Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2008. februári számról


Telek Zoltán

Recommended Posts

Telek Zoltán

Végre megjelent! És végre kiraktuk ide is! :Dcimlapok.jpgJöhetnek a vélemények, a pontos tartalomjegyzék hétfõtõl lesz elérhetõ. Elnézést a kényelmetlenségért.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Köszönjük az olvasók nevében is.

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

15.oldal, "Elsõre nem megy?" cikk: Szerintetek a játékgyártók is alkalmazzák ezt a gyakorlatot? Arra gondolok, hogy mondjuk a Blizzard amikor a WoW-ot készítette, a kész játékot "szétdarabolta", az alapjátékot kiadta, majd évenként adagolja a népnek a kihagyott részeket kiegészítõként. Így nem csak egyszer kaszál, hanem háromszor (úgy tudom mostanában jön a második kiegészítõ). Mennyire elképzelhetõ ez?

 

76.oldal: 5% mondja hogy nem használ biztonsági szoftvert. Szerintem ez megegyezik a Linux-használók körével, nem kell ennyire megdöbbenni :) .

Link to comment
Share on other sites

payskin

Szerintem nem. Ha így volna, pontosan meg tudnák mondani, mikor fog megjelenni, és akkor meg is jelenne, valamint nem volna benne semmi technikai fejlõdés, hiszen már 3-4 éve megírták az alap WoW-val együtt. Ehelyett egyelõre senkinek fogalma nincs, mikor fog megjelenni... Az tény, hogy háromszor kaszál vele, noha hozzátenném, hogy senki nem tart pisztolyt az WoW-felhasználók fejéhez, hogy szaladjanak Lich Kinget venni, önként és dalolva gazdagítják a Blizzardot. Az is igaz viszont, hogy többségük ezt nem éli meg lehúzásként, úgyhogy minden rendben van.

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Azért azt a néhány millió WoW-függõt sikerült rendesen magukhoz láncolniuk (zombihadsereg).

Az mindenképp érdekes, hogy ezeket a kiegészítõket annyiért dobják piacra, mint anno az alapjátékot. Ez nagyon nincs arányban, biztos nem került annyiba belepakolni azt a néhány új egységet, varázslatot stb. Bár bizonyára ez is tudatos árpolitika: inkább adják olcsóbban az alapjátékot, aztán drágán a kiegészítõket (ugyanez a helyzet a konzol+játékkal). Meg az is érdekes hogy az elõfizetési díj nem csökken egyáltalán. Dehát szabad piacon mindenki annyiért árulja a termékét, amennyiért megveszik :) .

Link to comment
Share on other sites

RJoco

Tisztelt Szerkesztõség!

 

Csak Gratulálni tudok ehhez a lapszámhoz!

Kivételesen teljes mértékben elnyerte tetszésemet.

A "Friss-Szubjektív" cikkekhez külön gratula, remélem fojtatni fogjátok.

És abban is bízom, hogy a Razor lézer egere tényleg ~18 ezer forintért lesz megvásárolható.

 

Csak így tovább!

 

RJoco

Link to comment
Share on other sites

nascar

Nekem nagyon furcsa, hogy az átfogó "Internet Security programok nagytesztjé"-bõl kimaradt a ZoneAlarm Security Suite! :pislog:

Az egyik legjobb tûzfal + Kaspersky vírusirtó. Vajon miért? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Mondjuk ez nekem is feltûnt, pedig szerintem a legjobbak között van.

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Nálam Nod32 + ZoneAlarm duó teljesít szolgálatot.

 

XP, Vista egy gépen: szerintem legjobb megoldás ha 1 winyóra csak 1 oprendszer kerül, és akkor nincsenek kavarodások. Azt nem tudjátok hogyan lehet megmondani a Windows telepítõjének hogy ne készítsen boot menüt? Nekem szokott a gépben lenni 3-4 winyó, elõfordul hogy több Windows-om is van, és ha olyankor oprendszert telepítek akkor boot menüt készít. És akkor hogyha a boot menüt tartalmazó winyót kiszedem, akkor nem tudom elindítani a többi Windows-t. Én BIOS-ból szeretem kiválasztani hogy melyik rendszer induljon. Egyetlen megoldás amit találtam hogy telepítéskor minden winyót kiszedek kivéve amelyikre rendszert telepítek. De ez eléggé kényelmetlen, szeretnék valami más megoldást találni.

Amúgy a fixmbr parancs megadásakor jelentkezõ figyelmeztetéseket (hogy megrongálhatja a partíciós táblát stb) mennyire kell komolyan venni?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Szerintem nem lehet lebeszélni róla, pláne ha a telepítő CD-ről bootolsz. Nálam is úgy van két külön merevlemezen az XP és a Vista, hogy a telepítés idejére lehúzom a másik merevlemezt (a Vistát szoktam újrarakni, ha épp szükség van rá, mert termékkulcs nélkül telepítek kipróbálható változatot, az meg lejár). Azt pedig, hogy melyik bootol, a SATA kábelek felcserélésével döntöm el. Szerintem is kényelmetlen (bár fekvő házban jóval egyszerűbb, mint állóban), nem is játszom el túl gyakran. Az esetek többségében a Virtual PC sokkal kényelmesebb megoldás.

 

A fixmbr nálam még nem tett tönkre semmit, de minden szent évben egyszer használom.

Link to comment
Share on other sites

ZoliVaio

Mostmár én is elolvastam az újságot. :) Nagyon tetszett, csak az Internet Security-s programokhoz lenne egy kis hozzáfúzni valóm:

 

Én Kaspersky Internet Securityt (7.0.0.125) használok és nagyon meg vagyok vele elégedve. Sajnálattal vettem tudomásul hogy önök szerint ez annyira nem jó program. Elismerem hogy ár/érték szempontjából eléggé rosszul teljesít, hiszen egy gépre lehet csak telepíteni és nem háromra, ahogyan a többit, de szerintem sokkal jobban teljesít. A konkurens újságnál például az nyerte a tesztet (bár azt hiszem az Eset terméke nem szerepel).

 

Nem azt mondom, hogy meg kell hogy nyerje, de én jobb helyezésre számítottam. Ezen kívül nagyon tetszett az újság. Én ugyan nem rég lettem előfizető (november óta), de már most nagyon örülök annak, hogy hamarabb olvashatom az újságot.

 

Na röviden ennyi.

Link to comment
Share on other sites

simon7012

Tisztelt szerkesztõség!

Azt szeretném megkérdezni, hogy a DVD mellékletre és azonbelül a vírusirtó programokra miért írják rá,

hogy teljes verzió, amikor csak próba verzió és csak egy hónapig jó!?

Nagyon megtévesztõ. Magam is abba a hibába estem, hogy megvettem a lapot, mert azt hittem, hogy egy

teljes védelmi szoftver kapok ennyiért !

Ezzel az erõvel le is tölthettem volna a honlapjukról, nem?

Link to comment
Share on other sites

payskin

És ha lejár a 30 nap, mit csinálsz? Mert a kipróbálható verziók licence szerint köteles volnál vagy eltávolítani vagy megvenni a terméket. Ebben az esetben pedig a következõ hónapban pontosan ugyanúgy használhatod tovább, csak egy PC Worldöt kell venned.

Link to comment
Share on other sites

simon7012

De ez sajnos nem vonatkozik a Pandára, mert nincs hozzá kód!

Vélemény?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem tudom, majd az okosok megmondják. Elvileg a Panda a regisztráció során ad felhasználónevet és jelszót, nem tudom, hogy ez nem használható-e a következõ hónapban ismét az aktiváláshoz. Arról nem is beszélve, hogy ha, mondjuk, havonta újra is kell telepíteni és regisztrálni a Pandát, már azzal is elõrébb vagy, mint egy konkrétan 30 napig (és után nem) használható kipróbálható verzióval.

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Én azt javasolnám, hogy az éves elõfizetõk kapjanak éves kódot.

Link to comment
Share on other sites

simon7012

Köszi, hogy próbáltál segíteni!

 

Jogos a kérésed Aneurysm!

Én most fizetem elõ a Házi-Mozi magazinra egy évre. Járt hozzá egy éves Panda tûzfal+ antivírus!

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Mondjuk én a NOD-ra gondoltam. Panda Antivirus rajta van elõfizetõi DVD-n.

Link to comment
Share on other sites

ragazzo

Sziasztok! Az éves kódról annyit, hogy én kaptam éves kódot a Panda 2008 Antivirushoz. Nem tudom más is kapott-e, de a postás hozott egy csomagot, és abban volt benne a DVD doboz hátulján.

Link to comment
Share on other sites

Telek Zoltán
(Aneurysm @ 2008. február 12. 20:23) 231466[/snapback]

Én azt javasolnám, hogy az éves elõfizetõk kapjanak éves kódot.

 

Ezzel a kéréssel nyitott ajtókat döngetnek a kedves olvasók: az év végi akcióban mindenki éves kódot kapott a Pandához...

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm
(Telek Zoltán @ 2008. február 19. 10:51) 232688[/snapback]

Ezzel a kéréssel nyitott ajtókat döngetnek a kedves olvasók: az év végi akcióban mindenki éves kódot kapott a Pandához...

 

(Aneurysm @ 2008. február 12. 22:09) 231504[/snapback]

Mondjuk én a NOD-ra gondoltam.

 

:fütyül:

Link to comment
Share on other sites

Anti

Szerbusztok!

A februári számból külön említeni szeretném az "Elsõre nem megy" cikket. Szurkolok L.Gergelynek, hogy ne ez legyen az utolsó ilyen témájú cikke. Bár nyilván ezzel semmi nem változik (más technikai területeken sem), de legalább tudjuk, jelezzük, mirõl van szó.

Családi szinten nagyon örültünk a "Kõzetek és ásványok" szoftvernek, (hiszen nem csak szám. tech. ismeretekbõl áll a világ), a "Weboldalkészítõ suli"-nak, hasznos volt a SECURITY teszt (bár érdekes, hogy a Segélyvonalban felmerült az elfogultság gyanúja), a képlopás "Lopni tudni kell", a "PDFCreator" leírásoknak, stb.

Nem folytatom, mert a szerkesztõk még elbízzák magukat... Egyébként az a legjobb véleménynyilvánítás, hogy megújítja-e az ember az éves elõfizetést...!

Azokat a cikkeket keresem egyébként a folyóiratban, melyek nem általános ismertetõt, sablonos jellemzést adnak, hanem a mélyebb ismeretek elsajátítására is alkalmasak.

Mivel minden "kezdõ" -bizonyos idõ elteltével- szép lassan elkezd "haladóvá" válni, így szerintem a tartalmilag is igényes írások a nagy többség érdeklõdésére számíthatnak.

Mindemellett dicséretes az olvasmányos, tetszetõs leírásokra törekvés, csak ne felejtsük el, hogy a stílus csak eszköz, és nem a cél. Tehát a tartalmat kell szolgálja, amibõl viszont soha nem elég. Ennek nem mond ellent az a tapasztalat sem, hogy mindig lesznek, akik csak felszínesen, felületesen, átfutva olvasnak, s (ezért?) könnyen kimondják: úgysem olvassa senki. (lásd pld. éves elõfizetõi dvd-hez kapott éves Panda-licenc)

Minden jót kívánva mindenkinek, üdvözlettel, sziasztok: Anti.

Link to comment
Share on other sites

Czjano

Tisztelt Szerkesztõség!

 

A februári számot lapozva megörültem az internetes tudástárakról szóló cikket látva, így bele is vetettem magam. Bár tudom, hogy az újság adta lehetõségek behatároltak, de azért sajnáltam, hogy általam ismert és használt oldalak nem szerepeltek a cikkben. Nem tudom mi volt a pontos szempont ami alapján el lett döntve, hogy mi kerül bele a cikkbe, de úgy gondolom a témához és akár az informatikához is szorosan kapcsolódó oldalak el lettek hanyagolva. Elõször is a nyelvtanulással kapcsolatban én mindenképpen megemlítettem volna még a www.elllo.org oldalt ami ugyan nem magyar, de azok számára akik már rendelkeznek egy alapszintû angol nyelvtudással elég hasznos segítség tud lenni a hallás utáni szövegértés gyakorlásához és fejlesztéséhez. Továbbá az oktatóvideós oldalak mellett szintén írtam volna az ebookz.hu illetve a doksi.hu weboldalakról. Igaz, hogy ezeken az oldalakon nem csak oktatóvideók vannak, de rengeteg hasznos anyag van mindenféle témával kapcsolatban. Ami a szakmai részt illeti az elõbb említett oldalak is részben foglalkoznak informatikai témákkal, de egy külön részben ha más nem felsorolás szintjén az olyan oldalakról mint winportal.net, redqueen.uw.hu, www.freeweb.hu/windowsxpinfo/, lacy.hu, www.dougknox.com és még sorolhatnám pár sort írhattak volna.

Ezen cikk kapcsán támadt hiányérzetemet, enyhítette a mesterfogásokban található hasznos írások sokasága. Különösen a Weboldalkészítõ suli volt az amelyik felkeltette az érdeklõdésem és csak remélni tudom, hogy a folytatás is hasonlóan érdekes lesz.

Összességében ismét egy színvonalas és olvasmányos számot sikerült összehozni és ehhez ezúton is csak gratulálni tudok.

 

Üdvözlettel,

János

Link to comment
Share on other sites

payskin

2 perc alatt találtam az ebookz.hu-n olyan könyvet, ami gyanúsan illegális. :hááát: Amúgy köszi, és nagyon fogok igyekezni, hogy érdekes és érthető maradjon. ;) Márciusban és áprilisban is (még egy kicsit) alapozunk, aztán belecsapunk a lecsóba.

 

Apropó, ha valakinek kérdése, megjegyzése, kiegészítése volna a websuliban tárgyaltakkal kapcsolatban, én örülnék a legjobban. Ha valami, akkor ez a cikksorozat aztán végképp nem a "magas lóról lebeszélés" módszerével íródik, ha valaki ért hozzá, és úgy érzi valami pontatlan vagy fontos dolog kimaradt, írjon, és természetesen belerakom a cikkbe is.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Én is futottam egy gyors kört az ebookz.hu-n, és 4 letöltött anyagból (szándékosan olyanokat keresve, amelyek saját anyagnak tûntek) 3-ban komoly hibákat találtam (2 fotózással kapcsolatos, 1 HTML-es).

Egy ilyen cikk óhatatlanul nem tud teljes körû lenni - vagy nem állna másból, mint 3-4 oldal linkbõl -, a célja sokkal inkább a figyelemfelkeltés és kiindulópontok adása volt. Esetleg lenne nyitni egy topikot, amelyben a webes szolgáltatásokhoz hasonlóan össze lehetne szedni egy rakás hasznos linket.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...