Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2009. augusztusi számról


Telek Zoltán

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
petzolkri

Nagyon jóra sikeredett a websulis cikk. Látszik, hogy hozzáértõk írják. Viszont mostanában sehol sem találom a "segélyvonal" (azt hiszem ez volt a neve) összeállítást, ahol hasznos programokat raktatok fel 3 havonta. Már nincs aki gondozza ezt a szekciót? Igaz neten le lehet tölteni, sok mindent, de amikor szükség van rá jó ha megtalálhatók egy helyen. Pl. rendszertelepítésekkor.

 

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Nagyon tetszett a Magánéletünk védelmében cikk. A jelszótárolók és -generátorok közül viszont nagyban hiányoltam a PINs alkalmazást. Egyszerű a használata, és magyarul is tud.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Az alaplaptesztek örök kedvenceim. Egy ilyen cikk kiválóan alkalmas arra, hogy szembesítsen a ténnyel: ismét lemaradtam egy körrel, ideje jobban utánanézni az új lapkakészleteknek és fejlesztéseknek. Szerintem az alaplapnál nincs is szebb hardver egy számítógépben. :upsz:

 

Két apróság, ami kissé furcsa:

- 49. oldalon a jobb felső képen jól látható a PCWorld honlapjának alsó szegmense, míg az alatta olvasható szöveg nem épp hízelgő.

- A 86-87. oldal cikkében többször olvasható a "kulcsszavat" kifejezés. Lehet hogy én tudom rosszul, de a "szó" tárgyesetét így képezzük: szó+t. A "szava" a "szó" birtokos formája. A "szavak" pedig a "szó" többes száma. Ennek tárgyesete a "szavakat". A birtokos eset tárgyas formája pedig a "szavát". Akárhogyan is forgatom, nekem a "kulcsszavat" kifejezés sehogy sem áll össze.

 

A Jövő Gyermekei című cikkhez kiemelten gratulálok Egri Imrének. Lehetett volna hosszabb is, több szoftverrel, de végre egy olyan írás a témában, ami mindkét félhez - szülőkhöz és gyerekekhez is - egyszerre szól. :oké:

 

A vízhűtésről szóló cikk viszont inkább fizetett hirdetés, mint A-tól Z-ig címlapsztori. :S

Link to comment
Share on other sites

Papp Gábor
(Dávid Csaba @ 2009. augusztus 18. 11:14) 399117[/snapback]

 

A vízhűtésről szóló cikk viszont inkább fizetett hirdetés, mint A-tól Z-ig címlapsztori. :S

 

Pedig nem az...

Link to comment
Share on other sites

Eskin
(Dávid Csaba @ 2009. augusztus 18. 9:14) 399117[/snapback]

Az alaplaptesztek örök kedvenceim.

- A 86-87. oldal cikkében többször olvasható a "kulcsszavat" kifejezés. Lehet hogy én tudom rosszul, de a "szó" tárgyesetét így képezzük: szó+t. A "szava" a "szó" birtokos formája. A "szavak" pedig a "szó" többes száma. Ennek tárgyesete a "szavakat". A birtokos eset tárgyas formája pedig a "szavát". Akárhogyan is forgatom, nekem a "kulcsszavat" kifejezés sehogy sem áll össze.

 

Kedves Csaba!

 

A "szó" szó eredeti formája a magyarban szav volt, ugyanúgy, mint a tóé tav, a lóé lov - a v betû megmaradt a ragozásban (lovat, tavon, szavak), így egyes nyelvjárásokban a régiesebb tavat (a tót helyett) és szavat (a szót helyett) alak is megmaradt (a "lovat" szó a köznyelvbe is áttevõdött). Sajnos mivel nyelvjárási közegbõl származom, ezért számomra a szavat kifejezés is használatos, így nem érzékeltem ezt hibaként.

 

Ami igaz viszont, az igaz - nyelvjárási kifejezés köznyelvben furcsaságként hat, ennélfogva valóban, a többek által használt "szót" kifejezés lett volna ildomosabb. Köszönöm, hogy a hibámra felhívta a figyelmem és ez úton is elnézést kérek ezért.

 

Üdvözlettel:

Hajdú Éva

Edited by Godzillamessage
Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Mint írtam, csak furcsa, de nem hiba. :) Egyébként én is "tavat" mondok... ;)

Link to comment
Share on other sites

sonykor

Ide írnám mert az újság egyik fõ szolgáltatásáról van szó. A 4-es verziójú ESET Smart Security minden PC bekapcsoláskor 2-3 percig vizsgálatot tart és nem engedi a géphasználatot. Eddig a 3-as veriónál nem volt ilyen. Jó lenne ha jeleznétek a NOD32 fejlesztõinek hogy ez így nem oké. Nagyon idegesítõ kivárni mire tudom használni a gépet. Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem hallottam még errõl a problémáról. Elég erõs hozzá a gép és nincs tele felesleges dolgokkal az automatikus indítás?

Link to comment
Share on other sites

mizsi
(sonykor @ 2009. augusztus 19. 22:51) 399255[/snapback]

 

Ide írnám mert az újság egyik fõ szolgáltatásáról van szó. A 4-es verziójú ESET Smart Security minden PC bekapcsoláskor 2-3 percig vizsgálatot tart és nem engedi a géphasználatot. Eddig a 3-as veriónál nem volt ilyen. Jó lenne ha jeleznétek a NOD32 fejlesztõinek hogy ez így nem oké. Nagyon idegesítõ kivárni mire tudom használni a gépet. Köszönöm.

 

Milyen géped van? Ezt nekem is kiírja az Eset, de csak, 5-10 mp-re. Pedig nem egy erõmû a gépem.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Na , ne felraktam megszerettem és egy hét után ezt látom, nem megy a frissítés a zzEPG-ben. Mit szóltok hozzá? Állítólag jogi probléma miatt. Link: http://tvmusor.tv/

Link to comment
Share on other sites

sonykor
(mizsi @ 2009. augusztus 27. 17:20) 399828[/snapback]

Milyen géped van?

 

Köszi a válaszokat. Laptopom van. Asus F5Z. AMD QL-60 proci, 3GB DDR2 RAM. Ezzel nem lehet gond. Ezen használtam a 3-as NOD32-t is és nem csinált ilyet.

Akkor nem általános problémáról van szó, ezek szerint csak én õrülök meg.

Link to comment
Share on other sites

1933

Igen tisztelt olvasó társak és szerkesztő urak!

 

Elnézést kérek, ha ez nem a témához illő, de nekem az a véleményem, hogy ezek a dolgok is a Magazin tartalmához illik.

 

A végén lesz egy kérdés, szeretnék rá választ is kapni. Köszönöm.

 

Lehet, hogy tegnap rugtak "alagon", s ma jutott eszembe, de kérem nézzék el nekem! Azt is, hogy nem rimmel, tekintve, hogy nem akartam túlzottan vulgáris lenni, de a napi tapasztalatok kényszerítettek arra, hogy éppen most foglalkozzam a témával.

 

Portable programok?: szíves elnézést kérek azért, ha kétségbe vonom a pártatlanságot és az igazmondási szándékot (lehet persze, az is hogy egy kissé "nagyvonalú" kijelentések okán, vagy nem eléggé körültekintően álltak hozzá a témához) egyes szerkesztő, ill. témafelelős úrak (nem emlékszem, hogy melyik számítástechnikai magazinban olvastam, ezért nem írom ki a neveket és ez jó iránymutató az illetékeseknek) nem úgy tájékoztatják a tisztelt olvasókat, ahogy kéne!!!!

Pélsául a "portable" (hordozható) Skype programot illetően, amit USB pendrájvra telepítve javasolnak használni, azzal a felkiáltással, hogy a gazda számítógépbe dugva vendégként, az nem ír semmit a gazdagépre!!!!!! Hát ez nem igaz!!!! Kis túlzással, kb. 150 helyre írja be magát a gazdagép registry-jébe az USB pendrájvon lévő portable Skype és csak egy több órás folyamat során lehet eltávolítani a nyomát! Ezért fogadtam meg, hogy a Skype-ot soha a "büdös életben" (bocs!) nem fogm sem Windows alá, sem hordozható módon Windows-sal használni, csak Linux-on, illetve olyan Live CD segítségével, ami csak a RAM-ba telepíti magát. Akkor soha sem csinál ilyesmit. Sajnos még azt is tapasztaltam, hogy a Windows-ból sem engedi magát uninstallálni, hacsak elötte Linux-ból ki nem törlöm, illetve átnevezem egyes törlendő részeit.

 

Ingyenes program: No de azért "van másik" is! Miért ingyenes a Skype? Nem tudom bizonyítani, mert annyira nem értek hozzá, DE! 14-15 millió felhasználó esetén kíváló szuperszámítógép lehet ennyi felhasználó gépére telepített adatfeldolgozó program, ahol egy-egy gépen egyes részfeladatok számítási teljesítménye meg sem érződik, de ha ezek összesített teljesítményét megnézzük, akkor az már IGEN! Tekintélyes számítástechnikai kapacitás! Megnézte-e már valaki ezt és közzétette-e? Emlékezzenek a KAZAA dolgaira. Ök találták ki a Skype-ot!!!! A többszáz partner listáját nem a felhasználó gépén, hanem egy központi szerveren tárolják, ott meg igen sokan beírják (személyességi jogok!!!) a telefonszámukat (mobil és vezetékes), nemüket, életkorukat (születési év_hó_nap), amiről a Skye előzékenyen tájékoztatja a partnereket, hogy lehet gratulálni a születésnapon, stb.

 

Privacy, személyességi jogok: Lásd az előbbi mondatot. Nem beszélve a Windows Live Messenger-ről, ahol mindent ki lehet pakolni az internetre, kitárulkozni, hozzáférést biztosítani másoknak a képeinkhez, a dokumentumainkhoz, zenéinkhez, adatainkhoz, stb. Közben a Microsoft Privacy Politcy alapelvekre hivatkozik és mindenféle hangzatos felhívásokat közöl, hogy semmilyen személyes adatot sem gyűjt a felhasználóról, stb., stb. Az interneten tárolt adatokat ki nem tudja megszerezni? Ejnye-bejnye!! Te lökött felhasználó!!!!

 

Hozzászólások és cáfolatok megengedve? sőt kérném tisztelettel, okulásunkra.

 

UTF-8, vagy középeurópai fontkészlet?: Tiszta őrület. Van egy Windows, van egy Linux-os réteg, az egyik az ANSII fontkészletet, a másik az UTF-8 fontkészletet használja, ami viszont néhol olvashatatlanná teszi a szöveget, ha másik rendszerben használni próbáljuk! No akkor most a szerencsétlen laikus felhasználó mit csináljon? Aki eléggé felkészült, az hamar kiszúrja, hogy miről van szó és vált! De hogy? Ha van Total Commander, akkor egyszerű, csak át kell kapcsolni. A régi, jó DOS-os időkben jöhetett a BASIC program, ahol a szövegekben le lehetett cserélni, ill. át lehetett konvertálni az egyes betűket a másik rendszerre. Most az XP, sőt, az újabb (Vista, Win7, stb) operációs rendszerek korában, laikus felkészültség mellett, mit lehet tenni? Az Office 2007 is már az UTF-8-at használja? Akkor mit csináljunk a régi dokumentumainkkal? Nekem műszaki fordítóként az archivumomban rengeteg régi anyag (Word 3, Word 5, Word 6, Office 97, stb.) van CD-re mentve, amit a volt megrendelőim sokszor igénylik, mert nálam még mindig megvan! Tessék szerkesztő úrak, itt a téma, az utcán hever, csak le kell hajolni érte! Tovább nem kívánom ragozni. Nem kell, mert akinek szántam, az úgy is tudja, hogy miről van szó. Azért szakértő szerkesztő!

 

Töredezettségmentesítés?: A redmondi "szakemberek" csináltak egy jól sikerült töredezettségmentesítő programot és azt betették a Windows 98-ba. Azután valamelyik "fontos elvtárs", bocsánat!!!! Valamelyik fontos pénzügyi, vagy tanácsadó, vagy főnök, rájött, hogy ez nem jól van, kitalálta, hogy valamilyen anyagi, vagy egyéb érdek miatt egy újabb, kevésbbé jó töredezettségmentesítő programot kell csinálni, hogy mások is hozzájuthassanak a husosfazékhoz. Csináltak tehát (utasításra, vagy éppen lökött kútfejük szerint - ha nincs igazam, akkor a szakértők magyarázzák meg nekem) egy másik, időtlen időkig elmajmoló, nevét meghazudtoló programot és azt hozzá adták az XP-hez (lehet, hogy már a Win 2000-hez is, nem tudom, mert azt még nem használtam). Sokáig tart, de amikor kész, akkor a kék, piros, fehér és zöld színkavalkád, más formátumban, de nem tűnik el az erre szolgáló kijelző sávon és a jelentés megtekintésekor nem szégyelik kiírni, hogy van még benne töredezettség!!!!! No ez már pofátlanság! Nem? Sőt! Hogy a dolog ne legyen olyan egyszerű, a kijelző sáv jobb szélén, a legvégén egy vékony piros vonal jelzi, hogy egy fájl töredék még mindig ott van. Nem röhelyes? No ehhez szóljanak hozzá az okosok! Meg lehetne kérdezni "Hivatalból" a redmondiakat, hogy ez miért van és a választ megadni a felhasználóknak? Kipróbáltam néhány töredezettségmentesítőt, de valahogy mindegyik ugyanezt csinálta, hosszabb-rövidebb időt igényelve. MIÉRT? MIÉRT? Azt tudom, hogy a HDD bizonyos részeit előnyben kell részesíteni, hogy kevesebb olvasófej mozgással rövidebb idő alatt lehessenaz adatoka kiolvasni, ezért adott helyre kell az adatokat öszpontosítani. Azt is tudom, hogy egyes ideiglenes, vagy gyakran cserélt fájlokat nem érdemes töredezettségmentesíteni, mert úgyis rövidesen felülírják és töredezett marad. Azt is tudom, hogy a HDD-re íráskor mindig az első szabad helyre kezdik beírni az adatot, majd a következő szabad helyen folytatják a beírást. MARHASÁG! Eleve beépítve a töredezettség létrehozatala. Nem volna egyszerübb az, ha oda kezdené beírni az adott adatot, ahol egy darabban befér. Egy idő után a töredezettség csökkenne. NEM? Magyarázza meg nekem valaki. Ezt a csontot kellene rágni, nem azt, hogy valakinek más a véleménye egy kérdésben. Érvelni kell a praktikus és nem praktikus dolog mellett, vagy ellen. Persze ezt a szakirodalomban is meg kéne jeleníteni (több szem többet lát) és ki kellene pellengérezni azokat, akik marhaságokat csinálnak a "mi zsebünkre"! Persze, ha valakit lefizetnek, akkor attól ezt ne várjuk el! HAHAHA!

 

Elnézést kérek a hangvételért, de akit nem érdekel, annak nem kell végigolvasni. Sajnálom a szerkesztőt, neki hivatalból illik elolvasni, de lagalább nem köteles válaszolni rá, hacsak a főszerkesztő el nem olvasta és meg nem kérdezte, hogy: "No mit szólsz hozzá?"

 

Új gépet vettem, P5KPL-CM, Intel P E5300, 2 GB RAM, IDE és SATA HDD-k. XP Home, Office XP és Linux Ubuntu 8.04.3, vagy KIWI, vagy Magyarubi (cserélhető HDD-k), érdekes, hogy néha a bekapcsolás után egyszerre két, fekete, DOS parancssoros ablak nyílik ki, majd egy idő után egymás után eltünnek az XP-ben. Ezeket nem indítottam el és az msconfig indítása után nem található az automatikus indítások között, csak a ctfmon. Ez vajon miért van?

 

Üdv fiúk! Jó kis hobby ez a számítógép!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Skype: Szerintem paranoiás vagy. Szerinted ennyi idő alatt egyetlen ember sem nézte át, hogy a Skype mit csinál a gépén? Jobb eszközök is vannak erre, mint a feladatkezelő...

 

Karakterkódolás: Linux alatt egyetlen parancs begépelésével át lehet alakítani a karakterkódolást. Windows alatt ott van a NotePad++, de egyébként az Office 2007 helyesen ismeri fel a karakterkódolást. Gondolj bele, alapból két formátumról, a doc-ról és a docx-ről beszélünk. Nem nehéz különbséget tenni.

 

Töredezettség: Először úgy gondolták, hogy az NTFS fájlrendszer annyira hatékony lesz, hogy egyáltalán nem kell töredezettségmentesíteni. Aztán kiderült, hogy mégis kell. Viszont kalkuláld bele, hogy ez nem FAT32. Ha már itt tartunk, a Microsoft valószínűleg szándékosan szúrta el az Internet Explorert, sőt, a Windows Vistát is. Mert az neki baromira megérte...

 

Merevlemez: Érdekes felvetés, de figyelj csak. Most hogy néz ki a dolog:

0) Van x bitnyi adatom, ezt fel kell írni

1) Megkeresem az első üres helyet, elkezdem felírni bitenként, amíg nem fogy el az adat

2) Ezt ismétlem, amíg van üres hely

3) Ha nincs, visszaugrom az első lépésre

Hogy nézne ki akkor, ha el kellene férnie?

0) Van x bitnyi adatom, ezt fel kell írni

1) Elkezdem felírni bitenként, míg azt nem látom, hogy elfogy a hely, vagy hogy az adat elfogy. Ha az adat elfogy, akkor ott vagyunk, mintha darabolhatná

2) Ha elfogy a hely, akkor visszamegyek, törlöm, amit az előbb felírtam, ugrom a következő üres helyre, majd 1)

 

Szerinted melyik a jobb megoldás? És akkor ezt játszd végig egy 3 gigás filmmel, a legnagyobb összefüggő szabad terület pedig legyen 2,99 GB.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Én végigolvastam (azt a "nem kell olvasni" szöveget az elejére kellett volna tenni, nem a végére, de akkor már késő volt ;)), és az a meglátásom, hogy vannak gondjaid és kitalálsz köréjük tündérmeséket.

 

Szerintem nincs ezzel semmi baj, amíg nem akarsz másokat is meggyőzni arról, hogy ez mind így is van. Én nem akarlak meggyőzni arról, hogy ez mind nincs így, mert kb. háromszor ennyit kéne gépelnem. De ha a kedves szerkesztőknek lesz ideje és energiája, hogy tételesen cáfolják vagy helyreigazítsák a tévedéseket, akkor le a kalappal előttük.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Szeptember? Már itt a kezemben a friss példány... :D

 

Szeptemberiért katt ide!

Edited by Godzillamessage
Link to comment
Share on other sites

1933

Kedves KGigi!

 

Köszönöm az észrevételeket!

- Nem tudom, hogy a Linuxban miért nincs töredezettségmentesítő. Azt hiszem, hogy amikor az adatfelírás megkezdődik, akkor valahol a gép megnézi, hogy mennyi hely van szabadon. Nem? Egyébként leáll a felírás.

- Van Office 2007-esem is és tudok arról, hogy UTF-8. Sajnos azonban amikor fordítást kapok, törekednem kell arra, hogy a megrendelő (aki ilyen szempontból laikus) anyagával és szövegszerkesztőjével kompatibilis legyek, mert legközelebb máshoz viszi a munkát. Néha bizony elő kell vennem a régi Word szövegszerkesztőket, hogy kielégítsem az ügyfelet.

- Nem vagyok paranoiás, csak gondolkodom, főleg akkor, ha egy "szakújságíró" szerint valami nem úgy van, mint amit én tapasztaltam, s ilyenkor kétségeim támadnak és filozofálgatok. Azért is említettem a Skype dolgot, hátha a szakértő urak a fórumban

"felhomályosítanak" felvilágosítanak a dolgok mikéntjéről és hogyanjáról. Sokkal jobb feltenni a kérdést élő személyeknek, mint keresgélni a leírt, "konzerv hogyanok" között Isten tudja mennyi ideig, amig egy testreszabott választ kapok.

 

Azt hiszem Spányik úr írta, hogy az elejére kellett volna írni az elolvasásra vonatkozó szöveget. Ha oda írom, akkor ki olvassa el?

Egyébként remélem senkinek sem okoztam ezzel álmatlan éjszakákat!

 

Egyébként máris szólok a nejemnek, hogy vegye meg a szeptemberi számot.

Megjegyzem, hogy az újságos mindig megkérdi, hogy az unokának lesz és biztos örülni fog neki! Meglepődik, mikor azt válaszolja, hogy : Nem az unokának, hanem a nagypapának lesz és bizony örülni fog neki! Hahaha! Tényleg örülök neki!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A linux (legalábbis a legtöbb) adatbázis alapú fájlrendszert használ. Ezt tudtommal nem kell töredezettség mentesíteni, de nem esküdnék meg rá. A hetes Windowsban debütált volna a WinFS, ami hasonló elvű lett volna, de nem lettek kész vele. Az SP-ben már lehet, hogy benne lesz. Hogy van-e elég szabad terület, azt a Windows is ellenőrzi, de ez egy tárolt adat, nem tekeri hozzá végig az egész meghajtót, hanem tudja, hogy hány bit foglalt.

 

Az Office 2007-tel még nem volt problémám, ilyenbe eddig csak a WinSCP-vel futottam bele.

 

Akkor elmagyarázom, hogy a Skype miért zabál olyan sok memóriát és processzoridőt. A legtöbb csevegőprogram (pl. a Windows Live Messenger) titkosítatlanul küldi el az adatokat. Ez azt jelenti, hogyha valaki figyeli a vonalat, a komplett üzenetváltást láthatja, a hívások pedig lehallgathatóak. Ezzel szemben a Skype mindent titkosít, méghozzá egy elég erős kódolással, de ennek ez az ára. Így viszont csak a végpontokon "lehallgatható", pl. keylogerrel.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Jajajaj, ne keverjük a szezont a fazonnal!

 

A Linux fájlrendszert azért nem kell töredezettségmentesíteni, mert valamilyen jó kis módszer szerint széthajigálja a fájlokat a lemezen, ezért sok hely van előttük, mögöttük, könnyű továbbírni a fájlt, nehezebben fragmentálódnak, leginkább akkor, ha a partíció kezd betelni.

 

Az FAT elölről tölti fel a partíciót fájlokkal, szépen egymás után egyik a másik "nyakára" írva. Ha csak egyetlen bájtot hozzáírsz a fájlhoz, máris fragmentálódik. Épp ezért FAT fájlrendszert ma már nem használ senki, kivéve, akik még Win98-cal senyvednek, de nekik meg van remek defrag programjuk hozzá.

 

Az NTFS is elölről tölti fel a partíciót, de nem írja a fájlokat egymás "nyakára", így attól, hogy továbbírsz egy fájlt, az még jó ideig nem fragmentálódik. Épp ezért az NTFS nem is érzékeny annyira a fragmentálódásra. Ezért nem csinált a Microsoft eredetileg defrag programot az NTFS-hez (az NT4-ben nem volt), sőt, mind a mai napig nem csinál: licencelik vagy megvették a Diskeeper valamelyik ősi verzióját és van benne az XP-ben is. Aztán lehet, hogy ezt már ők fejlesztgetik tovább, de az is lehet, hogy a Diskeeper, lényegtelen.

 

Itt jegyezném meg, hogy ÉVEK ÓTA NEM DEFRAGOLOM a merevlemezeimet, és nincs emiatt semmilyen problémám. Attól, hogy egy program, aminek önigazolásként muszáj megmutatnia, hogy mennyire hasznos, és ezért telefesti piros csíkokkal a képernyőt, majd éktelen lemezkerregés mellett zöldet csinál belőlük, még nem feltétlenül lesz jobb a fájloknak a merevlemezen. Főleg akkor nem, ha az a program olyan hülye, hogy az NTFS által a fájlok után hagyott üres helyeket nézi fragmentálódásnak és defragként egymás nyakára írja a fájlokat. Amitől persze majd sokkal jobban fragmentálódnak, tehát újra lehet használni ezt a remek, hasznos programot.

 

A WinFS nem új, különálló fájlrendszer! A WinFS az eredeti elképzelés szerint az NTFS-re épülő, SQL szerver alapú fájlkezelő réteg lett volna, ami lehetővé teszi, hogy a mappákat és fájlokat adatbázisként kezeljük. Nem a Windows 7-ben debütált volna, hanem a Vistában, de a jelentős erőforrásigény miatt szerintem még jó ideig nem lesz hozzá szerencsénk. Illetve más módon próbálják visszacsempészni a Windowsba azokat a funkciókat, amit ezzel akartak anno megvalósítani. Hogy van-e elég szabad terület, azt elvileg így is tudja a Windows, nem kell végigtekernie a merevlemezt, erre van neki MFT-je. Ennyire hülye még a FAT sem volt! ;)

 

Nagyon szépen kérlek benneteket, hogy a továbbiakat ne itt beszéljétek meg, mert teljesen nem idevaló, és mint pár hozzászólással feljebb jeleztem, nem szeretném 1933 minden egyes "elképzelését" tételesen cáfolni, mert nagyon nagyon sokat kéne írnom, mint a mellékelt ábra mutatja. Nincs hozzá kedvem. Bízzuk a szerkesztőkre! ;)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Szerintem akkora égbekiáltó marhaságot nem írtam, legalábbis nagyon remélem. ;) A linux-szal mellé lőttem, de ott írtam is, hogy nem vagyok egészen képben.

Link to comment
Share on other sites

payskin

A ne keverjüket arra értettem, hogy ne keverjük a fájlrendszert, az adatbázist meg a fragmentálódást.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Értem. Igyekszem. Bár azért van közük egymáshoz, az elsõnek meg az utolsónak mindenképp. :)

Link to comment
Share on other sites

mykee
(petzolkri @ 2009. augusztus 27. 19:15) 399836[/snapback]

 

Na , ne felraktam megszerettem és egy hét után ezt látom, nem megy a frissítés a zzEPG-ben. Mit szóltok hozzá? Állítólag jogi probléma miatt. Link: http://tvmusor.tv/

 

Mit szólnék? Azt, hogy addig a programon keresztül nem tudsz frissíteni műsorújságot, csak kézzel. Tehát neked kell elkészíteni az XML állományt, és azt betölteni a programba.

Leírást az alábbi linken találsz és akkor lesz jó az XML-ed, ha a végére kerül majd egy </tv> lezáró is. Javaslom, hogy hat napot adj meg a tippben szereplő 7 helyett.

 

Itt a leírás:

http://www.lhsite.hu/viewpage.php?page_id=5

 

Aztán figyeld a zzEPG hivatalos oldalát, hogy mikortól megy újra a frissítés. :)

Edited by Godzillamessage
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...