Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Melyik szolgáltatót válasszam?


Pjotr

Recommended Posts

Pjotr

Melyik szolgáltatót válasszam?

Szolgáltatók és szolgáltatások harca

 

Felhívnám a figyelmet az észérvekkel történő vitára, tanácsadásra!

 

 

IPB kép
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Csaba_1

Hello!

 

Talán itt kell megkérdezni, hogy szeretnék inviteles internetet magamnak és csak ennyi lenne szerintetek a havi díj, vagy kell még fizetni a t-comnak is valamennyit?

 

errõl lenne szó

 

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Csak az Invitelnek kell fizetned.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_1

Abban az esetben is, ha rossz linket tettem be és ezt akartam? :)Csere erre

 

 

Köszönöm a válaszod!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Igen.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_1

Szóval, akkor T-Com területén is ennyi. Elnézést, hogy ennyit érthetetlenkedem, de valaki azt mondta, hogy a vonalhasználatért kell fizetni a T-comnak is. Így meg teljesen jó ha nem kell. :)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Az Invitel biztosan fizet, de neked csak annyit kell, amennyit az Invitel megadott.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
benjoe80

Sziasztok!

 

Lehet, hogy rossz helyen vagyok és akkor bocs az OFF-ért. Most augusztus végén fog lejárni a 2 éves szerzõdésünk a UPC-nél (aminek nagyon örülök). Kellene helyette viszont valami más szolgáltató. Ki mit tud ajánlani?

 

A UPC-nél van egy "Chello Start" nevû csomagunk ami 1024kBit/s letöltést és 256kBit/s feltöltést tesz lehetõvé ill. egy olyan telefon csomagunk amivel 0-24h-ig kezdeményezhetünk telefonhívásokat vezetékes telefonokra a hét minden napján, belföldre. Ezt mindössze 8 ezer forintért.

 

Valami ilyesmit keresek, ebben az árkategóriában, ahol a telefonon ingyenesen telefonálhatunk a fent említett módon, csak egy kicsit izmosabb internet kapcsolattal.

 

Esetleg milyen más ötletetek van vagy mit érdemes megnézni?

 

A válaszokat elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Greene

Minden attól függ hol laksz.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Greene! Szekszárdra tudsz mondani valami normális alternatívát?

Jelenleg kábelem van. TV 63 csatorna. Telefon ingyen. Internet 6M/768kb/s. 10410.-Ft.

A tv nem kimondottan izgat. A net fel sebességet kellene növelnem, árnövekedés nélkül. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Greene

Ha a feltöltés a fő szempont akkor egy xDSL kapcsolattal se jársz jobban (kivéve SHDSL, de ott meg nincs 6 megás letöltés, és nem 10 ezer/hó) mint kábelessel. Ezeknél a lakossági csomagoknál 1 megánál nem szokott nagyobb feltöltés lenni. Szekszárdon egyelőre szerintem a nagyobb szolgáltatók nem fognak FTTH alapú szolgáltatással megjelenni, mert Dunaújváros, Székesfehérvár és Pécs is nagyobb falat, ha a közeli városokat nézem. Úgyhogy nem tudok javasolni érdemben semmit. Talán van/lesz valami kisebb szolgáltató nálatok aki optikán keresztül ad nagyobb feltöltést.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
kmisi99

Hello! Nekem valami gyors megbízható internet kellene. max 5000Ft/hó

Nem nagyon tudom hogy milyenek vannak. Az a lényeg hogy jó gyors legyen korlátlan le és feltöltés és a feltöltési sebesség is jó legyen. Egy Hajdú-Bihar megyei kisvárosban lakom.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Házról házra is más szolgáltatók vannak, ebben nem hiszem, hogy tudunk segíteni.

Link to comment
Share on other sites

kmisi99

Nem baj. Azért köszönöm a segítséged.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Dinter0000

Sziasztok!A véleményeteket szeretném kérni a FIBER POWER 120-ról.Milxen megbízható,vannak e kisebb-nagyobb leállások,lelassulások,és ha valakinek ez a akkor speedtest.net mérésrõl ha tudna dobn egy képet megköszönném.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Az a baj vele, hogy csak akkor mûködik igazán jól, ha íráskor gondosan szóközöket raksz az írásjelek után is! ;) Én is ezért rakok mindig szóközt, látod, most is tettem (kettõt is), mert nekem is az van. (Nem.)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

@Dinter: Nálunk ma kötötték be, hasít rendesen, tudja a 120/10-et, igaz a letöltési oldalon a router "leszabályoz". A srác viszont azt mondta, amikor bekötötte, hogy XP-n 40 Mbit-nél nem tud többet, optimalizálás után is (egyszerűen az XP hálózatkezelője nem tud többet). Ha Vistat vagy Win7-et használsz, akkor minden gond nélkül menni fog a max sávszél. :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

120 Mbit kihajtásához már nem csak a WAN porton is gigabites router és megfelelő oprendszer, de vas is kell. Egyszerűen egy gyengébb gép nem tudja olyan gyorsan feldolgozni a bejövő adatokat, ahogyan kellene, ezzel csökkentve az elérhető sávszélességet.

Link to comment
Share on other sites

denever66

Sziasztok!

 

Segítsetek légyszíves!

 

Most így álla netem: 4.5Mb/s letöltési sebesség.

1.6Mb/s fel....

 

Nem értek hozzá de a: 1Mbit/s le

192 kbit/s fel

ez gyorsabb vagy lassabb?

 

Mivel jelenleg DKTV -s netem van amit lassúnak tartok, és a T-homosra tudom csak lecserélni de az meg csak az utóbb leírtakat tudja garantálni,amit fogalmam nincs mit jelent.

 

(Sajnos jelenlegi lakhely miatt nincs más)

 

 

Köszi mindenkinek!

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Maximálisat a maximálissal, garantáltat a garantáltal kell összehasonlítani ;)

 

"Minimum (garantált) sebesség: Az internet-szolgáltató által meghatározott, ..... minden körülmények között vállalt le- illetve fel-töltési sebesség."

 

Nézd meg a DKTV honlapját, például:

Letöltés: max. 5 Mbit/s, garantált 1 Mbit/s

Feltöltés: max. 1 Mbit/s, garantált 384 kbit/s

 

T-társaság DSL kezdõ (csak 1 GB havidíjban foglalt adatforgalom) és DSL alap:

Letöltés: max. 5 Mbit/s, garantált 1 Mbit/s 1

Feltöltés: max. 500 kbit/s, garantált 192 kbit/s

A feltöltésed még lassabb is lenne :)

Link to comment
Share on other sites

denever66

:pislog:

 

Ó! Már értem..tehát végül is ugyanaz a sebesség,(és még a tel. percdíjak se lennének olcsóbbak a T-home.nál :tv_horror::nemnem: )

 

Köszönöm a válaszod!!! :hááát:

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Sajnos vannak olyan Isten háta mögötti helyek, mint pl. Budapest, ahol ilyen állapotok vannak. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
djhatvani

Sziasztok.

Segítségeteket szeretném kérni hogy van e olyan szolgáltató Hatvan körnékyén ami 2-3ezer forint között szolgáltat internetet a sebesség mindegy.

Lehetőleg kábeles kellene mert mobilnettel már nagyon sok bajom van.

T-Home kilőve..

Digi kilőve.. Sajnos...

Egyéb okok miatt.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
szabotomi264

Aki okos és józan paraszt ésszel gondolkozik, az ne kössön szerződést az Invitel szolgáltatónál. Őszintén megvallva valami förtelmes, régebben mikor még 2MB-os internetünk volt folyton megállás nélkül elment az internet. A családból elég sokan tippeltek arra az indokra hogy karbantartás van a szolgáltatónál, de akkor lett volna annyi eszük hogy az Invitel hivatalos weblapjára vagy a Facebook oldalára kiírják hogy ''XYZ-től XYZ-ig karbantartás folyik a szolgáltatónál, ezért néha elmehet az internet''. De nem, erre nincs eszük. Csak arra van hogy minél jobban le tudják húzni az embereket...

Edited by szabotomi264
Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Épeszű ember ADSL vonalat sem választ, kivéve, ha rá van kényszerítve. :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...