Jump to content
GSForum - Segélyvonal

hangkártya váltás


stevevai1

Recommended Posts

stevevai1

Szervizben volt a gépem,újratelepítették a windowst és az alaplapra integrált hangkártyát jelölték ki holott van beépítve egy audigy platinum.Szertném kikapcsolni az alaplapit és a jobbat használni.Kóboroltam az elöbb a bios-ban de nem jövök rá hogy kell átállítani.Ùjra kell futtatni az alaplap cd-jét?Vagy lehet anélkül is? :?:

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Az alaplapi telepítõ CD-vel hiába próbálkozol. A BIOS-ban kell kikapcsolni az alaplapi hantkártyád.

Hogy hol, az nagymértékben függ az alaplapod típusától és attól hogy milyen BIOS van rajta (AMI,AWARD,Phoenix)

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Integrált eszközök illetve chipset környékén keresgélj.

Link to comment
Share on other sites

stevevai1

gigabyte s-series az alaplap

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Még jó, hogy nem P45. Keresgélhettünk volna. Ebből legalább csak hatféle van. Melyik a Tied? Bár jó eséllyel azonos BIOS van rajtuk, most keresem.

 

Szerk. Award BIOS van rajta, keresem a menüpontot.

 

Szerk2. Integrated Peripherals/Onboard Audio function. Ezt állítsd disable-re.

Link to comment
Share on other sites

stevevai1

Köszönöm kgigi de még mielött nekikezdek:az audigyt-enable-re kell állítni gondolom,vagy magától felismeri?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Az Audigy hangkártya valószínûleg a PCI-porton van tehát a rendszer érzékeli. Ez után már csak a driver-t kell feltelepíteni.

 

Megj.:Amúgy az XP lehetõvé teszi több hangkártya használatát, a vezérlõpultban csak ki kell választani az alapértelmezett hangvezérlõt. (Én személy szerint nem tartom egészséges dolognak.)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nekem elég szépen meghülyültek tõle a dolgok...

Link to comment
Share on other sites

stevevai1

Nagyon köszönöm már eddig is segítséget de mivel úgy félek ettöl a bios állítgatásól mint lufiárus a nyílzáportól kérdeznék még valamit.Az alaplapom pontos tipusa:Gigabyte s series ga-ep35-ds3l.A biosban Integrated Peripherals/Onboard Audio function-t nem találok,at egyetlen olyan elem ebben az Int.Per. felsorolásban amire jobboldalt legalább megjelenik az audio szó az így hangzik:Azalia codec(a fömenüben)ha rámegyek a kurzorral jobboldalt a következöt írja:Auto detect Azalia Audio.A codecröl nekem eddig más jutott eszembe.Ez lehet az integrált hangkártya?Egyébként együtt eszem ágában sincs használni a kettöt.Ha ez az, akkor ezek szerint a dolog úgy néz ki hogy asszongya ( :

 

1.a már egyébként telepített audigy drivereket-telepítöcd programokat letörlöm

 

2.újraindít-bios-kikapcsolom ezt az Azalia codec-et

 

3.Telepítem újra a cd-röl az Audigy drivert és felismeri magát automatikusan.Remélem a bus-ból nem kell kivenni-visszatenni.

 

remélem jól mondom fel a házifeladatot

:?:

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

1) Minden létező hangkártya driver le

 

2) Jót találtál, Azalia Codec letiltása

 

3) Audigy driverek fel (ne cdről, a legfrissebbeket)

Link to comment
Share on other sites

stevevai1

Hát eltörtem a bal lábam hogy ne fájjon a jobb.Az audigy hangkártya aktiválva,a letöltött drivert az új hardware varázslóval összehoztam,felismerte.Szól.De!A pinnacle tv kártyám programja azóta nem indul el.Eddig csak kép volt(az integrált nem tudott vele mit kezdeni hiába dugtam össze),mostmár lenne hang de minek.ùjratelepítettem azt is,frissítettem,nem megy.Köszi mégegyszer a segítséget,amire kértem arra szuper volt,egyébként meg feladtam. :Sír:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Tedd újra a tunerkártya programját, ha nem javul meg, akkor a tuner driverét is.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...