Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Milyen böngészõt használsz?


KGigi

Recommended Posts

Giraffe1
Engem a JavaScript bechmarkok nem különösebben hatnak meg, ezen a szinten és az általam látogatott oldalaknál használat közben nem jelentkezik ebbõl probléma. Vagy csak nem tudok róla. ;)
A benchmarkok segítségével lehet megnézni-bizonyítani (vagy ritkábban cáfolni), hogy miért is érzi valaki gyorsabbnak vagy lassabbnak az egyik böngészõt a másiknál. Legalábbis azokon az oldalakon, amelyeknél fontos a JS, mert természetesen a legtöbb esetben fontosabb az oldalak "renderelésének" sebessége.

Én például azzal szoktam megnézni egy-egy böngészõ sebességét, hogy az általam készített interaktív tematikus térképeknél milyen gyors egy váltás a településsoros térképeknél (3170 objektumot kell bekategorizálni + átszínezni + hisztogramot rajzolni)...

 

Egyébként a sebesség abból a szempontból is érdekes (lesz), hogy melyik böngészõ milyen gyorsan és szépen képes megoldani a CSS3-as áttûnéseket és/vagy animációkat. Márpedig ezen a területen most nagyon elöl van a Safari és a Chrome.

 

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Azért írtam, hogy nem fontos, mert nemigen nézek olyan oldalakat, aminél ez kijön. Pláne nem játszom flash játékokat.

De ez én vagyok, ezért nem érdekel, hogy egy normál weboldalt most akkor 0,015 másodperccel gyorsabban rak ki, vagy milyen algoritmus szerint, hogy szubjektíve még erre is ráerősítsen.

Volt erről egy leírás nemrég, hogy miktől is függ ez a felhasználó érzése szerint. Pl. gyorsabban futkározó progress bar. ;):P

 

Engem az se nagyon dob fel, hogy most akkor az Acid3-ban melyik mit teljesít. Persze jó lenne a 100, de a használatban, használhatóságban és nekem nem ez számít.

Az IE 8 se azért rossz a felhasználónak, ha rossz, mert 20-nál már elszáll.

A Firefox 4 jelenleg 97-ig már eljutott. Hogy nem tudták már ezt a nyüves +3-at megugrani. :lol:

A sebességben is egész jónak tűnik, persze így is lassabb mint a leggyorsabb konkurensei.

A CSS3-as áttűnésekkel, animációkkal kapcsolatban nyilván igazad van, de az FF 4 ahogy most látszik csak nüansznyit marad el a gyorsaktól.

Nyilván mire lesz végleges FF 4, akkorra a többi is domborít valamit, még rágyorsít.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem tudom, hogy ezt honnan szedted, de jelenleg az opera.com-on a 10.60-as verzió érhető el. Ez minden bizonnyal egy béta változat. Ha az, vagy ha nem mondod meg, hogy milyen forrásból szerzed be az újabb verziót (ugyanis közvetlen link a snapshot-on sincs rá), akkor törölni, illetve módosítani fogom a linket. Ezzel így félre vezeted a fórumot olvasókat, és egy olyan verzió telepítésére biztatod őket, amihez még nincsen hivatalos támogatás. Lehet bétákat linkelni, de akkor ezt ki kell hangsúlyozni, és nem pedig ezt feltüntetni a legújabbnak.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ez esetben már át is írtam a linkeket. Köszönöm! KeLa, ne forduljon elő még egyszer!

 

@SkyBird

Hogyan érted el? Én nem találok rá hivatkozást. Még a 10.60-asé sincsen ott. :S

 

Szerk. Válasz pmben. :)

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

@SkyBird: azért a FF4 még mindig kb. 30%-kal le van maradva a Chrome-hoz képest. :hááát: Van még mit csiszolni rajta, Nálam most kiemelten fontos a CSS3 és környéke, így nem véletlen, hogy az elsõ között tesztelem, mit fejlõdnek ezen a téren: alakul a dolog, de a WebKit-tõl még lenne mit tanulniuk.

 

@KeLa: még mindig várjuk azokat az oldalakat, amin - a béta - oly' nagyon kiakad...

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Van jó pár féle teszt lassacskán, de ez a 30 % mínusz nem tudom mivel jött ki nálad.

A bulvárnak minősített Index beszámolója és grafikonja szerint nekem nem tűnik ekkora különbségnek. És abban a HTLM5 tesztben.

http://index.hu/tech/szoftver/2010/07/08/k...ad_a_firefox_4/

 

Lassan tényleg off lesz már ebben az Opera topicban, hacsak nem az összehasonlítás miatt elmegy. ;)

De pl. a http://html5test.com/ tesztben Firefox 3.6.6 nálam 139 pont 4 bónuszponttal, az IE 8 pedig 27 bónusz nélkül.

Hogy a Safari, Chrome, Opera, meg majd a beta és majd az új verziók melyikkel hogy birkóznak, nem tudom.

Neked, a te helyzetedben nyilván nagyon fontosak a sebességek is, és a megfelelő szabványosság.

Viszont váltig azt mondom, hogy egy átlagos mezei usernek ez nem számít.

 

Lassan kezdek már kíváncsi lenni erre az FF4 betára, és felrakom egy csellengő virtuális gépre.

Az FF 4.0 beta1 189 pont 9 bónuszponttal nálam. Mondjuk a vége 300 volna... :hááát:

A SunSpider pedig 764.0 ms.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nyugi, majd átteszem ide. :)

Link to comment
Share on other sites

Sebi
... Mellesleg csomó oldalt én sem tudtam vele megnézni. ...

...Problémás oldalt egyébként én összesen egyetlen egyet tudok mondani.

Adsz egy listát? Kíváncsivá tettél.

A magyaropera.blog.hu szégyenfalán gyűjtik az ilyen oldalakat. -> Klikk

 

-----------------------------------------------

 

Ha már az off megy, akkor itt egy videó:

 

Klikk :)

 

(Akinek nem megy az angol nyelv, állítsa át a feliratozást magyarra.)

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Uraim, tessék utána bogarászni a dolognak. A verziók a 10.6 bug javításai csak kellett olyat is javítani/módosítani ami már verzióugrást jelent az õ számozási szisztémájuk szerint.

Edited by KeLa
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nehogy már neked álljon feljebb. Ha bugfix, akkor is egy béta, amit nem ajánlgatunk úgy, mint egy kész terméket, főleg nem mindenkit kioktatva.

Link to comment
Share on other sites

Tar

A Crhome egyre jobb :)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Mindegyik egyre jobb. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
hatsoszikviz

Majdnem szavaztam a Dillora. Márpedig az tényleg világcsúcs lett volna, miért is, ugyanis nem engedik a gazdák őt játszani .Bár szavazhattam volna a szívem szerint az operára ,de az most nincs. Használtam már a w3m és a links-et meg az ie-t,chrome-ot,konquerort,epiphany-t.Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.9.2.3) Gecko/20100424 Firefox/3.6.3

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
aasoszikviz

Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.9.2.11) Gecko/20101025 Firefox/3.6.11

Haladunk a korral .

Szerk:

Az /usr/src/firefox/firefox állomány futtatva . Csupán az előbbi könyvtárba kicsomagolva működik. Köszönöm , hogy felhívtátok a figyelmem rá

Firefox

verzió 4.0b6

Mozilla/5.0 (X11; Linux i686; rv:2.0b6) Gecko/20100101 Firefox/4.0b6

 

Edited by aasoszikviz
Link to comment
Share on other sites

payskin

Az ikertestvéred? Klassz, hogy az egész szikviz família itt van.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem tudom, ki hogy van vele, én mindig az IE-t választom. Nemcsak azért, mert csússzon le a hátamon az Opera, hogy még egy hülyeség, amivel telepítésnél ökörködni kell, de valójában nem tudom, mi történik, ha mást választok. Mármint rendszer szinten. Nekem nehogy eltüntesse az IE-t, mert sírva fakadok.

 

Ezért szépen maradok az IE-nél, bezsebelem a Microsofttól a dicséretet, majd letöltöm és telepítem a Firefoxot meg a Chrome-ot. :P

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ennél egyszerűbb, hogy nem telepíted és nem is engeded települni a böngészőválasztó hotfixet. ;)

No problem. 8)  Igaz bezsebelt dicséret sem. :lol:

 

Ha meg már más az alapértelmezett böngésző, úgysem próbálkozik a választással.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Mindegy, lejön az elsõ Windows Update-tel. Nem szoktam nekiállni válogatni. :P

Link to comment
Share on other sites

Einstein

Hülyeségnek tartom ezt a böngészõ választósdit mert aki váltani akar az úgy is vált aki meg nem az meg így sem fog.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Most már talán az EU fõokosok is rájöttek. :P  Ha olvasták a statisztikákat.

Persze soha be nem ismernék, vagy hogy csak egy kis vihar volt a biliben.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nekem annyiból előnyös a böngészőválasztó, hogy telepítés után nem kell megnyitnom az IE-t ahhoz, hogy letöltsem a Firefoxot. :P

Egyébként a világon semmi nem történik ilyenkor a rendszer szintjén, igazából akár az összes böngészőt feltelepíthetnéd a böngészőválasztó ablakából, mert nem zárul be, ha kiválasztod valamelyiket. (Egyszer volt, hogy innen raktam föl vagy 2-3 fajtát.) És később is bármikor elindítható, ha nem törlöd ki gondosan a parancsikonját az asztalról (én elrakom egy mappába).

Szóval igazából az alapértelmezetté tételt sem a böngészőválasztó végzi, hanem maga a letöltött böngésző az első elindítás után, mikor megkérdi, hogy vajon ő legyen-e az alapértelmezett (ezt minden böngésző megkérdezi legalább egyszer).

Ezért nem kell félni a böngészőválasztótól, igazából ez nem más, mint egy weboldal, ahonnan egy kattintással elérhetők a telepítők. Semmi több. ;)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Azért nem egészen. Félni ugyan tényleg nem kell tõle, de rak egy vagy néhány fájlt a merevlemezre, ha jól emlékszem. Szóval nem csak egy link.

Bármilyen kicsi is, akkor is felesleges, ha úgyis egy másik böngészõt telepítek és az lesz az alapértelmezett.

És miért feltétlenül a netrõl kell telepíteni egy böngészõt? ;) Újra és újra letöltve. :hááát:

Jó, nem egy méret, meg a mai net sebességek mellett, de akkor is.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...