Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Acer BIOS frissítése USB-ről


blumizita

Recommended Posts

tektonic

Tényleg sanszos, szétszedtem miszlikbe, és vinyó meg memória nélkül is ugyanezt produkálja. Így gyanakszom hogy alaplap csere lesz belőle :(

 

Vagy inkább eladom így, mert nincs türelmem hozzá.

Edited by tektonic
Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Gyanús hogy ez már a kijelző törése előtt is produkálta a hibajelenséget. Sokan vagy méregből bezúzzák a kijelzőt mert nincs kép, vagy tudatosan, hogy így megtévesztik a vevőt, aki azt hiszi hogy az alaplap jó. nagyon sok ilyen géppel találkoztam sajnos.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Memória nélkül, persze, hogy ezt produkálja. Anélkül még a BIOS-t sem tudja betölteni (megakad a memória ellenőrzéskor). HDD nélkül, viszont indulnia kell. Én mindenképp tesztelném megbízható RAM-al. Persze ettől még lehet alaplapi gond is, de a memória csere mindig könnyebben kivitelezhető, mint egy alaplap csere.

Link to comment
Share on other sites

tektonic

nem, előtte teszteltem monitorral, ment semmi probléma nem volt. ki fogom próbálni a memóriatesztet, de memóriával vagy anélkül, vinyóval vagy anélkül a hibajelenség csak annyi hogy felvillan a led a ventillátor forog kettőt és kész.

Edited by tektonic
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Adani

Én egy Acer Aspire e-510-es modellel küzdök. Windows8 volt rajta gyárilag, amit most itt nem minősítenék, a lényeg, hogy Windows 7-re cserélnénk. Az UEFI nem engedte kikapcsolni a secure boot-ot, ezen azóta túlléptünk, közben sikerült letörölni minden partíciót is a HDD-ről, így most a Win8 se indul el, de a Windows 7 sem akar felmenni. 64 bites SP1-es Win7-et próbáltunk pendrive-ra kirakni Rufus-al UEFI rendszerrel, de a telepítés hibaüzenettel leáll. Belépve a setup-ba pedig nem engedi a boot módot legacy-ra átállítani UEFI-ről (minden leírás azt mondja tegyük ezt és akkor menni fog). Windows USB Download Tool programmal csinálva a telepítőt fel sem ismeri. DVD-ről pedig alapból nem hajlandó bootolni a boot menüben sem jelenik meg mint lehetőség. Bios frissítésnél leírtak az első hsz-ben sem mennek szedtem le bios-t pendrive-ra ki, de meg se nyikkan, hiába csinálok mindent úgy, ahogy ott le van írva.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Akkor azon a gépen csak Win8, vagy annál újabb win, illetve UEFI-s Linux fog futni. Vannak olyan laptopok (főleg a Win8 előtelepítettek), amiken nem lehet Legacy-t állítani, csak UEFI-t. Pont a Win8 miatt. BIOS update után is tiltva lesz a Legacy boot. Win7-ből pedig nincs UEFI változat.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Nem az UEFI-vel van gond, az jó Win7-hez is. ;)

A gond az, hogy a Secure Bootot nem tudja kikapcsolni valamiért. Pedig előzőleg, amikor az ilyen linuxos para elterjedt, azt mondták, hogy kikapcsolható lesz. Ennél mégsem.

Egyébként meg semmi baj a Win8 rendszerrel, pláne, hogy kijön az Update 1. Mehetne nyugodtan az is.

 

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A Secure Boot csak azokon a gépeken kikapcsolható, amelyikre az MS nem kötött szerződést. ;)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Elvielg van lehetőség downgrade-re Win8-re 7-re, teszek rá 8.1-et ha sikerül és ismét próbálkozom ,ha nem megy akkor feladom és megmondom ,hogy vigyék vissza a boltba és kérjenek egy olyan, amire flemegy a Win7.

 

Az is biztos, hogy Win8-at nem fogok használni még jó ideig, milyen rendszer az, ami nem engedi letörölni magát? Az ilyen programokat vírusnak hívják jobb körökben.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A Win8-at simán le lehet törölni. Az nem az OS hibája, hogy nem telepíthető a gépre régi rendszer. Jelen esetben a BIOS a ludas, ami tiltja. De az se azt köti meg, hogy csak Win8-at rakhatsz fel rá, hanem csak azt, hogy csakis Secure BOOT UEFI rendszer telepíthető. Vagyis Win8 helyett pl. Ubuntu-t is tudsz telepíteni. Ezért nem fogják kicserélni a gépet. Max vehetsz mellé egy másikat. De ha Win7 a cél, akkor érdemes szétnézni a használt piacon, vagy marad az asztali gép (nem OEM), ahol kikapcsolható a Secure Boot és az UEFI is.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Elvileg downgradelni is lehetne, márel is indult a telepítő, de mindig lefagyott. 8.1-es Win8 visszament rá aztán majd kezdenek vele, amit tudnak.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A secure boot miatt. Ez a gép nem downgradelhető.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
gmesyke93

Sziasztok!

 

Nem tudom, hogy él-e még a fórum, remélem igen. Tegnap az acer aspire 5560 laptopom a bios frisstése közben lefagyott és azóta csak bekapcsolni lehet, de a fekete képernyő miatt nem lehet vele semmit sem csinálni. Próbáltuk már usb-ről frissíteni, de nem sikerül. Esetleg tudnátok segíteni nekem? Nagyon hálás lennék! Köszönöm. Üdv.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ezt csak a szakszerviz tudja helyrerakni, ha egyáltalán megmenthető.

Link to comment
Share on other sites

gmesyke93

Akkor hiába próbálkozom:(

 

Ha nem tudják megmenteni, akkor mi a teendő? Alaplap csere?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Esetleg. :ny

Itt elszállt a BIOS frissítésed valamiért, így szerintem már csak a Boot Block Recovery mode segíthet. Vagy a szerviz.

A szervizkönyve szerint tudja a Boot Blockot, de a neten kapásból nem találtam erre közvetlen hivatkozást, megoldást.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...