Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Ábrajegyzék beszúrása Office 2007 -ben


Guest

Recommended Posts

Guest

Hellósztok!

 

Van egy kis gondom!.

 

Office 2007-et használok, és szeretnék ábrajegyzéket a készülő szakdolgozatomba. Viszont nem hajlandó a Word az ábrajegyzéket beszúrni. Azt mondja "Nincs ábrajegyzék-bejegyzés"

 

Namost én szakszerűen megadtam a képaláírásokat, ahogy kell: jobb katt a képre, képaláírás beszúrása.

 

A képaláírások rendesen működtek, a dolgozatomat jópárszor átírtam egy két helyen, ábrák kerültek ki-be, és rendesen, automatikusan változtak a képsorszámok.

 

De az ábrajegyzéket csakazért sem szúrja be. Bezzeg, ha a haverom gépén lévő Office 2003-al próbálom, akkor beszúrja.

 

Tudom, csináljam meg a haver gépén, és jóvan. De engem érdekel a dolog, hogy mi az oka a jelenségnek :) .

Ötlet?

Link to comment
Share on other sites

orbanm

Helló!

én is ezzel a gonddal küzdök!!! :mérges:

Neked sikerült már rájönnöd mi a gáz?

Vagy hagyjuk a kor vívmányát és gépeljem be?

Link to comment
Share on other sites

orbanm

Hááááát ez az!

Ott mûködik! Csak 2007-esben nem! (legalábbis nekünk)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
orbanm

Sziasztok!

Senki ismerõsnek nem ment. :nem:

Egy ilyen levelet kaptam, na neki sikerült:

HI! látom megint ez a téma. Mi már a múltkor megszenvedtünk vele!

Nem elég a képalárást megadni, az arra jó, hogy tutirasorban legyenek az ábrák vagy a táblázatok. Utána egyesével kijelölöd és hozzá kell adni a megnevezéseket, hogy stílus és ábrajegyzék vagy táblázatok jegyzéke. És utána csináld, hogy beszúrás, ábrajegyzék. Remélem érthetõ voltam.

Mivel, nekem nem volt érthetõ, mert továbbra sem sikerült, feladtam és manuálisan megcsináltam!

Na azzal semmi baj nem volt, és még annyi idõt sem vett igánybe

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Gozo

Szia!

Sajnos tõlem automatikusat kérnek.

Egyébként amit küldtél szöveget nem egy pontos megfogalmazás. Hol volt ez a bejegyzés, hátha ott több infó található?

Link to comment
Share on other sites

orbanm

Egy ismerõsömtõl kaptam priviben, de aztán nem forszíroztam mert nem volt égetõ.

Link to comment
Share on other sites

Gozo

Megtaláltuk a megoldást.

Létre kell hozni egy képaláírás stílust, ha még nincs ilyen. Minden kép, képfeliratának ezt a stílust kell adni.

Utána amikor az ábrajegyzéket akarod beszúrni rákattintassz az ábrajegyzék beszúrása gombra. A felbukkanó ablakban beállítod a megfelelõ feliratokat (ábra, táblázat, vagy egyenlet, legyen e pontozás, kiírja-e az oldalszámot stb.) Aztán ebben az ablakban a Beállítások gombra kattintassz. Ott bepipálod a stílus rádiógombot és a mellette található legördülõ menûbõl kiválasztod a képaláírás stílust.

Ezután már csak OK gomb megnyomása következik és kész az ábrajegyzék!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
tobozonka

Üdv Mindenkinek!

 

Nekem is problémám van ezzel az ábra és táblázatjegyzék dologgal Office 2007 alatt. Nekem van olyan stílusom, hogy képaláírás. Ha a Hivatkozás/Ábrajegyzék beszúrása opciót választom, az Ábrajegyzék ablak Nyomtatási kép részén szépen vált az ábra és a táblázat felsorolások között, ha a párbeszédablak Általános részén az Ábrafelirat melletti legördülõ menübõl választom, hogy ábra vagy táblázat. (Ha ebben az állapotban leokézom, persze a "Nincs ábrajegyzék-bejegyzés." szöveg jelenik meg). Ha ezután a Beállítások... gombra kattintok, és a megjelenõ Ábrajegyzék - beállítások ablakban kiválasztom a Stílus menübõl a Képaláírás stílust, és leokézom, az Ábrafelirat mellett a (nincs) jelenik meg. Ezt is leokézva megjelenik az összes táblázat és ábra ömlesztve. Az Ábrafelirat legördülõ menübõl választhatom az ábrát vagy a táblázatot, egyik sem hatja meg. Valakinek sikerült valahogy csak az egyiket vagy a másikat elõbûvölni?

Link to comment
Share on other sites

tobozonka

Üdv Mindenkinek!

 

Egy kis workaround, ami nálam (egyelõre) mûködik Office 2007 alatt akkor, ha külön szeretnénk az ábrákat és a táblázatokat külön jegyzékben bemutatni (és miért is ne szeretnénk :D ). (Az eredeti probléma egyébként .doc és .docx mellett is jelentkezik, ez az elõzõ hozzászólásomból kimaradt)

Mint említettem, nálam létezik a Képaláírás stílus. Ezt módosítva (pl. az egyik középre zárt, a másik meg balra zárt) és újként mentve (Kezdõlap >> Stílusok >> Kijelölt rész mentése új stílusként...) létrehozott új stílussal már lehet külön ábra és táblázatjegyzéket létrehozni. (Hivatkozás >> Ábrajegyzék beszúrása >> Beállítások >> és a Stílusnál megadni az egyik vagy a másik stílust)

A leokézásnál ne engedjük, hogy lecserélje az elõzõ ábrajegyzéket, ha már megcsináltuk külön az egyiket, és a másikat készítjük.

Remélem, segíthettem.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
Kicsiduda

Üdv Mindenkinek!

 

Egy kis workaround, ami nálam (egyelõre) mûködik Office 2007 alatt akkor, ha külön szeretnénk az ábrákat és a táblázatokat külön jegyzékben bemutatni (és miért is ne szeretnénk biggrin.gif ). (Az eredeti probléma egyébként .doc és .docx mellett is jelentkezik, ez az elõzõ hozzászólásomból kimaradt)

Mint említettem, nálam létezik a Képaláírás stílus. Ezt módosítva (pl. az egyik középre zárt, a másik meg balra zárt) és újként mentve (Kezdõlap >> Stílusok >> Kijelölt rész mentése új stílusként...) létrehozott új stílussal már lehet külön ábra és táblázatjegyzéket létrehozni. (Hivatkozás >> Ábrajegyzék beszúrása >> Beállítások >> és a Stílusnál megadni az egyik vagy a másik stílust)

A leokézásnál ne engedjük, hogy lecserélje az elõzõ ábrajegyzéket, ha már megcsináltuk külön az egyiket, és a másikat készítjük.

Remélem, segíthettem.

 

Köszönöm a hozzászólásodat. Sokat segített, nagyon hasznos. Ez után a módszer után olyan érzésem támadt, mintha a word egy bugos szofver lenne, és külön kell ábrajegyzékhez egy stílust csinálni, mert az alapot nem ismeri fel...

Még egyszer köszönöm, életmentő volt :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...