Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Konnektor bekötés


felhanév

Recommended Posts

felhanév

Segítség kellene abban, hogy kell egy Matsonic MS9107C+ lapra kötni a power , reset illetve a különbözõ led-eket. A legnagyobb gondom, hogy az alaplap használati utasításában és magán a lapon nem egyezik meg a konnektor!

A könyvben így szerepel:

IPB kép

 

A lapon pedig:

IPB kép

 

A könyv szerint a 9-es pin az üres, a lapon pedig a 10-es az üres, és gondolom ebbõl adódóan nem mûködik semmi, ha a könyv szerint dugdosom rá a csatikat. Jól gondolom? Tudna segíteni valaki a helyes bekötésben? Köszi elõre is!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az ég világon semmi nem történik, ha rosszul kötöd be, próbáld ki. Legfeljebb fordítva égnek a lámpák vagy felcserélõdik a két gomb.

Link to comment
Share on other sites

felhanév

Én rádugdostam a könyv szerint, de nem működik szinte semmi! Egyik led sem világít, annyi történik, hogy elindul a cpu venti azt kész!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az szép. Nincs véletlenül egy újabb verziójú kézikönyv az alaplap honlapján?

Link to comment
Share on other sites

felhanév

Ez jó kérdés! Lehet ezen az oldalon bármit is találni? :Link

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ez szerintem hamis oldal, nekem jelzett is rá a víruskereső. Honnan szerezted ezt az alaplapot?

Link to comment
Share on other sites

felhanév

Ahogy mondod, szereztem. Szüleimnek akartam összedobni egy gépet netezni, arra megfelelne, feltéve ha tudnám mit hova kell dugni.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A ledek szerintem világítani fognak, ha a kábeleket megfordítod. Nem máshová dugni, csak megfordítani (1-es 3-as láb csere)

De a többit ez nem magyarázza meg.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Figyi, kezdjük az elvi hibával. A képen sehova nem is lehet bekötni a kábeleket. Te egy USB elõlapi kivezetésének a csatlakozóját fényképezted le. Fuss neki még egyszer, keresd meg a kézikönyv szerinti csatlakozót! Ott lesz a környéken... ;)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

felhanév

Nézd meg jobban azt a képet! ;)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Vitatkozhatsz, de sok értelme nincs. Ami a képen alul 9 pines vízszintes, oda ezt dughatod be. Nézd meg jobban a lapot! Csinálj egy átfogóbb képet az alaplap ezen részérõl!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

felhanév

Dehogy vitatkozom!

IPB kép

 

Ne idézz be elõtted íródott hozzászólást! <PF>

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A képen akkor sem ez van. Fényképezd már le, elõbbre lennénk vele!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Plusz tápcsati nincs véletlen az alaplapon, valahol a proci környékén? Ha van, be van kötve?

Link to comment
Share on other sites

felhanév

Ha a 4pines tápcsatira gondolsz, olyan nincs

 

 

IPB kép

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A bekapcsoló gomb helyét már eltaláltad?

 

ProFiler: jó az a kép. Az alaplapi USB csatinak csak 6+2 lába van!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

6+2, igen, de a csatlakozó pontosan ez, 9 pines. Mindegy, most nem is az a lényeg, hanem az, hogy nem lenne egyszerûbb egy fényképet feltölteni a lapról? (Nem erre az egyetlen netes fotóra gondolok...) Még azt sem hinném el, hogy ennyire spórolt a gyártó a festékkel, hogy nem írt volna oda semmit a csatlakozók mellé. Általában ezt jelölni szokták valahogy. Nekem még sosem kellett kézikönyv az elõlapi dolgok bekötéséhez. Pedig meg sem tudom számolni, hány alaplapot kötöttem már be. Ráadásul pont ma dolgoztam 486-os gépeken, még ott is simán megy minden...

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Amikor bekötötted, akkor megpróbáltad a Reset gombal bekapcsolni a gépet, mert ez alapján max csak azt lehet felcserélni a power gombbal. :) Ha meg a ledek nem világítanak, akkor meg kell fordítani a polarítást. Egyébkent nyugottan probálkoz, az alaplap ezen részével nem tudsz kárt tenni. :) Max nem lesz jó... :)

 

Egyébként így már próbáltad?:

felső sor balról jobbra:

PowerLed+, PowerLed-, Power, Power

alsó sor balról jobbra:

HDD+, HDD-, Reset, Reset

 

Nekem ez jön le az ábrábol, mégha az NC eggyel lejjeb is került, mind kéne, de azt úgysem kell bekötni. :)

Ha így nem índul, akkor a Resettel kapcsold be. :)

Link to comment
Share on other sites

felhanév

A képek nem netes képek! Én csináltam a lapról a képet!

 

Amúgy elindult, de valami más gond is lehet, mert csak a cpu venti megy.

 

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Önmagában az hogy rosszul kötötted be a front panelt, nem magyarázza azt, hogy csak a venti forog, és nem kezdődik meg a POST, valamint képet se kapsz.

Itt valami bibi van, vagy valamit rosszul raktál össze. Kapsz valami hangjelzést? (persze, ehhez be kell kötni a System speaker-t is.)

Link to comment
Share on other sites

felhanév

Sajnos nincs speaker a házban, megpróbálok belerakni egyet

 

Bár fogalmam sincs hová kellene rádugni a speakert! A könyv szerint az LPANEL-re, de mint a képen is látszik annak csak a helye van a lapon. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

gaga9911

sziasztok

nekem egy msi p45d3 alapom lenne egy E8500 cpu val.

az lenne a kérdés hogy az alapon 8 pines a power csatija, de ha le van dugózva 4, akkor csak egy 4 pineset elég bedugni vagy kell neki a 8?

továbbá a pci x16 mellett van egy 4 pin power is oda is kell áram ha a vga külön áramot kap 6 pinen?

 

http://kepfeltolto.hu/i/?t=img&id=350004

 

az alaplap leírása csak enyít említ a témáról:

http://kepfeltolto.hu/i/?t=img&id=350005

 

köszönöm

Edited by gaga9911
Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ha a tápodon van 8 pines csatlakozó, akkor a plusz 4-rõl vedd le a kupakot és oda bedughatod. A grafikus kártyához is érdemes bekötni a tápcsatlakozót, bár tapasztalataim szerint ez csak SLI-nél lesz érdekes, hogy ki tudja használni az x16-ot.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Azért van kitakarva, hogyha a tápon csak 4 tűs csatlakozó van, akkor tudd, hová kell dugni.

Link to comment
Share on other sites

gaga9911

hali és köszönöm

 

de az érdekelne hogy ha nem kell az alap mûködéséhez 8 pin akkor mire szolgál a másik 4 pin

azt olvastam hogy minden 12v jön. vannak olyan procik amiknek kell a több áram?(csak tippelek)

sajna nincs konkrét 8pin a tápomon csak egy 4 pines. van viszont 6pin+2pin de a 6 pinest a vga-ba szántam ezért ha nem kell akkor nem adnék az alapnak 8pinen powert.

 

továbbá az is érdekelne hogy az alaplapi jumperek mire szolgálnak?jó ez így 200 MHz-n vagy mi ennek a lényege?

 

http://kepfeltolto.hu/i/?t=img&id=350452

 

eddig csak hdd+dvd jumpereltem :)

Edited by gaga9911
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...