Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Acer BIOS frissítése USB-ről


blumizita

Recommended Posts

blumizita

Acer BIOS frissítése USB-rõl

Ha nem bootol a gép, csak fekete marad

Sziasztok Acer-használok!

 

Van egy Acer netbookom, bekacsoláskor teljesen fekete marad a képernyõm, de elindul minden, legalábbis zúg. Több szervizzel is beszéltem, és egybõl tudta mindenki, hogy mi a gond, nettó 5.000.- - 20.000.- forint közti összeget akartak kérni a javításért, mert tudták, hogy ez Acer-betegség.

Szeretném sorstársaimnak vagy leendõ sorstársaimnak leírni a 3 perces 10 gombnyomásos mûveletet.

Kicsit felháborított az egyik szerviz hozzáállása, és úgy döntöttem, mindenhol, ahol csak tudom, leírom a megoldást.

A megoldást egy idegen nyelvû fórumon találtam. Írhatja bárki, hogy a BIOS-hoz ne nyúlj, de konkrét szervizekben mondták, hogy valószínûleg BIOS frissítés lesz a gond. Kipróbáltam, és 3 perc alatt megjavítottam a gépet. Ráadásul, hogy lássátok nem kamu, ezért nem holmi kamu oldalról kell letölteni a frissítést, hanem a www.acer.hu-ról.

Nekem egy
Acer Aspire One
gépem van. Elõször a fenekén lévõ matricán (hosszúkás matrica vonalkóddal) nézd meg a típust. Nekem
AOA150
.
  • A BIOS frissítéséhez szükség lesz egy pendrive-ra, ami tartalmazza a BIOS-fájlt és a hozzá való frissítõprogramot.
  • Töltsd le az Acer oldaláról a gépedhez tartozó legfrissebb BIOS-t!
  • Csomagold ki a letöltött tömörített fájlt, majd a kicsomagolt fájlok között nevezd a
    3310.fd
    fájlt
    zg5ia32.fd
    -re.
  • Másold fel a
    zg5ia32.fd
    -t és a
    Flashit.exe
    -t egy üres pendrive-ra! (
    A leírásban nincs benne, de szerintem FAT32 fájlrendszerûnek kell lennie.)
  • Ellenõrizd, hogy be van-e dugva a hálózati kábel (még legyen kikapcsolva a gép).
  • Dugd be a pendriveot a gépbe!
  • Nyomd le, és tarts is úgy az
    FN
    és az
    ESC
    gombot. Most kapcsold be a gépet!
  • Bekapcsolás után, mikor már világít a
    power LED
    , tartsd még nyomva õket néhány másodpercig, majd engedd el õket!
  • Miután elengedted a gombokat, a
    power LED
    villogni fog.
  • A frissítés alatt sötét marad a képernyõ, ez teljesen normális.
  • A frissítés
    1-7 perc
    et vesz igénybe, utána újra kell indulnia a gépnek (magától). Ekkor már az új BIOS fogad bennünket.
  • Ha nem indult volna újra (várjunk eleget!), vagy sikertelen volt a frissítés, próbáljuk újra!

Kérlek, ha neked is beválik ez a folyamat, akkor vedd a fáradtságot, és köszönd meg, hogy más is lássa, mûködik! Én is csak azért regisztráltam, hogy leírjam. Remélem, tudtam segíteni. :)

 

Üdv,

Blumi

Edited by Pjotr
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Te vagy 44634. felhasználó, ezért kapsz egy kiemelést is. :) Holnap kicsit reszelek a szövegen. ;)

Link to comment
Share on other sites

blumizita

Pjotr, köszi a segítséget :)

Konkrétan mit is jelent ez a reszelés? :D

nem vagyok egy profi felhasználó, had tanuljak :)

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

reszelés: olyan felületalakító megmunkálás, amelynek célja a munkadarab megfelelő méretre alakítása...

 

Itt is ugyan ez történik, csak épp itt a szöveg a munkadarab. :)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A fentire gondoltam, fõleg a magyarítást tettem rendbe. Ha valami nem oké, szólj! :)

Link to comment
Share on other sites

blumizita

Csabikám, kösz a helpet, barkácsolásban inkább otthon vagyok, nem gondoltam, hogy itt is használható. T'od Én inkább kalapáccsal szerelem ezeket e dögöket. :D:D:D

 

Pjotr, köszke, olyan szép lett. :):)

Bár felhívnám a figyelmet a 4.-ra, hogy a Pendrive-ra az egész cuccot átraktam, nem csak a 2 file-t.

 

Már csak egy kérdésem van. Igaz csak inkább úgy a levegõbe.

Ha mindenki ismeri ezt a hibát (legalábbis az Acer), akkor nem kellene közzé tennie (pláne ha ilyen könnyen javítható) vagy visszahívnia a gépeket?

Õk is egybõl egy szerzõdött partnert ajánlottak. (na, pont Õ volt a flegma, aki miatt inkább fáradtam a feltétellel)

Edited by blumizita
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
gabriel081

Minden esetben "zg5ia32.fd"-re kell átnevezni az "fd" kiterjesztésû fájlt? Feltételezem, hogy ez a típusra utal.

Nekem Acer Aspire 5738ZG típusom van. Ennél is ugyanaz? Vagy semmi köze a típushoz?

Link to comment
Share on other sites

blumizita

Gabriel08, Szerintem igen. Én biztos tesztelném. de üsd be ezt a googleba "howto:Acer Aspire 5738ZG black bios"

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

doctorhouse
Minden esetben "zg5ia32.fd"-re kell átnevezni az "fd" kiterjesztésû fájlt? Feltételezem, hogy ez a típusra utal.

Nekem Acer Aspire 5738ZG típusom van. Ennél is ugyanaz? Vagy semmi köze a típushoz?

 

Nem biztos, hogy jól értem amit írsz de a zg5 biosát nehogy feltöltsd a te gépedre.

A jelenség ugyanaz nálad is? Tudtommal ez a bios hiba csak a Zg5-t érinti, a tiédnél

lehet, hogy GPU probléma lesz. Külsö kijelzõn nézted, hogy van e kép esetleg?

 

Üdv,

Attila

http://www.doctorhouse.hu

 

Link to comment
Share on other sites

gabriel081

Igen, nálam is ugyanez a jelenség. Bekacsoláskor teljesen fekete marad a képernyõm, de elindul minden, legalábbis zúg. Hozzá kell tenni, hogy a LED-ek is világítanak. HDD, Power LED, stb.

Néztem külsõ monitorról is, de nincs kép. Onnan tudom, hogy nem fog bekapcsolni, hogy az USB egéren viszont az optikai LED nem kezd el világítani.

Viszont a probléma csak random áll fenn. 10 bekapcsolásból csak max. 2x fordul elõ, hogy nem kapcsol be a gép (BIOS-ig sem jut el). Amikor meg bekapcsol, akkor akár napi 12 órát is megy folyamatosan és nincs semmi baja.

 

Még valami. Reggel, amikor még hideg a gép biztosan bekapcsol. (Elsõ bekapcsolás) Viszont ha nap közben mondjuk újraindítom, vagy fagyás miatt ki kell kapcsolnom teljesen a Power gombbal, akkor nem mindig kapcsol vissza (kisebb az esélye a bekapcsolásnak). Ugye nap közben már melegebb a gép. Bekapcsoláskor 40C a proci, nap közben 58C, gamelés után 75C. Lehet, hogy valami melegedés védelmi dolog lehet? Kb. 20 perc után már biztosan bekapcsol elsõre egy lekapcsolás után.

Link to comment
Share on other sites

doctorhouse
Igen, nálam is ugyanez a jelenség. Bekacsoláskor teljesen fekete marad a képernyõm, de elindul minden, legalábbis zúg. Hozzá kell tenni, hogy a LED-ek is világítanak. HDD, Power LED, stb.

Néztem külsõ monitorról is, de nincs kép. Onnan tudom, hogy nem fog bekapcsolni, hogy az USB egéren viszont az optikai LED nem kezd el világítani.

Viszont a probléma csak random áll fenn. 10 bekapcsolásból csak max. 2x fordul elõ, hogy nem kapcsol be a gép (BIOS-ig sem jut el). Amikor meg bekapcsol, akkor akár napi 12 órát is megy folyamatosan és nincs semmi baja.

 

Még valami. Reggel, amikor még hideg a gép biztosan bekapcsol. (Elsõ bekapcsolás) Viszont ha nap közben mondjuk újraindítom, vagy fagyás miatt ki kell kapcsolnom teljesen a Power gombbal, akkor nem mindig kapcsol vissza (kisebb az esélye a bekapcsolásnak). Ugye nap közben már melegebb a gép. Bekapcsoláskor 40C a proci, nap közben 58C, gamelés után 75C. Lehet, hogy valami melegedés védelmi dolog lehet? Kb. 20 perc után már biztosan bekapcsol elsõre egy lekapcsolás után.

 

Melegedés félmeleg állapotban indításkor nem okozhat gondot, illetve olyankor inkább kikapcsol, lefagy pár perc után.

Nagy valószínûséggel északi híd és vagy GPU probléma és a forrasztások összeérnek vagy nem hõmérséklettõl függõen. Az orvosolható.

Mennyi idõs a gép, volt a hûtés tisztítva már, azt érdemes rendbe tenni, hogy ne fõzd meg a chipeket még jobban?

Edited by doctorhouse
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Jery1989

Sziasztok!

 

Lenne egy kérdésem a témával kapcsolatban.

 

Hozzájutottam egy Acer aspire one zg5 AOA150 tipusú netbookhoz.

Amikor bekapcsolom csak egy led világít de semmit nem csinál.

Próbálkoztam a bios frissítéssel, de nem sikerült. A led villog de a pendrive mintha nem reagálna (az nem villog).

A gépben nincsen akkumulátor, ez befolyásolhatja a mûveletet? vagy próbálkozzak másik flash meghajtóval?

 

Elõre is köszönöm a segítséget.

 

Üdv

Gergõ

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Honnan gondolod, hogy a bios miatt van a hibajelensége? Szerintem nem az a baja, ha szerencséd van akkor tényleg nem sikerült a háttérben a frissítés. Tápáramkör, vagy valamelyik bga lesz a bûnös így látatlanban, mert ezeknél ezt okozza.

Link to comment
Share on other sites

Jery1989

Biztosra nem tudom, hogy a bios a hibás, de olvastam, hogy ez a hibajelenség általában erre utal...

Valami egyszerû módszer esetleg amivel biztosan tudhatom, hogy mi a hiba oka?

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Egyszerû módszer nem nagyon van. Szét kell szedni, komérni a tápáramkör alkatrészeit, ha minden fesz. rendben, akkor más nem nagyon lehet mint bga, legrosszabb esetben az alaplapi panel szakadása.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
balint.g

Sziasztok!! Nekem egy Acer Aspire 5710-es laptopom van amin szerettem volna bioszt frissíteni de a telepítés közben a gép teljesen lefagyott. Vártam vele 10-15 percet hátha összeszedi magát de miután rájöttem, hogy semmire sem reagál csak az akkumlátor kiszedése segített. Azóta bekapcsolás után sima fekete kép fogad. Pórbálkoztam USB-s és CD-s bios flash-el de csak addig jutottam, hogy kiszedett akkumlátorral csatlakoztattam a hálózati kábelt nyomva tartottam az Fn és Esc gombot majd rányomtam a power gombra. Ekkor elindult benne a hűtő 100%-on de nem olvasta se az USB-t se a CD-t. Remélem csak én csinálok valamit rosszul és tudtok segíteni rajtam. Előre is Köszönöm! Üdv: Bálint

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Fat 32-es a pendrive? Ja és szerintem max 2 gigás lehet... Akksi kell a bios frissítéshez!

Link to comment
Share on other sites

balint.g

ááá értem :D Fat 32-es de 4gigás viszont ha nem szedem ki az akksit és az Fn+Esc kombinációval kapcsolom be nem történik semmi. Hiába engedem fela power gombot nem kezd el villogni körülötte a led. Csak kiszedett akksival tapasztaltam különbséget a gép elindítása után. Ekkor viszont a power gomb körül nem világít és nem is villog a led de a hűtés megy maximumon

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Itt elszállt a BIOS frissítésed valamiért, így szerintem már csak a Boot Block Recovery mode segíthet. Vagy a szerviz.

A szervizkönyve szerint tudja a Boot Blockot, de a neten kapásból nem találtam erre közvetlen hivatkozást, megoldást.

Link to comment
Share on other sites

balint.g

Próbáltam utánna nézni több helyen is de sajnos eredménytelnnek bizonyult. Találkoztam phoenix bios crisis recovery lehetőséggel de ez USB Floppy-t igényle. Lehetséges h ezt a típust nem lehet pendrive-ról helyreállítani, vagy esetleg van az alaplapon jumper ami blokkolná az egéssz műveletet?

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Ha tényleg a bios tartalom sérült, akkor ha semmi más megoldás nincs és nem működik, ki lehet forrasztani az eepromot, és íróval visszaírni a gyártó oldaláról leszedettet, majd visszaforr. Vagy lapcsere.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Próbáltam utánna nézni több helyen is de sajnos eredménytelnnek bizonyult. Találkoztam phoenix bios crisis recovery lehetőséggel de ez USB Floppy-t igényle. Lehetséges h ezt a típust nem lehet pendrive-ról helyreállítani, vagy esetleg van az alaplapon jumper ami blokkolná az egéssz műveletet?

 

A Boot Block Recovery az tényleg floppyt szokott igényelni. Ez egy csökkentett rendszer ilyen vész esetére. Nem ismerhet minden perifériát a bootloader. A floppyt tudja bootolni, ahogy tudom.

Megkérdezhetnéd a szervizt, vagy a gyártó supportjához lehetne fordulni, hogy mit szólnak.

Link to comment
Share on other sites

balint.g

Sziasztok! Köszönöm az eddigi segítségeket, viszont lenne még egy problémám! Sikerült szereznem egy USB-s Floppy meghajtót amit a phoenix bios crisis recovery-hez szeretnék használni ( http://www.rechner.org/b1800.html ) de nemtudom hogy a benne lévő fájlokkal van-e teendőm a letöltés után, mert úgy gondolom hogy bizonyos fájlokat át kell raknom vagy ki kell cserélnem az 5710-hez készült biosból. Előre is köszönom!

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
tektonic

üdv

 

kis segítséget szeretnék.

 

adott egy Aspire one 255E notesz, törött volt a kijelző. vettem bele ujat, kicseréltem. Az első bekapcsoláskor eljutott az ACER képernyőig aztán elsötétült és heló.

azóta a bekapcsolásra csak felvillan a led és semmi nem történik. Megoldaná a bios fissítés, vagy itten elszállt valami szerintetek?

 

köszi ha segít valaki.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Sanszos, hogy elszállt valami. BIOS elvileg ilyen hibát nem okoz. Az vagy működik, vagy nem csinál semmit.

Memória tesztet viszont csinálhatsz másik memóriával, mert az tud ilyent csinálni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...