Jump to content
GSForum - Segélyvonal

PC távirányítása (RF)


LallR

Recommended Posts

LallR

Hali!

 

Tud valaki a gyakorlatban is jól használható módszert/eszközt/szoftvert a PC távirányítóval történõ irányítására?

Nekem volt korábban egy saját készítésû egyszerû (soros portra csatlakoztatható) infra vevõegységem, amihez a GIRDER nevû progit használtam (IGOR plugin-nel), és egy sima, mezei IR távirányítót. Teljesen jól mûködött, a távirányító tanítható volt a GIRDER progi segítségével, ami a háttérben rejtve futva gyakorlatilag mindig vette az IR jelet.

Most azonban az új gépem alaplapján nincs soros port kimenet, az átalakítások pl. usb-re meg nem jöttek be...

Utánanéztem, hogy milyen más megoldások vannak még a piacon, de elég gyér a kínálat...vannak eszközök, de azok túlságosan ilyen multimédia-orientáltak...

 

Nah szóval ami érdekelne: kis méretû (USB) vevõegység a PC-n, ami veszi a távirányító jeleit (RF esetleg bluetooth), egy design-os távirányító, továbbá valami a GIRDER-hez hasonló funkciókal rendelkezõ szoftver, ami nem csinál "média-tár"-at a számítógépbõl, mert arra nincs szükségem, csak arra, hogy néhány progi (mediaplayer, winamp stb...) távolról is irányíthatóak legyenek, legalábbis a fõbb funkcióik (teljes képernyõ, hangerõ, némítás, play/stop/seek/pause, next/previous, kurzormozgatók, enter, esc, taskváltás stb...szóval a fõbb billentyûfunkciók).

 

Az adatátvitelnek a legjobb a rádiófrekvenciás lenne, de bluetooth sem rossz (nem mobiltelefonnal!!!), és végülis az IR sem gáz annyira, csak kicsit kényelmetlenebb. A lényeg az USB vevõegység, és a fenti tulajdonságokkal rendelkezõ progi.

 

Tudtok segíteni, hogy mit érdemes venni, egyátalán létezik e a fentieknek megfelelõ termék??

Árban kb. 25eFt-ig mennék el, de ha nagyon megtetszik, akkor lehet több is :P

 

Köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Alex99

"Nah szóval ami érdekelne: kis méretű (USB) vevőegység a PC-n, ami veszi a távirányító jeleit (RF esetleg bluetooth"

 

Meg lehet csinálni. Kellékek: Bluetotth adapter, megfelelő telefon, amire lehet olyan szoftvert telepíteni, ami távírányítóvá alakítja a telefont. :D

 

De gondolom van a sima távírányítós módszer is.

 

 

Szerk: itt találtam is egy oldalt: http://winportal.net/?id=377

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Én a TV tunerem infrájával, távirányítójával + griderrel tudtam megoldani. Az is jó megoldás lehet.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Tudtok segíteni, hogy mit érdemes venni, egyátalán létezik e a fentieknek megfelelõ termék??

Árban kb. 25eFt-ig mennék el, de ha nagyon megtetszik, akkor lehet több is :P

Logitech MX Air. :)

A leírt feladatokra tökéletes.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
LallR

Köszi az eddigi hozzászólásokat, de már megoldódott:

 

Soundgraph iMON 2.4G LT

 

Bár még nem fogtam a kezembe, csak megrendeltem, de valószínûleg ez lesz a megoldás. Már várom! :)

 

További szép napot mindenkinek!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
nferi1

Hi!

Van egy Pinnacle dual hybrid pro tvtunerem. Ebbe csatlakozik az infra vevõ.

Feltelepítettem a girdet és a pctv plugint de nem történik semmi.

A plugin réginek tûnik, de nem találtam újabbat, és csak a com portokra lehet beállítani.

Vista oprendszerem van. Kérlek segítsetek. Nincs kedvem emiatt venni egy szettet.

Elõre is kösz!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...