Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Spam küldése magamnak


döme7400

Recommended Posts

döme7400

Rendszeresen idegen helyrõl küldött spam-ot kapok a saját e-mail címemrõl, még akkor is, ha nem használom a gépemet. Hogyan tudnám megszüntetni ezeket a spam-küldéseket? Természetesen nemcsak én nem vagyok rájuk kíváncsi, hanem mások sem.

Kérlek Benneteket, részletesen írjátok le a probléma megszüntetésének módját.

Elõre is köszönöm a segítséget.

 

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

Vegyél fel egy szûrõt, ami törli a tõled érkezõ leveleket.

Mondjuk jó lenne tudni, melyik szolgáltatót használod, illetve milyen levelezõprogramot.

Link to comment
Share on other sites

döme7400

Gmailt használok. Erre nem tudom hogyan lehetne szûrõt feltenni. De azokban az idõpontokban is küldi a spam-et, amikor nem is vagyok a hálózaton. Jó lenne megtartani az e-mail címemet, de szeretnék megszabadulni a kéretlen levelek küldözgetésétõl.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

Nyilván nem te küldöd magadnak, vannak efféle technikák.

Beállítások->Szűrők->Új szűrő: Feladó: én -> Feladat: törlés.

Később: Most megnéztem, ez se jó, mert azokat is törölné, amikre választ kapsz, és úgy vagy benne feladóként.

Úgyis Spambe teszi őket, időnként töröld, azt' kész.

Link to comment
Share on other sites

döme7400

Természetesen gondoltam, hogy nem én küldtem õket, valahova beépültek a spamküldõk, én nem tudom hogy hol vannak. Mivel nem a saját gépemrõl levelezek és nem is akkor jelentkeznek a spam-ek amikor használom a gépet, valószínûleg a címemet lophatták el és ezzel küldözgetnek üzenetet tõlem függetlenül. Ez nekem nagyon kellemetlen, de nem feltétlenül azért, mert én kapom meg õket, gondolom sok embernek küldik szét, így lejáratnak engem (az e-mail címem a teljes nevem). Mit tudok tenni, hogy megmaradjon az e-mail címem? Mikor szûnne meg ez a küldözgetés?

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

A címedet nem lophatták el, mert az ugye publikus. Szerintem a címlistádat sem, mert ahhoz meg a jelszavad kellene. Azt nem tudom megítélni, hogy arra is felhasználják-e a címedet, hogy másoknak írjanak, de ha igen, valószínûleg ott is a Spambe kerül.

Vagyis, ez van. Nem nagyon tudsz ellene tenni. Én az összes spamek legalább 60%-át a gmailes címemre kapom, nagy részét "saját magamtól", miközben van más szolgáltatóknál még vagy 6 címem.

Link to comment
Share on other sites

döme7400

Ezek szerint úgy gondolod, nincs ás megoldás csak a cím elvetése és újat regisztrálni vagy más szolgáltatót keresni?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A probléma gyökere máshol van.

Egyáltalán nem biztos, hogy Te küldöd, az se, hogy valaki a címlistádból, sõt nagy valószínûséggel nem is ismered azt, aki küldi.

 

Az email fejlécében az adatokat szabadon meg lehet adni, bárki lehet a feladója egy levélnek.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem szedtél be egy keyloggert vagy nem nézted meg más gépén a fiókodat, amin lehetett ilyen? Cserélj jelszót egy olyan gépen, ami 100%, hogy tiszta.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

Most én kaptam egy spamet magamtól, megnéztem a részletes fejlécet, és nagyjából ez volt benne (azért nagyjából, mert töröltem):

Feladó: Health valami valami <kb.full@gmail.com>

Címzett: kb.full@gmail.com (Igen, ez Ön), tette hozzá elõzékenyen a Gmail csapata.

Mármost a címem kbfull-satöbbi, pont nélkül. Akkor miért kapom meg a fenti címre? És miért gondolja a gmail, hogy a kb.full meg a kbfull azonos értékû karaktersorozat? Erre varrjon gombot valaki nálam okosabb...

Hacsak nem kap a gárda jutalékot a spammerektõl.

Link to comment
Share on other sites

döme7400

A postafiókomat több gépen is nézegetem, éppen ezért jó a netes e-mail fiók. Bevallom, nem tudom, hogyan tudnám leellenõrizni a keyloggert. Ez akkor is mûködne, amikor biztosan egyik gépem sincs a neten? Ha nekem megváltozik a jelszavam, akkor nem tudják elérni a postafiókomat? Ezt megpróbálom.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Csak ha az új jelszó is kikerül, ezért mondtam a tiszta gépet.

Link to comment
Share on other sites

döme7400

Megfogadtam a tanácsot, új jelszót regisztráltattam. Azóta, több mint egy napja, nem kaptam spam-et a saját címemmel. Köszönöm a véleményeket és a segítséget.

 

Üdv:

DJ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...