Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Levél letöltési hiba


Einstein

Recommended Posts

Einstein

Már többször is elõfordult a következõ hiba:

Sehogyan sem tudom letölteni a Start Utazás-os hírlevelet mivel a levelezõ klienseim (Outlook Express és Thunderbird) megállnak és várakoznak de nem csinálnak semmit sem, aztán hiba üzenettel befejezik a letöltést. Az OE-nél még a tûzfal is megkattant és minden egyes próbálkozásnál letölti az összes levelet ami éppen van az adott postafiókban újra és újra ahányszor megpróbálom a letöltést. Csak úgy tudom orvosolni a hibát ha a kiszolgálóról webmailen keresztül törlöm a levelet.

Mi lehet a hiba oka és hogyan tudnám orvosolni vagy nem is nálam van a hiba forrása?

Link to comment
Share on other sites

Kernel

Volt már ilyen gondom, nekem legalábbis a levél tárgyában volt valami olyan karakter, amitõl kiakadt a kliens. A mailbox.hu-nál, ha jól emlékszem. Karakterkódolási beállításokat hiába is néztem.

 

Levelek törlése a kiszolgálóról csak a sikeres letöltés után történik, így mûködik a POP3 protokoll. A tûzfalat nem értem, hogy jön ide.

 

A hibaüzeneteknek általában szövege is van, gyakran leírja a hibát is... Nyilván nem mindig használható, lehetett pl. sima idõtúllépés is, de ha nem szólsz róla, akármit is gondolhatunk, mármint akik olvassuk a topikot.

Link to comment
Share on other sites

Einstein

Idõtúllépéssel áll le.

A tûzfal egyszerûen kikapcsolt amikor a OE-val próbáltam letölteni a levelet és újra kellett inditanom a programot, hogy mûködjön.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
gordonkas

Üdv mindenkinek!

 

A Firefox Simple Mail bővítményével olvasom a leveleimet (nem tudom ismeri e valaki). Számomra nagyon megfelel. Kb. nyár közepe óta nem megy a levél olvasás, küldeni tudok.

110 Connection failed a hibaüzenet.

A beállításaim a következők:

Type: POP3

Host: freemail.hu

Port: 110

Authentication: Default

Login: OK

Passwd: OK

SSL: üresen hagyva

Leszedtem, újraraktam az első alkalommal letölti az összes levelet, többször nem. Igazából nem jelent gondot egy levelező program beállítása.

Fut még:

Spybot-SD Rezidens

Nod 32

PopTry: ez rendben csatlakozik

Őszintén, itt elakadtam.

Előre is köszönöm.

 

Gordonkas

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...