Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2008. decemberi számról


mizsi

Recommended Posts

mizsi

Hónap 2-án megkapjam a soron következő számot? Régen volt rá példa! :oké::bravó:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Egy hete még cikket írtam bele, mizsi pedig már meg is kapta! :)

 

 

cimlapok_0812.jpg

 

A tartalom pedig szokás szerint itt található.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Nekem is megjött tegnap a lap, de még dolgoztam, így csak ma délelőtt pörgethettem át. Először is: csak azért sem használok MediaMonkey-t! :P

 

Új processzorok és új alaplapok, VirtualBox és Ubuntu! :D Persze ennél többet olvastam el vagy találtam meg, de ezeknek kiemelten örülök. A vásárlási lázhoz érdemben nem fogok hozzátenni, de érdekes kis kütyük... A digitális képkereten egy ideje agyalunk már, azt a tesztet is köszönjük! :oké:

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Én viszont majd az újságárusnál veszem majd meg. (Sajna nem bizok a postáládámban, egyébként már rég elõfizetõ lennék a dvd-s változatra.)

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Nekem is másodikán jött, a digiképkeret valóban csúcs. Meg az új kütyük is. 3D-s projektor? Nafene.

Van itt egy cikk a lapról, és a HP-ról, azt hiszem begépelem valahova. Megérdemli a lap, hogy a fórumon is fent legyen.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Megint jól sikerült az összeállítás a decemberi számban. Csupa jó cikkek, csak győzzem olvasni,... kár kihagyni egyet is..., jól sikerült a PC stúdió is csak picit rövidnek éreztem a novemberi bőséghez képest. Spányik B. én kívánom, hogy jövőre is legyen erőd és időd folytatni a websuli sorozatot. Már nagyon rég hiányoltam egy ilyen rovatot. Remélem sokan mások is így éreznek.

 

Évek óta olvasom a magazint, és szerintem egyre kiforrottabb a témák kategóriái. Vannak olyan témák amik szinte már hiányoznának, ha nem lennének (pl.: mesterfogások, hardver-szoftver teszt és nagyon jó hangulatú az írók véleménye egy-egy témáról.) Maradjatok ilyenek, fejlődjetek, csak így tovább.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Elsõ héten megjött nekem is az újság. Most elõször :)

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Sentetia

 

Az év végéhez közeledve úgy érzem, itt az ideje összefoglalni az idei lapszámok és a fórum feletti véleményemet, vagy ha úgy tetszik ítéletemet.

 

Mind a fórumot, mind a lapot is rendszeresen olvasom. Nem hiszem, hogy egy magára valamit is adó felhasználó felelősségteljesen tudná kezelni saját - szűkebb és tágabb családja és barátai, kollégái, cége - számítástechnikai eszközeit anélkül, hogy valamilyen tudásbázist ne keresne fel rendszeresen, vagy ad hoc, a felmerülő problémák esetén. Ez lehet nyomtatott vagy elektronikus formában tárolt ismeretanyag egyaránt.

 

Technikumi osztályfőnököm szavaival élve: egy fizikus úgy határozza meg a piros pöttyös labda méreteit, hogy mérőeszközökhöz és kísérletekhez folyamodik, majd képletek segítségével kiszámolja a szükséges adatokat. A gépész meg előveszi a piros pöttyös labda katalógust és megnézi.

 

Valahogy így vagyok én is az itteni ismeretanyaggal. A lappal és a fórummal egyaránt. Ide jövök először, ha gondom van. Nem csak amiatt, mert az angolom gyenge, hanem mert a legtöbb esetben a problémát kielemzitek, majd ezzel a hátam mögött lépésről lépésre sikerül megoldanom a helyzetet. Sajnos több külföldi fórumon tapasztaltam, hogy ha minden nyelvtudásomat és a szótárakat összeszedve sikerült is megfogalmaznom a gondomat, apró formai hibákra hivatkozva figyelmeztettek, a megoldás pedig elmaradt.

 

Az itteni moderálás ennél jóval emberbarátibb. Még nem találkoztam olyan kukába dobott hozzászólással, amit nem töröltem volna én is a moderátor helyében. Kellenek a szabályok, s úgy érzem, itt kellően egyensúlyban vannak. Elismerésem a moderátorok és adminok felé. Egyben köszönöm, hogy segítetek az életünket, s ez nem csak rátok, de minden fórumozó társamra igaz! Egyikünk sem tudhat minden apró trükköt, minden fogást, s így kölcsönösen segíthetjük egymást. Ki a kérdéseivel, ki a válaszaival. Nincs két egyforma gép, két egyforma ember, kell, hogy amit tudunk, megosszuk egymással. Hála és köszönet!

 

A PCWorld nyomtatott formátuma kevéssé a mindennapi gondjainkkal, inkább az újdonságokkal és a rendszeresen visszatérő nehézségekkel foglalkozik. Tanít, oktat, nevel - ha mondhatom így. Elég csak a Mesterfogások összességére - vagy örök kedvencemre, a Vírusok Varászlatos Világára - gondolni.

 

Még akkor is így van, ha időnként úgy érzem egy-egy cikk, tanács, fogás kapcsán, hogy nekem ez lerágott csont, vagy már megint ezt hozzátok szóba. Akkor is, ha nekem más véleményem van az adott témáról, termékről. Mert egymás szavaival, gondolataival gazdagabban tesszük le a lapot és elmondhatjuk, hogy ismét érdemes volt várni az aktuális számot.

 

Mondom ezt úgy, hogy volt idén is olyan, amelyikből alig-alig olvastam el valamit, mert annyira nem tudtam azonosulni az aktuális témákkal és legfőképpen a melléjük illesztett árcédulával. Be fogom pótolni ezeket a lapszámokat is, mert attól, hogy nem vagyok oda a kamerákért, telefonokért, illetve ezek árcédulájáért, még fontos információkat tartalmazhatnak a sorok. Ha nem nekem, majd másnak, akivel összehoz az élet.

 

A CD/DVD mellékletről kiemelten jó véleményem van, talán csak az ER készletet hiányolom, ami régebben rajta volt. (Vagy csak én vagyok még mindig vak? Ide nekem egy szemészt!) Ha nem is mindig sikerül például egy ingyenes szoftverből a legfrissebbet rátenni, de minden esetben felhívja a figyelmünket, hogy mire lehet még szükségünk, milyen igényünket tudjuk kielégíteni. Aztán a frissítést majd csak megoldjuk. Ha másként nem, hát a készítő honlapjára csak eltalálunk. De ez nem általános, mindösszesen azért említettem meg, mert legutóbb a VirtualBox telepítése után ugrott nekem azonnal a program, hogy van annál újabb verzió is, amit frissen-ropogósan épp most olvasztottam egyé a Windowsommal. Persze ebben nagy szerepe van az átfutási időnek is, hiszen a korongot sem akkor zárjátok le, mielőtt postáznátok nekünk.

 

Azt hiszem a legtöbbünk nevében mondhatom, hogy köszönjük az erőfeszítést, a munkát, a türelmet az újságíróknak és a szerkesztőség minden munkatársának - lásson el akármilyen apró megbízást is, akár külsősként is! Látni, érezni, hogy számotokra ez nem csak és kizárólag munka, amiért havi juttatást kaptok, hanem elhivatottság, hobbi, életérzés. Köszönjük, jövőre is legalább ilyen színvonalat remélünk! :D

Link to comment
Share on other sites

payskin

További félreértések elkerülése végett szeretném felhívni a tisztelt olvasóközönség figyelmét, hogy decemberi számunk 93. oldalán egy hirdetés található (lásd a cikk végén az (x)-et), amelynek tartalmáért a szerkesztõség nem vállal felelõsséget, és amely nem feltétlenül tükrözi a szerkesztõség véleményét a témáról.

Link to comment
Share on other sites

scht

Csak nem az Outpost? :démonikacaj:

(kölcsönadtam az újságot!)

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Nekem speciel nem vált be a 93. oldalon leírt tűzfal. Állandóan lefagyott. Viszont az eset vírusirtó + tűzfal nagyon megbízható. Ezúttal is köszönöm a magazinnak, hogy minden hónapban hozzájuthatok ezen alkalmazáshoz. Kívánom, hogy jövőre is így legyen. Köszönöm. :)

Link to comment
Share on other sites

Maxxxan

Nekem az Outpost és az F-Secure már csak azért sem megy.

Nem szeretik egymást: Az F-Secure szól, ha elõbb a tûzfalat telepítettem, a tûzfal szól, ha elõbb a vírusírtót telepítettem. Tudom, hogy van az F-Secure-ban beépítet tûzfal, de nem üti meg egy kimondottan tûzfal program szerepét.

Valami ajánlatotok lenne?

Vagy jótanács? ;)

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Eset Smart Security 3.0.xxxx vírusirtót+tűzfalat tartalmaz. A legjobb választás. És ha hűséges PcWold olvasó vagy, akkor nem is kell sokáig keresned, mert minden hónapban megtalálod az újság mellékletén. Pl a decemberi számban is. :) Azért merem ajánlani, mert nekem nagyon bevált, sose lassította a gépet, mindig megbízhatóan működik. Már 1 éve (az eset megjelenése óta) nem volt gondom. Viszont biztos van még több jó vírusirtó, de ha bővebb info-t akarsz valamelyik régebbi magazin-ban volt egy részletes vírusirtók teszt.

Link to comment
Share on other sites

Maxxxan

Előfizetős vagyok DVD-s változatra. ;)

Nekem az F-Secure jött be mindig, szóval inkább arra kérnék tanácsot, hogyan lehet párosítani a kettőt.

Azért köszi az infót!

Link to comment
Share on other sites

petzolkri
Előfizetős vagyok DVD-s változatra.

 

Hmm... sajnos én nem bízok a postaládában, (lépcsőházi postaláda) így maradok a havi újságárusnál. :)

Link to comment
Share on other sites

Maxxxan

Hát én is inkább mennék biztosra és megvenném az újságárusnál minthogy a postaládámból valaki másé legyen...

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Nekem a postaládámba jön. Soha nem tünt még el. Kop-Kop-Kop.

 

Lenne egy kérdésem!!! Mi az e-mail címe a terjesztésnek?

Gondom van velük. Kaptam egy levelet, miszerint decemberben kapom az utolsót. Holott Januárban kellene kapnom.

Továbbfizetem, de tisztázni akarom, mert pár év múlva, majd az lesz, hogy senki nem emlékszik rá. Főleg, hogy az ügy még bonyolultabb is, mint amilyennek látszik.

 

Utólag: Köszi Pjotr! Mentettem.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

terjesztes[kukac]idg[pont]hu

Link to comment
Share on other sites

Humberto
(ezermester @ 2008. december 13. 23:53) 369205[/snapback]

Kaptam egy levelet, miszerint decemberben kapom az utolsót. .

 

Mázlista... Te legalább kaptál figyelmeztetést. Én legutóbb azt sem... egyszer csak nem jött meg az újság, már kezdtem idegeskedni a NOD32 frissítés miatt, felhívtam a terjesztést és akkor közölték, hogy lejárt a negyedév.

De nagyon korrektek voltak és azonnal küldtek csekket +a hölgy akivel beszéltem azonnal bediktálta a számot. Szóval egy szavam sem lehet...

Link to comment
Share on other sites

Maxxxan

A NOD sorozatszámra gondolsz?

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Hát a hír csekkel együtt jött, a gond meg az, hogy egy hónappal elcsúsztatták a megrendelésem, mert a Januári járna még.

Amúgy, valami van a hölggyel, legalábbis volt, mert nem csak egy hónap híján vagyok, hanem a teljes 2007 DVD-s magazin híján.

Azt is megrendeltem tőle teavaj ilyenkor. Azt mondta küldi a csekket, befizetem, és kijön a 2007 teljes év, bónuszostól mindenestől.

Na azóta küldik. Nem tudom mire jó, hogy ott porosodik a raktárban 12 lap, amiért még fizetnék is?

De lassan feladok egy hirdetést, a 2007-es évre lemezestől, aztán megszerzem bagóért.

(Pedig milyen jól jönne, szervervásárlásra a pénz!) 8)

Link to comment
Share on other sites

JOINT72

Ubuntu, OpenOffice, VirtualBox. Jó kis DVD. :igen:

Nézem a tûzfaltesztet. Az ESET nem valami acélosan szerepel. Esetleg szólni kellene az ESET-nek, hogy húzzanak bele. :szemöldök::fogatlan: Kicsit rossz érzés így használni a NOD32-t.

Amúgy minden szép és jó.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az a tûzfalteszt egyébként teljesen elavult. Vagy legalábbis régebbi verziókat teszteltek.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Szeretném ismételten felhívni a figyelmet, hogy nincs tûzfalteszt az újságban!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Persze, hogy nincs, de mégis van :P:démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...