Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Színhelyesség TFT-n


Guest

Recommended Posts

Guest

Sziasztok!

Színhelyes monitort szeretnék venni, mert orvosi használatra lesz. Tudom, hogy a PVA paneles monitoroknak sokkal jobb a színük.

Azonban szinte az összes monitor az elérhetõ árkategóriában (nekem) TN(+Film).

Tudom, hogy korábban lehetett az ED-ben kapni monitorkalibrálót. (Remélem így nem reklám).

Azonban most sehol nem kapható.

Elsõ kérdésem, hogy hol lehet kapni ilyen eszközt?

Másik, hogy esetleg nem tudtok egy olyan céget, aminek van ilyen szolgáltatása, hogy bekalibrálja a monitort?

Harmadik, nem lehet valahonnan letölteni a színhelyes profilt?

Köszi

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

1) pl. Artwork Photo vagy szoftver.hu

2) pl. Színpatikusok - de amennyiért egy ilyen cég megcsinálja, annyiból majdnem veszel egy közepesen teljesítményû felszerelést. Ráadásul a beállítást néhány havonta nem árt megismételni.

3) jobb gyártók honlapján közel színhelyes profilt lehet, hogy találsz, de a környezettõl is sok függ, és azt már õk sem tudják figyelembe venni.

Link to comment
Share on other sites

Guest

Keresvén a legolcsóbbat, pl ez jobb mint a Színpatikusok beállítása? Az persze jobb, hogy több monitort is be tudok állítani, de ha egy monitorra nézem?

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Pár "apróság" miatt én azt javasolnám, hogy ha belefér a költségvetésbe, akkor inkább a Spyder3PRO-t válaszd. Pl. ennél állítható a gamma és a színhõmérséklet, míg a 2-esnél nem. Tény, az Elite még használhatóbb, de az már 65 ezer bruttó. A PRO amolyan arany középútnak tûnik...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...