Jump to content
GSForum - Segélyvonal

E-könyv olvasók


Dávid Csaba

Recommended Posts

Athos

Király! Megrendeltem a virtuális kártyámat internetes vásárláshoz. Max. 2 hét azt mondták. :)

Link to comment
Share on other sites

Athos

Errõl tudtok valamit: Eee Reader DR900?

Link to comment
Share on other sites

Athos

Zseniális ez az emoticon. :) Igazad van, köszi. Mondjuk árban azért nem lesz olcsó, ahogy elnézem. Bár a fentiek alapján tényleg Kindle a nyerő. Viszont szinte biztos, hogy csak februárban rendelem meg, ezért még nyitott szemmel járok. ;)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Ha napi 24 órában olvasol, ~4-5 év alatt végzel is ennyi könyvvel.

És ha a könyvem tele van jobbnál jobb képekkel? :P

 

Ez az Asus cucc viszont marha jól néz ki (a felbontás is inkább illik a jó kis terjedelmes PDF-ekhez). :o Ráadásul digitális jegyzetfüzetként is használható, s ennek a funkciónak még akár nagyon nagy hasznát is vehetném a késõbbiekben. Ki kéne egy ilyet próbálni.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Csak nem tudni mikor jelenik meg. :(

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Ráadásul még nem tették hozzá az EU-s vámot és a hazai ÁFA-t, plusz a kereskedelmi hasznot. A 800-as ~48ezer forintos ára minimum 80ezer lesz, a 900-asé meg 100ezer környékén. Persze ne legyen igazam.

 

Ugyanazt a "fejlődést" látom, mint a mobiltelefonoknál. Raktak bele kamerát, zenelejátszót, videólejátszót, internetet... most már ott tartunk, hogy a fiatalok birka módjára, a telefont bambulva mászkálnak az utcán, vagy tucc-tucc hallatszik felőlük, s nagy büszkén forgatják a fejüket, hogy ki mindenki vette észre a csúcsmodell kütyüjüket. De egy értelmes mondat nem hagyja el a szájukat, olvasni meg ciki, úgyhogy a könyvet is csak annyira ismerik, hogy benne van abban az izében, ami húzza a vállukat.

 

Elnézést, kicsit elszakadtam a tárgytól.

 

Szóval ugyanazt látom az e-book olvasóknál is. Speciel az én egyszerű, Balkánon szocializálódott csöppnyi agyamnak bőven elég lenne, ha el tudnám vele olvasni a gépemen található html, prc, jpg, pdf, txt, doc, rtf... formátumú betűhalmazokat. Nem kéne nekem se mp3 lejátszó, se wifi, se játékok, se jegyzetfüzet (na jó, erre azért még alszom egyet), se semmi.

 

A könyveim egyike sem zenél, nem böngészek velük a neten, nincs bennük sudoku, nem írok bele egyikbe sem (szerintem ez amúgy is barbárság, de ez csak a magánvéleményem), egyszerűen csak betűket látok, amik szavakat alkotnak, mi több, mondatokat, s ezek érdekelnek. Ennyi.

 

Az e-olvasón olvasni szeretnék. Ilyen eszközt azonban nem lehet kapni, vagy ha mégis, hazánkban nincs és ide nem is szállítanak, vagy ha mégis, akkor az vagy TFT kijelzős, vagy silány minőségű, vagy olyan árat kérnek érte, amiből az egész családom 1 hónapig eszik, vagy a garanciát nem lehet érvényesíteni... stb.

 

Közben egyre-másra jönnek ki az új és újabb olvasók, amik többet tudnak, mint a piacon bármelyik másik vetélytársuk. Globalizálni a funkciókat, hogy a mi termékünket válassza a nép! S eközben az őskövületek - mint én -, csak csóválják a fejüket, s azt kérdezik, hogy az istenített felhasználói élményből mikor felejtették ki a felhasználót... :(

 

Kedves olvasóink, önök szubjektívet kaptak az arcukba! ;)

Link to comment
Share on other sites

Athos
:bizonytalan: Zseniális, ahogy ezt leírtad. :) Egyet tudok Veled érteni. Felmerült benne röpke gondolatként, hogy tablet is megfelelõ lehet, mivel másra is tudnám használni (pl.: otthon e-mail olvasás, netezés stb). Aztán rájöttem, hogy könnyen a sötét oldalra tudna csábítani és utazás közben is csak netezgetnék. Ezért maradtam az e-book olvasónál. A jegyzetelést jó ötletnek tartom, mert jelenleg is van nálam egy kis füzet, amibe beírom a gondolataimat, hogy el ne felejtsem. Ez leginkább munkával kapcsolatos, mert sok ötlet az utazás alatt születik... legalább is nálam. Most már csak várnom kell, és remélem következõ hónapban már boldog e-book olvasó tulajdonos leszek. :) Megfelelõ topicban majd "dicsekszek". :D
Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ezek túlzott árak. A 48 ezres árból lesz kb. 66 ezer (jobb helyeken), aztán majd valamikor elkezd csökkenni az is. Engem egyelőre 40 felett nem érdekel a dolog. (Persze a bolti ár töredékéért is meg tudnám akár szerezni, de ahhoz egyrészt nem jár garancia, másrészt egyelőre még valamiért hiszek ebben a jogállamnak gúnyolt valamiben, bár már magam sem értem, miért... Mindegy, hagyjuk.)

 

A fejlődéssel nekem semmi gondom. Akinek egy értelmes mondat nem hagyja el a száját, meg tucc-tucc-ot hallgat, az okostelefon nélkül is ugyanezt tenné. A csúcsmodell kütyüt meg lehet, hogy most mutogatja, de egy fél év múlva már inkább rejtegeti majd, hidd el. :fogatlan: Ez is a fejlődéssel jár. De senki nem kényszerít arra, hogy a legújabbat és a legnagyobb tudásút válaszd.

 

A wifi már akkor is nagyon hasznos lehet, ha a netről kell hozzáférni valami könyvhöz, hát még adatátvitelkor mennyire hasznos tud lenni. Az mp3-lejátszó nem létszükséglet, de az külön öröm, hogy erre is jó a cucc. (Nekem például nincs külön lejátszóm. Régebben voltak, de nagyon hamar kifingtak, pedig keveset használtam őket.) A játékok hosszú utazáskor jöhetnek jól, ha éppen nincs más elfoglaltságod (én kifejezetten szeretem a sudokut :P ). Nem létszükséglet persze ez sem, de miért lenne baj, hogy ezt is tudja? A telefon is tud ezerféle olyan dolgot, amire az átlagembernek nincs szüksége. Mégis az van, hogy ma egy okostelefon nagyjából annyiba kerül, mint 15 évvel ezelőtt egy olyan telefon, amivel csak telefonálni meg SMS-t írni lehetett, s ezeket is csak egy GSM frekvencián tudta. Talán néhány év múlva az elektronikuskönyv-olvasók is elfogadható árúvá válnak.

 

A szépirodalmi művek olvasásához valóban elég, ha csak a betűket tudja megjeleníteni az eszközöd. De például a tankönyvek esetében már nélkülözhetetlenek az ábrák, fotók, az egyéb szakkönyvekről nem is beszélve.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Minden attól függ, hogy ki, mit szeretne. Csak közben a gyártók ne felejtsék valójában mire való az eszköz. A végén az lesz, hogy netezni, filmet nézni kiválóan lehet majd e-book olvasón, csak az olvasás lesz gyötrelem. :D

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nyugalom. Telefonálni is frankón lehet a mai telefonokkal, pedig ezek már elsõdlegesen nem telefonálásra vannak. :)

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

A telefonnal telefonálok, az e-olvasóval meg olvasni szeretnék. Ahogy a vanília fagyit is önmagában szeretem, nem kávés vaníliának, vagy mogyorós vaníliának. Egységsugarú vásárló vagyok, nincsenek nagy igényeim, se vágyaim. Nincs baj a fejlődéssel, csak akkor, ha közben elmennek az ember, mint fogyasztó mellett, s nem marad belőle más, mint megtérülési mutató.

 

A tucc-tucc emberke meg hallgasson azt, amit csak akar, de hol van az megírva, hogy nekem ugyanaz az ízlésem, mint az övé? Nyomhatna fejhallgatót is abba a vacakba, de neeeeeem... neki muszáj megosztania az ízlésficamát a világgal. Ráadásul gyanúm szerint nem fog elbujdokolni se fél, se egy év múlva, mert apuci majd úgyis megveszi az új kiadást, amivel megint lehet villantani.

 

Egyébként említettem a jpg-t is, mivel tudom, hogy vannak ábrák is a könyvekben, sőt, léteznek képregények is (örök kedvencek). :fogatlan:

 

Az eszközök beárazásához nem értek, csak a hasamra ütöttem. Abból indultam ki, hogy a Kindle után az Amazon összesen ~14ezer forint vámot (14%) és ÁFA-t (25%) fizet, ha hazánkba szállít. Ezt a logikát követve a 48ezres ASUS vámmal és ÁFA-val terhelten ~67ezer, plusz kereskedelmi haszon meg szállítási költség, ami a jó ég tudja mennyi, hány kézen keresztül jut el az emberhez az eszköz... :( Persze lehet, hogy a keletről érkező termékekkel nincs ekkora plusz kiadás.

 

Egyébként Athos, már most is ez van, igaz filmet nézni még nem lehet az e-olvasón, de könyvet olvasni macera. Ugye nem kell említenem, hogy EPUB vs. PRC, plusz PDF megjelenítési nyalánkságok... :P

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Értem, mi a gondod, de ebben nincs semmi meglepõ vagy újdonság. A nagy cégeket sosem érdekelte a fogyasztó, nem is fogja. A felhasználók száma mindössze egy vásárlószám, semmi több. Ha olyat tesznek, amibõl arra a következtetésre juthatnál, hogy törõdnek a felhasználóval, azt csak azért teszik, hogy ezt a vásárlószámot megtartsák, illetve gyarapítsák. Ez az igazság, amikor mást mondanak, a pofánkba hazudnak. Ez van. :(

 

Ha a tucc-tucc-os csóka fejhallgatót használ, akkor is olyan hangerõvel hallgatja azt a szart, hogy tisztán lehet hallani az egész buszban. Sajnos ez a tömegközlekedéssel jár, pont úgy, mint az alkoholtól bûzlõ "jómunkásemberek", a mosdatlan, büdös prolik, hajléktalanok; valamint a gátlástalanul nyomakodó utastársak, akiknek sikerül mindig a legjobb helyre állniuk.

Ha autóba ülök, akkor meg én vagyok az a rohadék, aki miatt nõ a szállópor-koncentráció (ekkora baromságot is csak a pozícióban lévõk tudnak kiagyalni). A dolog gazdasági szempontból már nem egyértelmû: teljes árú bérlet esetén, egy étvágytalan kocsival, többen utazva már lazán megérheti.

Na mindegy, hagyjuk is, elkanyarodtunk a témától.

Link to comment
Share on other sites

Greene
A szépirodalmi művek olvasásához valóban elég, ha csak a betűket tudja megjeleníteni az eszközöd. De például a tankönyvek esetében már nélkülözhetetlenek az ábrák, fotók, az egyéb szakkönyvekről nem is beszélve.

Képes, ábrás, táblázazos, meg hasonszőrű könyvekhez nem jó választás a Kindle3. Egy ismerősöm mutatott műszaki dokumentációt iPaden képekkel miegymással, és le a kalappal, nagyon kézre áll.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Majd meglátjuk. Úgy is tapasztalni kell, hogy bármilyen véleményt is tudjak mondani. Az én elvárásom: a könyvet megjelenítse és el tudjam olvasni. :)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Egy ismerõsöm mutatott mûszaki dokumentációt iPaden képekkel miegymással, és le a kalappal, nagyon kézre áll.

Én is próbáltam már, de nekem nem lenne jó. Egyrészt elvbõl (az almát szeretem, de azt nem, amelyikbe már beleharaptak :P ), másrészt pontosan egy nagyságrenddel kerül többe, mint a fájdalomküszöböm.

Ez az Asus Eee Note lesz érdekes, ha majd lejjebb megy az ára, meg már lehet majd kapni.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Tokokat néztetek már? Többféle van, és nehezen tudok dönteni.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Hmm, ezt még nem ismertem. Nekem ezt ajánlották.

Link to comment
Share on other sites

hgf

Ti vettetek tokot a Kindle-höz? Melyiket tudnátok ajánlani? A "hivatalos" bõrtok kicsit nagyon drága...

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Menj fel négy hozzászólást. :)

Link to comment
Share on other sites

Greene

Nekem a hivatalos bõrtok van. Amikor én vettem még nem volt másmilyen. Minõségre korrekt, én szeretem, de biztosan van jobb olcsóbban.

Link to comment
Share on other sites

hgf
Menj fel négy hozzászólást. :)

 

Oké, most ég a fejem :sajnálom:

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba
Expected to ship in 3 to 5 days.
Úgy tûnik, helyreállt a régi rend. :)
Link to comment
Share on other sites

riskawarrior

Üdv

 

Greene:

Most én is gondolkozom egy Kindle3 (Wifi) vásárláson, de nekem ez a pdf megjelenítés a gyenge pontom, mivel rengeteg szakkönyvet olvasok. Mondtad, hogy neked van, esetleg lehetne kérni egy szívességet, hogy megnézz nekem rajta egy ilyen ebookot? Mondtad, hogy a képeket nem a legszebben jeleníti meg, de nekem igazából az lenne a fontos, hogy az ábrák felismerhetőek (rajtuk a szöveg esetleg olvasható) legyenek és a táblázatok, listák, stb. jól jelenjen meg... "jól": nem igényem, hogy úgy nézzen ki mint pc-n, de azért ki is nézzen valahogy :D

Nincsenek olyan igényeim, hogy olyan legyen mint egy iPad, tudom hogy a kettő alapvetően más :P

 

És akkor a minta ebook:

http://u.idealib.net/ZendEbook.pdf

 

Köszönet!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...