Jump to content
GSForum - Segélyvonal

E-könyv olvasók


Dávid Csaba

Recommended Posts

Greene

Sajnos azt kell mondjam, a Kindle3-at nem neked találták ki. Kindle DX-et érdemes megnézned, ha mindenképp Amazonos e-könyv olvasót szeretnél. Az iPad tényleg nagyon jó (tudásban és méretben is), de csak e-könyv olvasónak kicsit azért drága.

De én a helyedben kivárnék, pont azért, amit visszább olvashatsz is. Idén is fognak páran e-könyv olvasót bemutatni, mert a tavalyi év megmutatta, hogy van benne perspektíva. Szerintem idén fog felfutni az olvasók piaca igazán.

 

A mellékelt e-book megjelenítésére két megoldás van. Vagy nem konvertálom át, akkor viszont bele kell nagyítani, és az egész átláthatatlan, vagy átkonvertálom, és akkor ugrik az összes kép, betűtípus meg táblázat.

Link to comment
Share on other sites

riskawarrior

Aha. Köszi a választ :)

Akkor azt hiszem inkább várok még, és megnézem a konkurencia mivel áll elõ, talán esetleg a Kindle4 :D

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Én ma szeretném megrendelni, de a kinézett tokot nem engedi ide kiszállítani. Ezt hogyan lehetne megoldani? Létezik, hogy az USÁ-n kívül egyedül a bőrtokot lehet kapni? Ahogy olvasom a kommenteket, pontosan annyira törékeny a rögzítés, mint amilyennek tűnik...

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Ismét nő a várható szállítási idő. Úgy tűnik, beindultak a külföldi megrendelésekkel is.

Expected to ship in 1 to 2 weeks.

Nekem ezt írja a január 4-én, este 10 (ottani idő szerint délután 1) óra körül leadott rendelésemre:

Shipping Soon

Shipping Estimate: January 14, 2011

Delivery Estimate: January 19, 2011 - January 21, 2011

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Érdekes, nekem pont ma jött levél, hogy 24-e helyett 21-ére itt lesz.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Naponta képes változni, nekem január 4-én még 26-át jelölte meg utolsó dátumként. Azt sikerült "lefaragni" 21-re.

 

----

Hoppá! Most érkezett az email (21:08):

Shipped

Delivery Estimate: January 19, 2011

:D

 

---

Január 14.

Elindult az USA-ból, Louisville-ből a repülő, Köln felé igyekszik. Az UPS ügyintézője délután (14:48) emailben elküldte a vámnyilatkozatot, amit ki kellett töltenem és visszaküldenem (szintén emailben). Közben délelőtt a bankomnál már zárolták az eszköz árát és a szállítási költséget (~34ezer).

 

18:41

Megérkezett Kölnbe.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Mindazoknak akik rendeltek Kindle-t: Vámot vámkezelést és ÁFA-t nem kell fizessetek, mivel az Amazon fizet ki minden költséget helyettetek. Ezt hívják DDP (delivery duty paid) paritásnak. Minden ami nem az EU-ból jön, és a vámértéke meghaladja az X dollárt/eurót (fejbõl nem tudom mennyi, kb 10 ezer forintig nem szenvednek a vámolással) vámeljárás alá vonnak. Ez lehet egyszerû, mint pl. az UPS meg a DHL esetén akik megcsinálják a vámoltatást a te megbízásod alapján (magánszemélynél ez kb. 2 perc alatt kitölthetõ), és lehet kevésbé egyszerû, amikor a Postán jön az áru, és be kell csoszogni a megfelelõ helyre (Budapesten ez az Orczy téren van) elvámoltatni a cuccot. A vámtiszt számla alapján tudja meghatározni az értéket, de ha nincs számla akkor megbecsülik. Ilyenkor célszerû akár egy bankszámlakivonattal bizonyítani, hogy mennyit is fizettünk az adott cuccért.

A vámolás eredményérõl minden esetben megkapod a dokumentumokat. A postánál helyben, a futároknál postán küldik ki.

Tehát, ha az UPS megkeres, hogy töltsd ki a megbízást, akkor töltsd ki amint tudod, és küldd vissza nekik. A futár amint lehet kihozza (általában másnap), és neked egy fillérbe nem kerül (ezt most csak a Kindle-re értem).

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Így igaz! :oké:

 

Sajna nekem közbejött a hétvége, s így péntek este óta a kölni UPS központban (raktárban) pihen a Kindle WiFi-m. Az Amazon elviekben január 19-ét ír kézhezvételre, az UPS 18-át. Az eddig olvasott tapasztalatok alapján jó esélyem van a kedd délutánra. Jövõ héten kiderül...

 

---

Viszont hétfõ reggel nem lopták a napot (csökkenõ idõrendben):

  • Vecses, Hungary 2011/01/17 7:01 Célállomás beolvasás
  • Vecses, Hungary 2011/01/17 7:01 Behozatal beolvasás
  • Vecses, Hungary 2011/01/17 6:12 Érkezésbeolvasás
  • Budapest, Hungary 2011/01/17 6:05 Kiindulásiállomás beolvasás
  • Budapest, Hungary 2011/01/17 5:35 Érkezésbeolvasás
  • Vecses, Hungary 2011/01/17 5:32 Csomagadatot a vámhatóság feldolgozta. Várakozás az engedélyezésre. / Vámhatóság engedélyezte. Most szállításban a kézbesítéshez.
  • Vecses, Hungary 2011/01/17 5:22 Csomagadatot a vámhatóság feldolgozta. Várakozás az engedélyezésre.
  • Vienna, Austria 2011/01/17 4:40 Kiindulásiállomás beolvasás
  • Vienna, Austria 2011/01/17 3:39 Érkezésbeolvasás
  • Koeln, Germany 2011/01/17 2:22 Kiindulásiállomás beolvasás
Link to comment
Share on other sites

Athos

@Greene

Ezek hasznos információk. Köszönet érte! :) Én még egyelõre várom a virtuális kártyámat. Megrendeltem, megnyitották az alszámlát. Már látom a kártya számát is, de amíg nem küldik meg a plasztikot, addig nem tudom aktiválni. Ráadásul a CVC kód is azon van. Mindegy. Türelmes ember vagyok. Amúgy is csak februárban lett volna esedékes a vásárlás.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Nekem is van CVC kód a MasterCard-on, de az Amazon nem kérte. Csak a kártya száma, a kártya tulajdonosának neve és a lejárat dátuma kellett.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Sajnos az aktiváláshoz meg kell kapnom a kártyát. Gondolom a kísérõ levélben lesz még valami. De idõm van, mert csak jövõ hónapban jöhet szóba.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Megérkezett, itt van a kezemben! :D

Link to comment
Share on other sites

Athos

Gratulálok! Mesélj majd a tapasztalatodról. :)

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Gondolhatod, hogy fényképezek, mintha a gyerekem lenne. :) Majd linkelem.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Oké. Várom! :)

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Ízelítőként:

 

IPB kép

 

:D

 

(Egyébként elég idegbeteg dolog ezen netezni...)

Link to comment
Share on other sites

hgf

Megrendeltem 14-én, elvileg 26. és 31. között érkezik meg ("delivery estimate"). Eddig még nem változott a dátum, végig ezt írta ki a rendelés óta.

Viszont azt nem tudom, hogy a rendes bankszámláról vagy az alá tartozó virtuálisról vonja-e le a pénzt az Amazon, és elég kényelmetlen mindkettõn ott tartani a szükséges összeget.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

@ Dávid Csaba: Gratulálok az új eszközödhöz, nagyon tetszetõs darab. Ahogy elnézem, még a képek megjelenítésével sincs gondja.

Link to comment
Share on other sites

Athos

@hgf

Arról vonják le, amihez a megadott bankkártya kapcsolódik. Ezt a bank meg tudja mondani, de ha van internetbank elérésed, akkor úgy gondolom ott is látnod kell.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

@hgf

Jobb felső sarokban: Your account

Sárga gomb kissé balra: Your Orders

Mutatja az aktuális rendelésedet. Mellette jobbra gombsor (vajszínű), ott lehet változtatni az egyikkel a szállítás módját. Bár csak egyet tudsz bepöttyinteni (Priority International Courier), miután a megfelelő gombra kattintottál, de utána elvileg változtatja a dátumokat. Bár az is lehet, hogy túl vannak a nagy rohamon, s a neked kijelölt idősáv már fix. Egyébként mindig a legkésőbbi napot adják meg, ennél hamarabb is megérkezhet. Jó példa az én esetem is: az Amazon 19-ére ígérte, az UPS 18-ára. Ehhez képest 17-én, délelőtt 11 órakor már ki is csomagoltam (hajnalban indult Németországból és a vámkezelést is megejtették közben).

 

@Fujitsu

Köszönöm. Igen, valóban. :oké: Ráadásul ez a kép rossz fényviszonyok között és vaku nélkül készült a kijelzőről. Ha minden jól megy, ma készíthetek szebb képeket is. Linkelem. ;)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Én megszenvedtem a vámkezeléssel, nekem ugyanis nagyon nem volt egyértelmű, amit a UPS küldött. Nem vagyok otthon ilyenekben, úgyhogy csak reménykedem, hogy a fuvarlevélszám a UPS azonosítója, és nem pedig a számlaszám. Annyira jó lett volna, hogy ha már küldenek nekem egy emailt meg egy kitöltései útmutatót, az alapján tényleg ki is lehet tölteni. Fogalmam sincs, hogy melyik mező mit jelent és miért van ott. Ráadásul aláírást kérnek, viszont digitális formában kérik visszaküldeni. A slusszpoén, hogy a kitöltési útmutatóban viszont faxot írnak. Elküldtem mindkét módon, a faxon aláírva, biztos ami biztos...

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Megkaptam a doksit, kitöltöttem OpenOffice-szal, beszkenneltem az aláírásomat (fényképezőgép is megteszi), beillesztettem és az egészet elmentettem PDF-be, majd mehetett az email vissza. ;)

Link to comment
Share on other sites

Athos

@Csaba

KGigi felvetése miatt megoldható, hogy leírod melyik mezõbe mit írtál? Persze nem a személyes adataiddal. :) Így másoknak könnyebb lehet. Én személy szerint örülnék. Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...