Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Biztonságos eltávolítás


parajdi

Recommended Posts

parajdi

Halihó! Nagy gondom van. Egy új (WD Elements) USB 2-s külsõ merevlemezt csatlakoztattam a PC-hez. Felismerte és próba ként másoltam rá egy fájlt, majd megpróbáltam az USB eszközt biztonságosan eltávolítani. Nem ment, az üzenet: Az eszközt (Általános kötet) pillanatnyilag nem lehet leállítani. Kénytelen voltam "Formázni", mert a törlés nem volt elég, és ekkor eltávolítható volt. (Magára az eszközre azt írta ki, hogy hibátlanul müködik.

Mi lehet a hiba oka. Én csináltam valamit rosszúl, vagy még be kellene-e állítani valamit?

Ha segít valaki, akkor elõre is köszönöm!!! :(

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Semmi hiba nincs a rendszerben, ez néha ilyen. Sok program nem oldja fel a fájlzárolást, és akkor az van, amit tapasztaltál, hogy nem tudod leválasztani. Az is elképzelhetõ, hogy még nem ment végbe a fájl írása, hiszen USB-s tároló esetén alapbeállításon aktív egy pufferrendszer, így elõfordulhat, hogy azt hiszed, már kiírt mindent a lemezre, de valójában még mindig ír a lemezre.

Link to comment
Share on other sites

parajdi

T. Veterán! Köszönöm a válaszodat!

1./ A mentés után vártam 10-15 percet, de ez nem hozott változást. (Az írás nem csak addig tart, amig villog a LED?)

2./ Próbáltam külön-külön OpenOffice-szal, Exellel, Corellel, Windows Media Playerrel, de eredményt nem hozott! Ugyanaz a hibajelzés, üzenet.

Ilyenkor mit lehet esetleg még tenni? Ha lenne is olyan program, amelyik feloldja a fájlzárat, akkor is kiszámíthatatlan a használat!?!?

Tartoztam az ördögnek egy merevlemezzel?

Üdv.: P.

 

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Én ilyenkor bizonyos idõ után csak egyszerûen kihúzom a gépbõl a merevlemezt.

 

A Sajátgépben kattints jobb klikkel az eszközre -> Tulajdonságok -> Hardver -> Újra kattints az eszköz nevére -> Tulajdonságok -> Házirendek -> Optimalizálás gyors eltávolításra -> Jelöld ki -> OK. Ezek után már nem kell használnod a "Hardver biztonságos eltávolítása" opciót, így egyszerûen csak lehúzod a géprõl.

Link to comment
Share on other sites

parajdi

Köszönöm Sebi a jótanácsot! Müködik! Nagy kõ zuhant le ...! :)

Most már csak egy kérdésem maradt, ismerve a kapkodásaimat ill. a feledékenységem. Mivel az "eszköz" nincs közvetlen szem elõtt, ezért félek, hogy estleg kikapcsolom a gépet a kábel kihúzása nélkül. Szabad-e ilyet tennem, vagy okozhat bajt? Mennyire kell vigyáznom? (Elnézést, hogy ilyet kérdek!)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Semmi gond nem lesz belõle, szépen lekapcsol az is.

Link to comment
Share on other sites

parajdi

Sajnos van gond, de hátha lépésrõl-lépésre jutunk elõre?

- A PC kikapcsolása után a külsõ merevlemez LED-je folyamatosan tovább villog. (Ez lehet, hogy saját gondja.)

- A PC bekapcsolásakkor a betöltés elakad. Eljut egészen:

.............

Sec Master: IS MATSHITA CR-580

Sec Slave: A206 HL-DI-ST DUDRAM GSA-40626

_

És ekkor nem megy tovább, a kábel kihúzásáig.

Lehet, hogy "csak" meg lell szokni?

De köszönöm az eddigi, eredményes segítséget!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Régebben voltak olyan eszközök, amelyek nem tudtak lekapcsolni a géppel együtt, lehet, hogy ez is még olyan. Annyit kell akkor tenned, hogy miután kikapcsoltad a gépet, kihúzod.

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Az indulás meg azért nem megy, mert (valószínûleg) túl sok USB-s kütyü van a gépeden.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
user23

Sziasztok!

 

Pár napja vásároltam 1 db 1TB-s külső HDD -t, USB-s, jó drága volt. (ez mindegy). Haza hoztam, formáztam NTSF-be.

Szépen felpakoltam rá a dolgaimat, minden rendben is volt. Aztán azt csinálja, hogy ha le akarom választani ezt írja ki a Windows.

"Az eszközt (Általános kötet) nem lehet leállítani, mert egy program még mindig használja. Zárja be azon programokat, melyek használhatják ezt az eszközt, majd próbálkozzon ismét."

Biztonságos eltávolításként szeretném leválasztani.

 

Telefonomat, régi Pendrivert rádugdosom ha kész vagyok, akkor simán lehúzom az USB-ről.

Na de most van ez az új külső HDD-m, garancia ide, vagy oda, nem merem, nem fogom simán csak lehuzigálni ha a dolgomat elvégeztem vele.

(Vagy rá másolok TC-ben, vagy róla a gépre.)

Szeretném megkérdezni, hogy mit tudok tenni ilyene esetben ?

Hogyan húzhatom le a gépről, hogy biztonságosan történjen ?

 

Mielőtt még valaki azt írja, zárjam be az összes ablakot, na evvel kezdtem mindent bezártam, Böngésző, Sajátgép, Tc, stb.

Az óra mellett az Avast megy, Iobit, Advancedsystem, és a hangszóó van.

Olvastam itt a hozzászólásokat, köztük a 4. hszt -is. De inkább kérdezek.

Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Az Unlcocker vagy a WhoLockMe segítségével megállapítható, melyik folyamat foglalja az eszközt.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...