Monkeys Audioval WAV-ra, FLAC Frontenddel pedig FLAC-t csinálsz).
Link to comment
Share on other sites

BáGyu

De azt biztos Te is tudod, hogy minden egyes átkódolás újabb és újabb adatvesztés, magyarán minõségromlás következik be!

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ez esetben nem: sem a WAV, sem a FLAC nem veszteséges tömörítésű formátum (a WAV konkrétan 0 tömörítésű, a FLAC meg veszteségmentes).

 

Pjotr: ne szomorkodjál, annyira nem mondott rosszat. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
TothTibor

Én azt értem, hogy a "FLAC" veszteségmentes tömörítés, de az akkor mibõl adódik, hogy lejátszáskor a lejátszó különbözõ "kbs" ír ki pl.900kbs v. 617 kbs. Vagy ez is úgy mûködik, mint tegyük fel a zip tömörités ahol különbözõ tömörítési rátát lehet megadni? És akkor ezek szerint nincs különbség a hangminõségben csak a file mérete más?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A bitsûrûség a forrásfájltól függ. A flac csak másképp tárolja az információkat, mint a wav.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Különbözõ tömörítési rátát is meg lehet adni 0 és 8 között, ahol a 0 a minimális tömörítést jelenti, a 8 pedig a legerõsebb tömörítést jelöli.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Tömörítés után a lejátszó vajon az eredeti, vagy a tömörített bitsûrûséget írja ki? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A tömörített bitrátát írja ki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
TothTibor

Az érdekelne, hogy hogyan lehetne szétszedni külön-külön számokra az olyan "FLAC"-t ami a teljes lemezt tartalmazza, de sajnos nincs hozzá "CUE" file.

FLAC Frontenden kívül van-e más "FLAC" tömörítõ, mert sok olyan "FLAC"-al találkoztam már aminek 900kBit/s-nél nagyobb a bitrátája. Saját magam próbáltam zenei DVD hangsávját tömöríteni vele, de nekem csak 790kBit/s jött ki maximum.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ha a hanganyag rossz minõségû (DVD-n pl. AC3, vagy rossz stúdiózású hanganyag), vagy zeneileg nem olyan változatos az anyag, akkor kicsi lesz a bitráta. Ha nagyobb bitrátát szeretnél, akkor használj 0-ás tömörítést. Egyébként FLAC-nál nem számít a bitráta, ugyanis az FLAC lossless anyag, azaz vesztességmentessen tömörít.

Link to comment
Share on other sites

TothTibor

Köszönöm válaszodat. Ebben tudnál valami segítséget adni?

hogyan lehetne szétszedni külön-külön számokra az olyan "FLAC"-t ami a teljes lemezt tartalmazza, de sajnos nincs hozzá "CUE" file.
Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Két megoldás létezik hozzá:

1. keresel a neten hozzá való CUE fájlt

2. Megnyitod egy hangszerkesztõvel az FLAC-t, és megvágod az anyagot

+1: Ha EAC-al készült a hanganyag, és van hozzá LOG fájl, akkor az abban lévõ TOC alapján tudsz csinálni CUE fájlt.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
TothTibor

Létezik-e olyan program, amivel lelehetne tesztelni "ape" és "flac" állományokat, annak megállapítása véget, hogy tényleg jó minőségű "wav"-ból lett tömörítve, vagy mp3 visszakonvertálás után készült? Mert sajnos találkoztam olyan hírekkel, hogy vannak ilyen zenei állományok.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Audiochecker nevü programmal lehet leelenőrizni a forrást. Megbízhatósága, kb. 80%-os. Ha valamire azt írja ki, hogy MPEG, az még nem biztos, hogy tényleg azis, de fentartással kell kezelni. Ilynekor jön a második módszer: a spektrum kép. MP3-rol köztudott, hogy 18 kHz felett nem rögzít tartalmat (-80dB és alatta már használhatatlannak minősül). Tehát ha erős a jel 18 kHz fölött, akkor lossless, ha nagyon gyenge, vagy egyáltalán nincs, akkor pedig lossy az anyag.

Link to comment
Share on other sites

TothTibor

Kösz a gyors választ!

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Még a TRAUMA program az, amit lehet erre a célra használni, csak nem jutott eszmbe a neve. Innen tudod letölteni:

http://ludens.elte.hu/~mark/trauma

Töltsd le a zip fájlt, tömörítsd ki, és add meg a license kódot (a linken azis fent van).

 

A programra csak simán rá kell húzni az ellenőrizendő fájlokat.

Link to comment
Share on other sites

TothTibor

És ez a program megbizható eredményt ad, nem kell spektrum képet nézni? Spektrum kép nézéséhez milyen programot ajánlsz, és azzal a "ape" és "flac"-t meg lehet nézni, vagy "wav"-ba kell konvertálni?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A TRAUMA ezket támogatja: WAV, FLAC, APE, SHN, WavPack. Ugyanazt az algoritmust használja, mint az AudioChecker, tehát megbizhatóságra egyformák.

Spektrumra én az Adobe Auditiont használom, ingyenes alternatívának viszont ott az AudaCity is.

Link to comment
Share on other sites

TothTibor

Szia [OP]Destroy-man!

Kellene még egy kis segítség a "FLAC" analyzisben. Van egy sprektumképem, ezen mit kell pontosan nézni, jó ez a analizis?

http://uploadbox.com/files/5c5471ed83/

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ez sajnos transcodolt anyag, azaz MP3, vagy más lossy formátum lett felkonvertálva. Egyszóval: hamisítvány.

 

Ez a lemez éppenséggel nekem is megvan (igaz CD image változatban, ami közel sem az igazi RIP minõséget jelképezi), viszont azt jól tudja személtetni, hogy hogyan is kéne kinéznie.

 

Ez a hanganyag 3. másodpercében készült spektrum:

IPB kép

Jól látszik, hogy itt a teljes elérhetõ skálán végig megy a hang. Az általad linkelt képnél pedig már 17kHz-nél nincsen jel. Ez egyértelmüen lossy.

 

Ez pedig a teljes szám spektrum képe, egy kicsit másabb ábrázolásban:

IPB kép

 

A képek nagyíthatók, csak kattints rájuk. ;)

Link to comment
Share on other sites

TothTibor
Ez a lemez éppenséggel nekem is megvan (igaz CD image változatban, ami közel sem az igazi RIP minõséget jelképezi), viszont azt jól tudja személtetni, hogy hogyan is kéne kinéznie.
Lehet, hogy nem szabadna megkérdezni, de honnét lehetne ilyeneket beszerezni?
Link to comment
Share on other sites

payskin

Google? ;)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

@TothTibor: Küldtem egy PM-et. ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...