Denibaby Posted July 21, 2010 Posted July 21, 2010 Nem várom meg, míg a vtvereskft megkapja a választ. Egyedül használom gépemet Vista Home op. rendszerrel. A kis bosszúság az, hogy indításkor megjelenik a rendszergazdai - és a vendégfiók ikonja. Az elsõ fiókra rákattintok és megy tovább rendben. A google és a súgó nem a barátom. Persze a barátokkal is tudni kell bánni. Hadd ne legyen már ez a felesleges epizód a használatbavételkor! Mit piszkáltam el? Kösz!
vtvereskft Posted July 30, 2010 Posted July 30, 2010 Megtaláltam a megoldást: Parancssorbol rendszergazdaként: netsh winsock reset és újraindítás után helyreáll. Sziasztok! Vista Business 32 / OEM aktivált / teljesen naprakész az alábbit írja: "Nem sikerült csatlakozni egy Windows szolgáltatáshoz. A Windows nem tudott csatlakozni a(z) Rendszeresemény-jelzõ szolgáltatás szolgáltatáshoz. A hiba miatt az általános jogú felhasználók nem tudnak bejelentkezni a rendszerbe. Rendszergazdaként az Eseménynaplóban részletes információt találhat arról, miért n...' A javaslat nem jó, mert az eseménynaplót sem tudom emiatt inditani. (Egyébként hol vannak az állományai hátha egy másik gépen meg tudnám nézni?) Ez a rendszeresemény-jelzõ és a DHCP szolgáltatás is folyamatos inditás állapotban van. Mivel nem bír továbblépni, nincs hálózat és sok fontos szolgáltatás. Amitõl függnek ezek a szolgáltatások, azok rendben lévõnek látszanak. Letiltottam õket majd újra engedélyeztem, nem segít. Hardver is OK mert másik ugyanilyen gép lemeze szépen fut ebben ez meg viszi magával a hibát a másikba tehát az oprendszeremmel történt valami. Visszaállitani nem lehet, mert annak használhatóságáig nem jut el a rendszer. Csökkentett módban ugyanez (csak ott a súgó szolgáltatás nem indulását irja ez az ablak). A telepitõ DVD-t sem lehet futtatni az oprendszer alól, hogy azzal javitsam ki, a DVD-rõl bootolt gép telepítõje pedig csak új vistát tud feltenni frissiteni az oprendszerbol kell. Van valami tippetek mi lehet a megoldás ? Valami azt súgja csak egy pici apróság csak nem ismerem. Kösz
Denibaby Posted August 23, 2010 Posted August 23, 2010 A vendég fiók le van tiltva? Nincs letiltva. Épp a fenti két bejelentkezőt nem akarom látni!!! Kérdés: ide vissza kell nézni? Nem jön automatikus válasz? Ezért késtem a reagálással. (Jelenleg e-mailes értesítést kapsz az új üzenetekről. ) dehogy!? Új probléma: a"KUKA" ! Alapértelmezett a lomtár, de ürítéskor is "teli" marad. (ha megnyitom, akkor üres) Választok "üres ikont", de mindig üres marad.
KGigi Posted August 24, 2010 Posted August 24, 2010 A lomtár néha megkergül. Szedd le és add hozzá újra az asztalhoz.
Denibaby Posted August 24, 2010 Posted August 24, 2010 Folytatom...ez lesz a 27-ik próbálkozás. Még egy : egy kötethiba ellenőrzés még nem volt. (scandisk) Épp ideje, mert ilyenkor felgyorsul a gépem. Üdv!
sonykor Posted November 5, 2010 Posted November 5, 2010 A legutóbbi frissítéskor teljesen megújult a Live Fotótár és a Live Movie Maker. A fotótárba csomó új, hasznos funkciót tettek. Például a retusálást. Néhány példa miket tud eltüntetni a retusálás: Link Link Link. A fotókollázs is teljesen megújítja majd a fényképezési szokásomat. Nagyon jópofa dolog. Hasonló trükközésre jó mint a retusálás. A Live Movie Makerban egy apróságnak nagyon örülnék ha beletennék. Ez pedig, hogy a Slider Show-ban kézzel is állítható legyen a képmozgás, ne csak képmozgás sablonok legyenek benne.
ZooLookaa Posted January 19, 2011 Posted January 19, 2011 hali! nme tudja valaki hogy a windows VISTA(bármelyike pl Ultimate) kompatibilis-e a mulipalyeres játékokkal, pl Call od Duty? magyarul viszi-e?
Erika65 Posted January 22, 2011 Posted January 22, 2011 Sziasztok! A kepen a sarga felkiallto jelek a problema. Tudtok segiteni?
Denibaby Posted January 23, 2011 Posted January 23, 2011 ajánlom ezt Őt nem találom, de neki is a fentit ajánlom
elyndel Posted March 8, 2011 Posted March 8, 2011 Sziasztok! Olyan problémám volna, hogy a Vistámban nem tudom elindítani a Felügyeleti eszközöket, mivel az alábbi hibaüzenetet kapom: Mi lehet ennek az oka? És hogyan tudnám kijavítani a problémát? A válaszokat elõre is köszönöm! Ui.: természetesen jogtiszta az operációs rendszerem!
payskin Posted March 8, 2011 Posted March 8, 2011 Két eset lehet: vagy tényleg nincs ott (ezt mondjuk viszonylag egyszerűen ellenőrizheted), vagy nincs jogosultságod használni. Melyik Vista?
elyndel Posted March 10, 2011 Posted March 10, 2011 Windows Vista Home Premium és Rendszergazdai jogosultságom van.
die nadel Posted March 10, 2011 Posted March 10, 2011 Vistában és a 7-esben már nincs teljes rendszergazdai fiók (biztonsági szempontok miatt)!
Denibaby Posted March 10, 2011 Posted March 10, 2011 Jogosultsági szintek vannak. A Vista-ban a "system" -t úgy sem használja, sőt a leírás ajánlja egy felhasználói fiók nyitását. Azonban a fenti gondok megoldásához valószínűsíthető a "rendszergazdai" jogosultság. Csak az a gond, hogy pillanatnyilag ez nem érdekli a kérdezőt.
payskin Posted March 11, 2011 Posted March 11, 2011 Meg valószínűleg nem kell hozzá jog, hogy megnyissa, Win7 alatt sincs semmihez kötve. Úgyhogy akkor térjünk vissza az eredeti kérdéshez: hogy ott van-e? Mert ha nincs ott, nem lehet megnyitni, hm? Denibaby: leiratkoztál a Vista témafigyelésről? Nincs meg véletlenül egy levél, amit a fórum küldött erről? A hiba nem nálad van, a Vista téma van megborulva, valamelyik hozzászólás beragadt, de jó lenne tudni, melyik. Az e-mailben nem volt benne?
KGigi Posted March 11, 2011 Posted March 11, 2011 @Balázs Link Ez nem lehet? Próbaképpen átmozgattam az XP-hez, de a Vista továbbra is virított, az XP pedig maradt olvasott. Mindenesetre feliratkoztam az összes Vista témára, kiderül.
Denibaby Posted March 11, 2011 Posted March 11, 2011 Meg valószínûleg nem kell hozzá jog, hogy megnyissa, Win7 alatt sincs semmihez kötve. Úgyhogy akkor térjünk vissza az eredeti kérdéshez: hogy ott van-e? Mert ha nincs ott, nem lehet megnyitni, hm? Denibaby: leiratkoztál a Vista témafigyelésrõl? Nincs meg véletlenül egy levél, amit a fórum küldött errõl? A hiba nem nálad van, a Vista téma van megborulva, valamelyik hozzászólás beragadt, de jó lenne tudni, melyik. Az e-mailben nem volt benne? Nem emlékszem. Nekem újra,és újra az elsõ jött. csak emlékeztetõ
Denibaby Posted March 18, 2011 Posted March 18, 2011 (edited) Reggel óta keresem a megoldást erre: "a windows media center host module mûködésképtelenné vált"...WMC-en nézném a tv-t, és ezt írja ki. Nem szeretném, ha félre vezetõ lenne, délelõtt telepítettem a legfrissebb Total Commandert. Akkora kavarást okozott, hogy rendszer visszaállítást csináltam. Csak a WMC nem jó.(éjszaka még felvett egy filmet). A naplóban nincs ráutaló bejegyzés. Csak XP-re találtam -megoldást nem adó- fórumokat. S.O.S. Köszönöm! Mégis van bejegyzés: Problémaesemény neve: APPCRASH Alkalmazásnév: ehRec.exe Alkalmazásverzió: 6.0.6001.18000 Alkalmazás idõbélyegzõje: 4791937d Hiba – modul neve: kernel32.dll Hiba – modul verziója: 6.0.6002.18005 Hiba – modul idõbélyegzõje: 49e037dd Kivételkód: e0434f4d Kivétel – eltolás: 0003fbae Operációs rendszer verziója: 6.0.6002.2.2.0.768.3 Területibeállítás-azonosító: 1038 További információk 1: fd00 További információk 2: ea6f5fe8924aaa756324d57f87834160 További információk 3: fd00 További információk 4: ea6f5fe8924aaa756324d57f87834160 További adatok a problémáról Gyûjtõazonosító: 1262013555 Edited March 18, 2011 by ExDenibaby
Denibaby Posted March 22, 2011 Posted March 22, 2011 (edited) Újratelepítéssel megoldva. Jött levél a microsoft-tól -4 nap múlva-, hogy kivel vegyem fel a kapcsolatot. Vak vagyok? Nincs Média Center topik? A Monitoron nézem a tv-t is. Lenne mit kérdezni... nekem. Edited March 22, 2011 by ExDenibaby
KGigi Posted March 22, 2011 Posted March 22, 2011 Nincs. De talán nem is ide kapcsolódik, hanem a lejátszókhoz.
sonykor Posted April 3, 2011 Posted April 3, 2011 Ilyen zöld színû mappát hogy kell létrehozni? Köszi.
KGigi Posted April 3, 2011 Posted April 3, 2011 Tetszõleges képet választhatsz mappaikonnak. Ezek is ott vannak a beépített ikonok közt.
sonykor Posted April 7, 2011 Posted April 7, 2011 A Live Fotótár szuperül megújult, nagyon sokat használom. De van egy gond. Amikor megnyitok egy képet akkor az össze fotót kilistázza a program ami a PC-n van. Van egy beállítás a jobb klikkes menüben, a Kijelölés almappák nélkül, amivel el lehet tüntetni a káoszt és csak a mappában lévő képek maradnak a képernyőn: Link Jó lenne ha ezt fixen ki lehetne jelölni. Nincs erre valamilyen trükk? Talán a registryben?
Denibaby Posted April 13, 2011 Posted April 13, 2011 Error 1935. Hiba történt a(z)'Microsoft.VC80.ATL.type="win32".version=8.0.50727.5592".publicKey Token="1fc8b3b9a1e18e3b",processorArchitecture="x86"' szerelvény telepítésekor. Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable - KB2467175 Részletek: Biztonsági frissítés Windows Vista rendszerhez (KB2507618) Telepítés dátuma: 2011.04.13. 18:25 Telepítés állapota: Függõben A hiba részletei: Kód: 80242014 Frissítés típusa: Fontos Egy biztonsági rést kihasználva nem hitelesített támadók távolról behatolhatnak a rendszerbe, és átvehetik annak irányítását. A frissítés telepítésével megvédheti a számítógépet ettõl a biztonsági réstõl. A frissítés telepítése után szükség lehet a számítógép újraindítására. További információk: http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=212224 Súgó és támogatás: http://support.microsoft.com Biztonsági frissítés Windows Vista rendszerhez (KB2511455) Telepítés dátuma: 2011.04.13. 18:25 Telepítés állapota: Függõben A hiba részletei: Kód: 80242014 Frissítés típusa: Fontos Egy biztonsági rést kihasználva nem hitelesített támadók távolról behatolhatnak a rendszerbe, és átvehetik annak irányítását. A frissítés telepítésével megvédheti a számítógépet ettõl a biztonsági réstõl. A frissítés telepítése után szükség lehet a számítógép újraindítására. További információk: http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=212314 Súgó és támogatás: http://support.microsoft.com Biztonsági frissítés Windows Vista rendszerhez (KB2506212) Telepítés dátuma: 2011.04.13. 18:24 Telepítés állapota: Függõben A hiba részletei: Kód: 80242014 Frissítés típusa: Fontos Egy biztonsági rést kihasználva nem hitelesített támadók távolról behatolhatnak a rendszerbe, és átvehetik annak irányítását. A frissítés telepítésével megvédheti a számítógépet ettõl a biztonsági réstõl. A frissítés telepítése után szükség lehet a számítógép újraindítására. További információk: http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=212226 Súgó és támogatás: http://support.microsoft.com/ Biztonsági frissítés Windows Vista rendszerhez (KB2508429) Telepítés dátuma: 2011.04.13. 18:24 Telepítés állapota: Függõben A hiba részletei: Kód: 80242014 Frissítés típusa: Fontos Egy biztonsági rést kihasználva nem hitelesített támadók távolról behatolhatnak a rendszerbe, és átvehetik annak irányítását. A frissítés telepítésével megvédheti a számítógépet ettõl a biztonsági réstõl. A frissítés telepítése után szükség lehet a számítógép újraindítására. További információk: http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=212236 Súgó és támogatás: http://support.microsoft.com/ Biztonsági frissítés Windows Vista rendszerhez (KB2509553) Telepítés dátuma: 2011.04.13. 18:24 Telepítés állapota: Függõben A hiba részletei: Kód: 80242014 Frissítés típusa: Fontos Egy biztonsági rést kihasználva nem hitelesített támadók távolról behatolhatnak a rendszerbe, és átvehetik annak irányítását. A frissítés telepítésével megvédheti a számítógépet ettõl a biztonsági réstõl. A frissítés telepítése után szükség lehet a számítógép újraindítására. További információk: http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=212595 Súgó és támogatás: http://support.microsoft.com Biztonsági frissítés a Microsoft Visual C++ 2005 Service Pack 1 terjeszthetõ csomagjához (KB2467175) Telepítés dátuma: 2011.04.13. 18:24 Telepítés állapota: Sikeres Frissítés típusa: Fontos Fény derült egy biztonsági problémára, amely azt eredményezi, hogy az MFC-alkalmazások sebezhetõvé válnak a DLL-elhelyezéses támadásokkal szemben, mert az MFC nem adja meg a rendszer DLL-fájlok és a honosítási DLL-fájlok teljes elérési útját. Ennek a Microsoft által kiadott frissítésnek a telepítésével megvédhetõ a számítógép. Lehet, hogy a frissítés telepítése után újra kell indítania a számítógépet. További információk: http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=209556 Súgó és támogatás: http://support.microsoft.com Biztonsági frissítés Windows Vista rendszerhez (KB2506223) Telepítés dátuma: 2011.04.13. 18:03 Telepítés állapota: Függõben A hiba részletei: Kód: 80242014 Frissítés típusa: Fontos Egy biztonsági rést kihasználva hitelesített helyi támadók behatolhatnak a rendszerbe, és átvehetik annak irányítását. A frissítés telepítésével megvédheti a számítógépet ettõl a biztonsági réstõl. A frissítés telepítése után szükség lehet a számítógép újraindítására. További információk: http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=211826 Súgó és támogatás: http://support.microsoft.com Biztonsági frissítés a Microsoft Visual C++ 2010 terjeszthetõ csomagjához (KB2467173) Telepítés dátuma: 2011.04.13. 18:03 Telepítés állapota: Sikeres Frissítés típusa: Fontos Fény derült egy biztonsági problémára, amely azt eredményezi, hogy az MFC-alkalmazások sebezhetõvé válnak a DLL-elhelyezéses támadásokkal szemben, mert az MFC nem adja meg a rendszer DLL-fájlok és a honosítási DLL-fájlok teljes elérési útját. Ennek a Microsoft által kiadott frissítésnek a telepítésével megvédhetõ a számítógép. Lehet, hogy a frissítés telepítése után újra kell indítania a számítógépet. További információk: http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=209655 Súgó és támogatás: http://support.microsoft.com Biztonsági frissítés Windows Vista rendszerhez (KB2503658) Telepítés dátuma: 2011.04.13. 18:03 Telepítés állapota: Függõben A hiba részletei: Kód: 80242014 Frissítés típusa: Fontos Egy biztonsági rést kihasználva nem hitelesített támadók távolról behatolhatnak a rendszerbe, és hozzáférhetnek az adatokhoz. A frissítés telepítésével megvédheti a számítógépet ettõl a biztonsági réstõl. A frissítés telepítése után szükség lehet a számítógép újraindítására. További információk: http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=212523 Súgó és támogatás: http://support.microsoft.com Biztonsági frissítés Windows Vista rendszerhez (KB2412687) Telepítés dátuma: 2011.04.13. 18:03 Telepítés állapota: Függõben A hiba részletei: Kód: 80242014 Frissítés típusa: Fontos Egy biztonsági rést kihasználva nem hitelesített támadók távolról behatolhatnak a rendszerbe, és átvehetik annak irányítását. A frissítés telepítésével megvédheti a számítógépet ettõl a biztonsági réstõl. A frissítés telepítése után szükség lehet a számítógép újraindítására. További információk: http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=208524 Súgó és támogatás: http://support.microsoft.com A Microsoft .NET-keretrendszer 4 összetevõ biztonsági frissítése Windows XP, Windows Server 2003, Windows Vista, Windows 7 és Windows Server 2008 x86 rendszerhez (KB2446708) Telepítés dátuma: 2011.04.13. 18:02 Telepítés állapota: Sikeres Frissítés típusa: Fontos Egy biztonsági rést kihasználva a támadók behatolhatnak a Microsoft .NET-keretrendszert futtató Windows rendszerbe, és átvehetik annak teljes irányítását. A frissítés telepítésével megvédheti a számítógépet ettõl a biztonsági réstõl. A frissítés telepítése után szükség lehet a számítógép újraindítására. További információk: http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=204898 Súgó és támogatás: http://support.microsoft.com Összegzõ biztonsági frissítés a Windows Vista rendszeren használható ActiveX-tiltóbitekhez (KB2508272) Telepítés dátuma: 2011.04.13. 17:59 Telepítés állapota: Függõben A hiba részletei: Kód: 80242014 Frissítés típusa: Fontos Az ActiveX-vezérlõkben felfedezett biztonsági rések révén támadók hozzáférhetnek a Microsoft Internet Explorer böngészõt futtató rendszerekhez, és átvehetik az irányítást felettük. A frissítés telepítésével megvédheti a számítógépet ettõl a biztonsági réstõl. Elõfordulhat, hogy a frissítés telepítése után újra kell indítania a számítógépet. További információk: http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=214005 Súgó és támogatás: http://support.microsoft.com Frissítés a Windows Mail program levélszemétszûrõjéhez [2011. április] (KB905866) Telepítés dátuma: 2011.04.13. 17:59 Telepítés állapota: Függõben A hiba részletei: Kód: 80242014 Frissítés típusa: Ajánlott A frissítés telepítésével frissíti a Windows Mail program definíciós fájljait, melyek a levélszemét és az adathalászat céljából küldött üzenetek felismerésében játszanak szerepet. A frissítés telepítése után szükség lehet a számítógép újraindítására. További információk: http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=79015 Súgó és támogatás: http://support.microsoft.com A .NET-keretrendszer 3.5 SP1 összetevõ, illetve a Windows Vista SP2 és a Windows Server 2008 SP2 x86 rendszer biztonsági frissítése (KB2449742) Telepítés dátuma: 2011.04.13. 17:59 Telepítés állapota: Függõben A hiba részletei: Kód: 80242014 Frissítés típusa: Fontos A Microsoft .NET-keretrendszer biztonsági rését kihasználva a támadók behatolhatnak a Windows rendszerbe, és átvehetik annak teljes irányítását. A frissítés telepítésével megvédheti a számítógépet ettõl a biztonsági réstõl. A frissítés telepítése után szükség lehet a számítógép újraindítására. További információk: http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=204900 Súgó és támogatás: http://support.microsoft.com Fix IT visszavonás, vagy rendszer-visszaállítás, ok. DE, mi lehet a hiba?
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now