Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hálózati adminolás


Botond

Recommended Posts

Botond

Van egy kis helyi hálózatom. Egy routerbõl és pár WinXPPro-s gépbõl áll. Akármelyik géprõl szeretném a másikat elérni olyan szinten, hogy például be tudjak lépni telnettel, üzenetet tudjak küldeni a felhasználónak, egyszóval szeretnék a lehetõ legjobban hozzáférni és használni, segíteni a felhasználóját a hálózat másik gépein a sajátomról. Hogyan tudnám kitanulni ezt a "mesterséget", milyen lehetõségeim vannak??

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Távoli asztal, VNC.

Link to comment
Share on other sites

Botond

Köszi, ilyet már használok, de előfordul néha, hogy nem kéne zavarnom a felhasználót, aki a gép előtt ül.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Az milyen segítségnyújtás, ahol a felhasználó nem is sejti, hogy kontárkodnak a gépén?

Link to comment
Share on other sites

Botond

Nem segítségnyújtás, hanem inkább adminolás. Ok, ha segíteni kell a felhasználónak ott a VNC program, de ha nincs szüksége segítségre, csak éppen egy egyszerűbb karbantartást akarok elvégezni, akkor az aktuális felhasználót kizökkentem a munkamenetéből és igazából ezt el akarom kerülni. Lehet, hogy hülyeséget mondok, de azt hiszem, a WindowsXP-ben van arra lehetőség, hogy a hálózat rendszergazdája például belenyúlhasson a házirendbe egy másik gépen. Csak nem tudom, hogy hogyan kell engedélyezni ezt a funkciót. Nézegettem programokat, találtam a stunnelt, de az csak kapcsolódáshoz jó (őszintén szólva nem is értem, hogy mire jó, csak sejtem).

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ehhez szerver is kell, ami kezeli a csoportházirendeket.

Link to comment
Share on other sites

Botond

Jah akkor ehhez nem elég csak két sima WinXP Pro-s gép?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nem. Kell egy AcitveDirectory is.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Cimiii

Üdv!

Egy kis segítséget szeretnék kérni a Zyxel NBG-420N router IPSec-es beállításához, sajnos nem boldogulok vele. :upsz: Csatlakozni szeretnék a munkahelyi hálózathoz.

--- KÉP ---

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ismered a munkahelyi hálózat beállításait? Nem lenne egyszerûbb a VPN alagutat kialakító eszköz kliens programjával csatlakozni direkt a gépedrõl?

Link to comment
Share on other sites

Cimiii

Ismerem a beállításokat, eddig w$-on keresztül csatlakoztam.

Ezt a router azért kaptuk, hogy ezzel kapcsolódjunk :hááát: . De sajnos nem jön össze a beállítás :( .

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A NAT Traversal-t bekapcsoltad?

Link to comment
Share on other sites

Cimiii

Igen!

Egy kis magyarázatot kérhetnék az Autentication Method és a IPSec Algorithm -beállításhoz, mert azt hiszem rosszul értelmezem azért nem megy :upsz: .

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Authentication Method:

Attól függ a beállítás, mivel tudod magad azonosítani a munkehelyed hálózatán:

1. ip-vel, akkor add meg azt az ip-t, amit beállított a rendszergazda

2. domain névvel: add meg a domain-t, amit beállított a rendszergazda

3. email címmel: add meg azt az email címet, amit beállított a rednszergazda

 

Secure Gatwey Address:

értelem szerűen a távoli rendszer ip címét vagy domain nevét kell megadni, hasonló lehetőségeid vannak, mint fent

 

IPSec Algorithm:

Encapsulation type: tunnel vagy transport lehet, attól függően, hogy mit vár a túloldal

Protocol: a túloldalnak megfelelő beállítás szintén, AH vagy ESP lehet

Pre-Shared Key: ez a kapcsolódáshoz szükséges kulcs, amit a rendszergazda beállított

Az utolsó két beállítást szintén az határozza meg, hogy mi lett a munkahelyeden beállítva.

Link to comment
Share on other sites

Cimiii

Köszönöm a segítséget megpróbálom mégegyszer.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Sliderx

Helló!

 

Van 2 XP-s gép a hálózaton amik között olyan kommunikációt szeretnék, hogy csak az egyikrõl lehessen elérni a másikat. Tehát 1-es gép minden jogosultsággal eléri a 2-est. 2-es viszont se internetezni, se a hálózaton böngészni nem tud.

 

Erre szeretnék valahogy megoldást találni. Nincs szerverünk csak egy router.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az internetelérést a routerben tudod kilőni, vagy pedig fix IP-t állítasz be és nem adsz meg hálózati átjárót. Az 1-es gép elérésénél még egyszerűbb, minden hálózati mappánál töröld ki a "mindenki"/"everyone" csoport jogait, ezzel csak azok férnek hozzá a mappák tartalmához, akik ismerik valamelyik fiók jelszavát azon a gépen. De az adott felhasználó hozzáférésének tiltásával ez is kiküszöbölhető (ha nincs ott, hozzá lehet adni). Arra figyelj, hogy a "mindenki" csoport beállításai a helyi felhasználókra is vonatkoznak, tehát semmiképpen se válaszd a tiltást, mert azzal saját magadat is kizárod. Ha simán törlöd, azzal már nem férnek hozzá a mappákhoz. A 2-es gépen értelemszerűen fordítva, a "mindenki" csoportnak pipáld ki a teljes jogosultságot.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ha XP Professional van a gépeken. Home-nál nincs ilyen lehetõség.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Alapból nincs. De egy kis trükközéssel be lehet kapcsolni. Meg ha jól emlékszem, csökkentett módban Home alatt is megjelenik a fül.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...