Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Gépek hálózatban switch és router nélkül


Pjotr

Recommended Posts

Pjotr

Hálózat gépek között internetmegosztással

Kettõ vagy több számítógép hálózatban internettel, csillagpont nélkül

Hálózati elemek:

ADSL/Kábel modem vagy egyéb internetcsatlakozási eszközSzámítógép 2 vagy több LAN csatlakozással (ha szükséges, akkor kiegészítõ hálózati kártyák)Hálózati kábelek (10/100-as CAT5e patch kábelek)Többi számítógép LAN csatlakozással

A megosztó gépbe legalább 2 hálózati kártya kell. Az egyikbe megy az internet, a többi segítségével osztja szét a kapcsolatot. A megosztógépen ugyanúgy állítsuk be a kapcsolatot, ahogy az elõzõ hozzászólásban le van írva! A kapcsolat megosztáshoz szükség van egy proxy szerverre (AnalogX Proxy), de pl. Windows XP esetében megoldja ezt maga az operációs rendszer. Ha valaki proxyt használ, akkor tájékozódjon az általa használt program beállításairól!

 

Windows XP/Vista

  1. Állítsuk be az internetkapcsolatunkat az egyik hálózati kártyára! Ha pl. ADSL kapcsolatunk van, akkor állítsunk be erre a kártyára egy fix IP-t, de véletlenül se olyan tartományból, mint amilyen a másik kártyánké.
  2. Állítsuk be a következõ IP-t a második hálózati kártyára:

    IPB kép

  3. A kliens gépen a következõ IP-beállítást alkalmazzuk:

    IPB kép

  4. Menjünk vissza a megosztógépre, majd osszuk meg az internetkapcsolatunkat (Hálózati kapcsolatok :nyíl: Jobb klikk az internetes kártyára :nyíl: Tulajdonságok :nyíl: Megosztás)!
  5. Ha több kliensgéppel rendelkezünk, akkor azokon ugyanaz a beállítás, mint az elsõn, csak épp eggyel növeljek az IP címük utolsó számát.
A megosztó gép belsõ hálózat felõli kártyáján kapcsoljuk ki a tûzfalat, ha esetleg be lenne kapcsolva.

Elvileg ezek után mennie kell az internetnek.

 

Ha használni szeretnénk pl. fájlmegosztást, akkor a gépeket azonos munkacsoportba kell raknunk, a belsõ hálózaton tiltanunk kell a tûzfalakat, ha vannak. A megosztásokat úgy állítsuk, hogy akár egy "vendég" is hozzáférhessen.

 

A megosztó gép tûzfalát, ami az internetre néz, ne kapcsoljuk ki, valamint minden gépen legyen vírusirtó és rezidens kémprogram figyelõ, természetesen rendszeresen frissítve. Mindegyikbõl van ingyenes változat is.

 

Két számítógép közvetlen csatlakoztatása internet nélkül

 

Hálózati elemek:

2 LAN kapcsolódású számítógépekCat5-ös crosslink-kábelHa szükséges, akkor kiegészítõ LAN hálózati kártyák

Ehhez már
crosslink
kábelre lesz szükségünk, bár patch kábellel is mûködhet.

Az IP-címeket kézzel adjuk meg, azonos tartományból, pl.:
192.168.0.2-255

Ezek után mennie kell a hálózatnak, ha szükséges, futtassuk le a hálózatbeállító varázslót, ellenõrízzük az IP-címeket!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ad-Hoc WiFi hálózat kialakítása

Hálózati elemek:

2 vagy több számítógép Wi-Fi adapterrel (ha szükséges, akkor kiegészítő adapterekkel)

 

Windows XP

  1. Start :nyíl: Beállítások :nyíl: Hálózati kapcsolatok :nyíl: Jobb klikk a vezeték nélküli adapterre
  2. TCP/IP beállításoknál fix IP-címek kiosztása:

    Egyes számítógép:

    IP-cím:
    192.168.0.1

    Alhálózati maszk:
    255.255.255.0

    Kettes számítógép:

    IP-cím:
    192.168.0.2
    (Az IP-cím utolsó számát növeltük, a többi számítógép esetében is ugyanígy járjunk el!)

    Alhálózati maszk:
    255.255.255.0

  3. Vissza az első számítógép vezeték nélküli adapterének tulajdonságaihoz
  4. Vezeték nélküli hálózat fül :nyíl: Hozzáadás

    SSID megadása, kapcsolódás akkor is, ha nincs hálózati jel, ad-hoc üzemmód bepipálása, titkosítás beállítása, ha szükséges

    IPB kép

    Kapcsolat fülön automatikus csatlakozás bepipálása

    IPB kép

  5. Indítsuk újra az egyes gépet!
  6. A többi PC-n kézzel állítsuk be a Wi-Fi kapcsolódást, minden adatot megfelelően megadva (SSID, titkosítás)
Windows Vista
  1. Start :nyíl: Beállítások :nyíl: Hálózati kapcsolatok :nyíl: Jobb klikk a vezeték nélküli adapterre
  2. TCP/IP beállításoknál fix IP-címek kiosztása:

    Egyes számítógép:

    IP-cím:
    192.168.0.1

    Alhálózati maszk:
    255.255.255.0

    Kettes számítógép:

    IP-cím:
    192.168.0.2
    (Az IP-cím utolsó számát növeltük, a többi számítógép esetében is ugyanígy járjunk el!)

    Alhálózati maszk:
    255.255.255.0

  3. Vissza az első számítógép "Hálózat központjába" :nyíl: Vezeték nélküli hálózati kapcsolatok kezelése :nyíl: Hozzáadás :nyíl: Ad-hoc hálózat létrehozása, majd Tovább:

    IPB kép

    Nyugtázzunk mindent!

  4. A többi PC-n kézzel állítsuk be a Wi-Fi kapcsolódást, minden adatot megfelelően megadva (SSID, titkosítás)
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Pjotr

Enyém.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Koko1444

HELLO!

Köszi a leírást, nagyon jól sikerült.

Lenne egy kérdésem, egy kis házi szervert építek és azt szeretném megtudni hogy ha raknák bele egy wifi kártyát tudnák-e vele vezeték nélküli hálózatot kialakítani Windows 7 alatt?

Próbáltam a Vistás módszert, és amikor a 3. lépésnél a Hozáadás után vagyok ott csak egy lehetõséem van "Hálózati profil kézi létrehozása", ami nek a leírása úgy hangzik hogy "Hálózati profil létrehozása a létezõ hálózat megkeresése, majd hálózati profil mentése a számítógépre. ...". Ebbõl úgy vettem ki hogy ez csak egy meglévõ pillanatnyilag nem látható vezeték nélküli hálózat jövõben történõ csatlakozásához jó, de könnyen lehet hogy tévedek..

Gyors válaszodat elõre is köszönöm.

Edited by Koko1444
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nem világos, hogy mit szeretnél. Amikor hozzá szeretnél adni egy vezeték nélküli hálózatot a meglévõkhöz, akkor 2 lehetõséged van:

  • Az egyik az, amikor csatlakozol valahova, tehát már van létezõ hálózat pl. egy AP-tól.
  • A második, amikor nincs, de szeretnél gépek között hálózatot kialakítani: ad-hoc
Mivel szervert említettél, így gondolom, hogy arról menne az internetmegosztás, így neked az ad-hoc kell. Ezt kialakítod, megcsinálod a megosztást, majd ehhez a hálózathoz csatlakoztatod a többi klienst, immáron az elsõ menüpont használatával.
Link to comment
Share on other sites

Koko1444

Aha... nekem még akkor is csak 1 választási lehetõség van , minden bizonnyal a windows 7 starter rel lehet a gond , meg próbálom ultimate-tel, írok ha végeztem , addig is mindent kösz

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Vagy a WiFi kártyád nem tud AP-ként menni. :hmm: Olvass utána!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Soma01

Mindig titkosítatlan, nyílt kapcsolatot kell állítani? Így bárki kapcsolódhat.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

:?:

Ezt most pontosan mire is érted? :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
stabipapi

Sziasztok!

Adott a két gépünk.A router a Win7 32bit-es pc-nél van. A másik gép az aláírásom.A kettõ UTP kábellel összekötve és mindkettõn Avast5 free Antivírus,és Pc Tools Plus 6 free tûzfal van.

A kérdésem a következõ. Win 7 alatt hogy tudnám beállítani a hálózatot úgy hogy bizonyos mappákat,partíciókat tudjanak írni olvasni egymásról.

Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A legegyszerûbb, ha engedélyezed a megosztásokat publikus hálózaton, és simán megosztod a kívánt mappákat teljes joggal.

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Köszönöm.Ezen a gépen megcsináltam(aláírás), a lányom gépén holnap de. mert már lekapcsolta.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ok. Na ezt most átteszem a helyére a router nélküli hálózatokhoz. :)

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Hát valamit elrontottam mert a total commander-ben nézve a hálózat ikonra kattintva mindegyik gép csak a saját megosztott mappáit és meghajtóit látja.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A tűzfalakat lekapcsoltad? Később majd be lehet állítani, de egyelőre próbáljuk anélkül. Olvasd el ennek a topiknak az első hozzászólását is. Azoknak a beállításoknak meg kell lenniük.

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Tûzfallal és anélkül is most már látják egymást a gépek.Ha meg akarom nyitni a megosztott mappákat ezt kapom.

http://imagerz.com/QEMXUEtvAwJVBV9ORAVR

Talán holnap több idõm lesz belemélyedni a megoldás keresésébe.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Pingelni tudják egymást?

 

(Parancssorban ping -t <<IP-cím>>)

Link to comment
Share on other sites

LBANDI1

A hálózati és megosztási központban a speciális megosztási beállítások módosításoknál nézd át a beállításokat. Nekem úgy jött össze a megosztás, hogy a megosztás jelszavas védelmet kikapcsoltam.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ajánlanám áttekintésre

 

Másrészt nem igazán értem, miért nem Windows 7 környékén kerestél megoldást, hiszen ez a része már operációs rendszer függõ, nem a hardveren múlik.

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

A pingelni tudják egymást.Sikerült megoldani a hálózati beállítást, úgy hogy a tûzfalban a profilt át kellett állítani a Public-ról Home-ra (úgy súgta egy ismerõs).

Mindenkinek köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

KGigi
A legegyszerűbb, ha engedélyezed a megosztásokat publikus hálózaton, és simán megosztod a kívánt mappákat teljes joggal.

Ezzel ugyanezt érted volna el. Nem hiába mondtam...

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Hát igen. De úgy látszik nem értettem meg. A lényeg hogy jó lett.

Bocs, és köszi még egyszer.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
zoli1234

Sziasztok

 

usb-s t-mobil 3g-s internetkapcsolat megosztása kellene...

windows 7-es laptop (Microsoft Virtual WiFi Miniport Adapter is megjelenik,) és pl iphone, netbook között

 

 

 

http://pcworld.hu/windows-7-szelidito-iii-20100323.html?p=3

 

"Saját hotspot

 

A Windows 7 képességeit bemutató korábbi cikkeinkben viszonylag kevés szó esett az operációs rendszer egyik lényeges újdonságáról, amellyel gyakorlatilag hotspottá varázsolhatjuk a WLAN-kártyával rendelkezõ hordozható gépeinket. A virtuális Wi-Fi-szolgáltatás ugyanis a mûködése során szoftveresen két részre osztja adapterünket, így egyszerre fogadhatjuk a bemenõ forgalmat, ugyanakkor továbbíthatjuk is azt a virtuális eszközzel. Így akár egy elérési pontot is létrehozhatunk, illetve párhuzamosan két jelre is csatlakozhatunk.

"

Végigcsináltam a cikkben leírtakat, a virtual wifihez sikerült kapcsolódni, de internet elérés nincs .

Mi lehet a probléma?

nyilvánossá tettem , megosztottam ... semmi..

 

segítségeket, ötleteket elõre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Szerintem jobban jársz a Virtual Router nevű programmal. Mindent intéz helyetted. Szóval ha nem a kihívás kedvéért csinálod az egészet, ez lényegesen egyszerűbb.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...