Jump to content
GSForum - Segélyvonal

A nagy kérdés


Frikker Dániel

Recommended Posts

Frikker Dániel

Ezzel a témával az lenne a célom, hogy mindenki leírja, hogy õ miért, vagy miért nem váltana át a Vistára. Konkrét válaszokat kérek, mert én is vásárlás elõtt állok! Nyomós érveket kérek! :szent:

Link to comment
Share on other sites

dusinnhht

Hali!

Vistát jó és könnyű használni. Sok a kényelmi funkció alapból (időzített töredezettségmentesítés, DX10 támogatás, szép felület), de kicsit lassú és sok mindent nem támogat.

 

Az XP támogat mindent és gyors, de nem jó használni. Végkövetkeztetés: Linux. :) (Bár én nem tudok választani a sok Linux közül...) Ha izmosabb géped van, akkor Vistát ajánlanék, SP1-gyel talán gyorsulni is fog...

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Hozzászólók, pro és kontra. Azt válaszd, ami most van. Szerintem. (Pc world Február 13. oldal, elsõ cikk. Ajánlom figyelmedbe!)

Ha a gyártó is úgy gondolja, hogy nem jött be, annak valamilyen oka van. Valószínûleg finomítanak rajta és összehozzák a két rendszer jó tulajdonságait. (Legalábbis így lenne logikus.)

Egy biztos, vista alap továbbfejlesztve. Mivel a vista nem jött be nekik, keresik az okokat. Lehet, hogy visszavesznek egy picit.

Nem tudni, az azonban biztos, hogy készül az új. Tervek szerint jövõre piacon lesz. Addig szerintem meg jó, az ami van.

 

Link to comment
Share on other sites

Alex99

A Vista sok mindent nem támogat, elveszi az erőforrást a programok elől. Egy kicsit melléfogtak vele, ezt persze már azóta B.G. is elismeri. A cégek nagyrésze nem állt át, illetve az első javítócsomaghoz tette az átállás idejét, de ahogy olvastam, az se jön be.

 

De hogy a kérdésre is válaszoljak: "Szerinted a Vistát vagy az XP-t válassza a nép?" Egyelőre XP.

 

Link to comment
Share on other sites

szg

A történelem ismétli önmagát. Valamennyi MS operációs rendszer megjelenését követően mindig ez volt a jellemző reakció: magas gépigény, ez lesz a Microsoft bukása, senki sem fogja használni, nem kompatibilis, stb. Például Windows 95 megjelenésekor is nagy hisztériát váltott ki a "szakértők" körében a hatalmas gépigény (8MB RAM azt hiszem). Ma ezen már csak mosolyogni lehet. Ugyanez lesz a helyzet hamarosan a Vistával is. Szinte mindenki fogja majd használni, örül, mint majom a farkának, stb. És mindez megismétlődik a Windows 7 megjelenésekor. Azok, akik most a Vistát szidják, az új rendszert fogják szidni, és a Vista lesz a kedvencük. Ez mindig így volt és mindig így is lesz. Emlékezzünk csak vissza, hogy az XP megjelenését követő 1-2 évben milyen népszerű volt még a Windows 98. Most meg a kutyának sem kell.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Ez így volt, de Ő most akar venni. Most szerintem pedig inkább nem, mint igen.

Link to comment
Share on other sites

szg

De ha most akar operációs rendszer licencet vásárolni, akkor már nehogy XP-t vegyen. Ha kizárólag a Vista érdekli, akkor várja meg az SP1-t, illetve gyűjtsön "fejlettebb" verzióra, ne a Basicet vegye meg.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

XP-t tényleg már ne. Viszont amit láttam lista, hogy milyen programok nem futnak a Vista SP1 alatt, hát...

 

Kompatibilitás gondok például a Bitdefenderrel, a Zone Alarmmal. :D

 

Itt a lista: http://support.microsoft.com/kb/935796

Link to comment
Share on other sites

ezermester
már nehogy XP-t vegyen.

Azt írta, akar egy jó operációs rendszert. Ez nem jelenti azt, hogy most nincs semmi a gépén. Valami biztosan van. Mi, (ha mondhatom többes számban) azt javasoltuk várjon, nem azt, hogy vegyen antikot. Ezt amúgy is ő dönti el, ezért javaslom az első hozzászólása elolvasását.

Link to comment
Share on other sites

szg

Igen, ez így igaz. Sok program még nem működik rendesen Vista alatt. Ezt én is megtapasztaltam. Néhol még bugos is, stb. Ugyanakkor nekem például sok esetben gyorsabbnak tűnt, mint az XP. Talán érdemes lenne a vásárlás előtt egy 120 napos test drive-ot megfontolni.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A topik indítójától kérdezem, hogy mi szükség volt erre a témára? Az ebben a topikban feltett kérdésed kapcsán ugyanis már elég sokan kifejtették a nézetüket. ;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Alex99

De ez szavazás. :D Itt nyomon lehet majd követni például, hogy hogyan áll át egyre több és több ember a Vistára. :lol:

 

Egy kis adalék még a Vistáról: Katt. Katt. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Frikker Dániel

Köszönöm az eddigi válaszokat, XP-t nem fogok venni, mert már régen meg van véve egy eredeti... ;)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:S Akkor a kutya a saját farkába harap.

Szavazásra tetted, hogy Vista vagy XP, mert vétel előtt állsz. :hááát:

Most kiderült, hogy XP-t nem vennél, mert van már licenszed. :lol:

Akkor mire volt ez jó, miről gyűjtöttél újabb szavazatokat? A kérdéseid, választási lehetőségek is valamiféle vagy vagy voltak.

Én most szavazok: IS-IS. 8)

Link to comment
Share on other sites

MOSAIC

Egyértelműen XP! Otthon és a munkahelyemen is XP van! Bár a munkahelyemre megküldték a Vsta telepítőt is, de nem raktam fel, mert csak én tudnék eligazodni rajta! Aztán vettem a munkahelyemre egy notebook-ot! Természetesen Vista járt hozzá! Lassú, sok a gond vele... azaz csak volt! Kicsit gatyába ráztam! A lényeg, hogy az XP sokkal jobb!

A Vista tipikusan hajtépős rendszer! Nyugis ember vagyok, de amikor már a 3. csokit eszem és a hajam tépem a Vista miatt, akkor ott már gond van!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Íme a Vista mellékhatása. Hízlal. :lol:

Link to comment
Share on other sites

MOSAIC

Ja! Igazából, hogy az agyam fel ne mondja a szolgálatot a sok fejtöréstõl... e célból csokizok... de tény, hogy egyben hízlal is a Vista! :P

Link to comment
Share on other sites

greenstone

XP!!! Szerintem sokkal átláthatóbb mint az agyoncicomázott Vista, ráadásul szerintem a kezelése is egyszerűbb az XP-nek, a gyorsaságáról nem is beszélve. Szerintem átlagos otthoni használatra jobban megfelel az XP mint a Vista.

Link to comment
Share on other sites

Flick Robert

A Vista sok mindent (még) nem támogat, ezért XP. Késõbb majd Vista. :)

Hogy mikor lesz az a késõbb, azt nem tudom. :D

 

Link to comment
Share on other sites

kori

greenstone megállapításával értek egyet. Szerintem az itteni fórumozók nagyrésze is XP-t használ. ;)

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Frikker Dániel!

 

SkyBirdnek egy picit igaza van, azzal, hogy helytelen a témakör, hiszen nem arra vagy kíváncsi mit vegyél, hanem arra, hogy vegyél-e. Ennek ellenére számomra, kiderült milyen rendszered van, már 10 órával azelőtt, hogy megírtad volna. Ezért írtam, hogy maradj a mostaninál és várd meg a windows 7-et, hátha az, jobban bejön és érdemes lesz rá költened. Azonban ez most már szavazós oldal lesz, ahogy Alex99 írta. Én is kíváncsi vagyok véleménnyel, vagy anélkül, hogy hányan térnek, tértek át vistára. Ez valóban jó mutató lesz.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Szerintem a Windows 7-re még sokat kell várni. Szerintem még a Vistát fogják foltozgatni egy jó ideig, míg nem térnek át rá. Ez így volt az XP-vel is. Talán csak azután készítik el a 7-est. Nem hiszem, hogy dobják a Vistát, és kiadják előbb a 7-est

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Ha lehet hinni a híreknek, ;) a 2010-es kiadást 2009-re módosították, a vista nem várt eredményei enyhítésére. :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Már mindenki a Windows 7-rõl beszél? Hol van az még... :hááát: A hivatalos információk szerint legkorábban 2011-ben jelenhet meg. ;)

Link to comment
Share on other sites

ezermester

:bocsánat:

Én a Pc world februári számának 13. oldalát olvasva gondolom. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...