Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Win98 videókártya - probléma


rockfun

Recommended Posts

rockfun

Hello!

 

Lenne egy kérdésem tisztelt fórumlakók!

Van egy win98 oprendszert használó gépem, amelyröviden szólva elromlott.

Történet:

Egy játékhoz frissítettem videokártya drivert, de újraindíítás után ilyen befagyott márió kép fogadott (krikszkrakszos). Ezért ujraindítottam csökkentett módba, hogy majd talán kijavítom. Ez meg is történt, olyan értelemben, hogy ugy letöröltem a videokártya részleget a hardverkezelõbe, hogy majd amikor újraindítom, visszarakom a régi verziót. Újraindítottam, és a betöltés végén azt írta, hogy a windows védelmi hibát okozott és hogy indítsd újra a rendszert. Természetesen mindíg ezt írja ki, úgyhogy most nem tudom használni teljesértékûen a windowsot. (csak csökkentett módban) Visszamentem csökkentett módba, de már nem tudtam hozzáadni új videokártyát (nem lehet frissítés gombra kattintani), és most itt vagyok.

 

Lehetséges ezen javítani, a windows újratelepítése nélkül? Légyszi segítsetek! Fontos lenne!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Elsõre csökkentett módban adjál hozzá egy 'VGA kompatibilis' videokártyát.

Ezzel próbálkozzál elindítani a gépet, majd telepítsd a kártya driverét.

Link to comment
Share on other sites

rockfun

Meg tudod mondani, hogy azt hol kell megcsinálni, mert a harcverkezelõbe nem lehet frissíteni, és a vezérlõpulton nem lehet új hardvert hozzáadni.

Légyszi!

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Az nem említetted, hogy milyen videokártyáról van szó!? A legtöbbnek exe fájlal indítható driver telepítõje van, ha újra futtatod, elvileg újraindítás után minden helyreáll magától. Ha valami régebbi típus, és nincs indítható fájl a driverében akkor is lenni kell valamilyen *.ini fájlnak benne a Win 9x ennek segítségével is tudja telepíteni, a drivert az adott hardverhez. Ez esetben az eszközkezelõ segítségével: jobbklikk az ismeretlen Video vezérlõre, majd frissítés. Ez után ha nem az automatikus lehetõséget választod ki tudod tallózni a megfelelõ drivert a mappájából.

 

Ezzel homályos, rég feledett Win 9x ismereteim végéhez érkeztünk... remélem tudtam segíteni. 8)

Link to comment
Share on other sites

rockfun

Intel 82810e integrált videókértya. Csak az a bajség, hogy nincs az eszközkezelõben felismert videókártya se.

Egyébként van ilyen exe-s dolgom is, de az a telepítés végén hibát észlel. Ezt mind csak csökkentett módban tudom elintézni!

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

igen- ha már nem észlelte magától- próbáld hozzáadni úgy, ahogy arpsoft mondta. (...azt hiszem ezt az eszközkezelőben is megteheted, és nem muszáj a hardver hozzáadása varázslót futtatni.)

 

Tényleg nagyon homályosak ezek az emlékek.. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

rockfun

ÉN nem találom, hol lehet vga kártyát hozzáadni. Valaki tudja? (csökkentett módban)

Link to comment
Share on other sites

rockfun

Sikerült megoldanom a hibát! :D:D

Elindítottam a windowst összetevõnként, engedélyeztem pár dolgot (gtk, display.sys stb.), miután elment a win98 híres betöltõképernyõje, még felhozott pár engedélyeznivalót, azokat mind letiltottam, csak az egeret engedélyeztem. Felismerte a videokártyát, és letöröltem az új drivert, aztán a régebbivel megy most. Szóval irtó happy vagyok.

 

Köszönöm mindenkinek a segítségét!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
sure

Hali!

 

Nekem nem a videókártyával van bajom, hanem annak a Hz-vel. Hol tudom 98 alatt beállítani, hogy 75 Hz-en menjen? Mert a 60 Hz irdatlanul fájdalmas!

 

köszi

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ha a kártya drivere engedi, akkor: képernyő beállítások->speciális->csatoló vagy monitor fül, erre nem emlékszem pontosan.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
vatera120

Üdv!

Elnézést hogy ide írok de nem tok új témát nyitni....

A lényeg hogy szereztem egy 3dfx voodoo 1-es 3d gyorsítót és akárhogy csinálom a fali textúrába vagy az égen piros vagy zöld pontok jelenek meg illetve más játéknál a kép összevissza tölti be 2-4 másodpercenként a textúrákat(ha kell adok képet)Legújabb driver van hozzá rakva illetve Directx 8.1

Az eredeti videokártya ami hozzá van kötve az s3 virge on board "4megásítva" de mindegy mert próbáltam más videókarival is.Más pci slotba is beleraktam és ugyan az az eredmény.

Mondták hogy tisztítsam ki a slotot de az sem használt.

Nem tudom mit csináljak.Kérem aki tud az segítsen. :(

Amúgy a konfig (nem röhög!):

Intel pentium mmx 233

S3 Virge on board 4mb

Maxi gamer 3d gyorsító 4mb

ess "nemtomhanyashirtelen" hangkártya (isás)

Egy régi hálókártya (szintén isás)

Egy kis és egy nagylemezmeghajtó (+120 nagylemez)

Egy lg cd író olvasó(az eredeti 10 szeres egyszer leégett)

600mb és egy 2 gb vinnyó

32 mb ram (2*16 a z utolsó két slot tönkrement sajna)

10 év után most elõször telepítettem rá a 98se-t eddig az elsõ kiadás volt rajta amit nem is lehet most kapni.

(Eskü rá nem vicc vannak olyan régi word dokumentumaim amit az xp nem bír megnyitni)

Alaplap az Nem tudom hogy milyen.

Mégegyszer kérem aki tud az segítsen.Megkösszöném.

Edited by vatera120
Link to comment
Share on other sites

vmiki

Nem lehet, hogy pont a konfiggal van a baj? Képes egyáltalán ilyet futtatni? :)

Link to comment
Share on other sites

vatera120

Elvileg képesnek kell lennie mert az alaplap 96-os a kártya meg 97-es.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Computerfriend

Sziasztok kedves fórumozók!

 

Acer Travelmate 230-as laptopra telepítettem windows98 second editiont. Ehhez kéne nekem egy kis segítség. A chipset, audió, és videókártya drivereket telepítettem eddig. A videóval az lenne a bajom, hogy szinte minden olyan programnál, ahol nagyon kell a videókártya (vagy felbontást kell váltani) ott elsötétül a képernyõ, és nincs kép. Az oprendszer valószínû fut tovább mert a dupla ctrl+alt+delre újra szokott indulni. Például ha a felbontást a megjelenítésnél leveszem 1024*768-ról 800*600-ra azt még megcsinálja, de utána ha visszateszem a felbontást, akkor eltûnik a kép. Sajnos van, hogy készenléti módból sem áll talpra a rendszer. Azért szeretném egyébként ezt a rendszert használni, mert nagyon gyors ezen a gépen. Én vmiféle driver hibára gyanakszom egyébként. Még egy kérdés (bár tudom hogy kicsit off lesz) a netet hogyan lehetne beállítani rajta? (Kábelmodemrõl lenne szó) Elõre is köszönöm a segítségeket!!

 

Köszönettel:

 

Computerfriend

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...