Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Asus P5Q probléma


Peti0519

Recommended Posts

Peti0519

Sziasztok!

 

Egyik ismerõsöm rendelt egy Asus P5Q típusú alaplapot, ma szállították ki neki, és én cseréltem ki a gépében a régi lapot erre. Miután végeztem, próbáltam beindítani a gépet, de se a monitoron nem jelent meg semmi, se a billentyûzetet nem észlelte. A POST még feltehetõen lefuthatott, mivel a meghajtók visszajelzõi felvillantak. Hagytuk menni egy kicsit a gépet, hátha végre elindul, de körülbelül 2 percnyi várakozás után váratlanul leállt, majd újraindult. A lapkakészlet hûtõbordája és a processzorfoglalat melletti keskeny borda is meglehetõsen meleg volt ilyen rövid üzemidõ után is. Gyakorlatilag minden átkerült a régi alaplapról erre, csupán a merevlemez, meg a DVD-író volt még új. Az eredeti konfiguráció egy LGA775-ös foglalatú DualCore Intel Pentium D 915-ös 2,8 GHz-es órajellel, 2 x 512 MB DDRII533-as (BIOS 667-ig tudja feltenni) RAM és 256 MB-os Inno3D GeForce 7600 GST.

 

Válaszaitokat elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

vmiki

A processzorhûtõ felhelyezése szabályosan ment? Hûtõborda alá kentél pasztát?

Ezen felül szerintem csinálj BIOS reset-et is.

Link to comment
Share on other sites

Peti0519

Pasztát tettem rá, hûtõ a helyén volt stabilan és nem is egy BIOS resetet csináltam. De azóta már utánanéztünk kicsit haverral és valószínûleg nem kezeli a lap a Pentium D processzorokat.

Link to comment
Share on other sites

vmiki

Akkor pedig egy BIOS frissítés esetleg segíthet.

Link to comment
Share on other sites

Peti0519

Hát kösz a segítséget, de úgy néz ki, hogy haver inkább vesz egy új processzort.

Link to comment
Share on other sites

vmiki

Az biztos, hogy akkor a legjobb! :) De akkor figyeljetek a kompatibilitásra.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...