Jump to content
GSForum - Segélyvonal

XP-VISTA-UBUNTU együtt


folos

Recommended Posts

folos

Sziasztok!

Hogyan tudnám megcsinálni h a már fentlévõ XP és VISTA mellé UBUNTUT felrakjak ugy hogy megmaradjon a bootmenü és adatvesztésem se legyen? :D van rá egy külön vinyóm :)

Link to comment
Share on other sites

Doc

A dolog roppant egyszerû:

Külön vinyónál egyszerûen telepíted az ubuntu-t az üres vinyóra. Az ubuntu speckója, hogy az összes mikrószoft-os (meg egyéb) rendszert felismeri, és beleintegrálja a GRUB-ba, ami csinál egy hasonló menüt.

Elvileg a telepítés után a linux boot menüjét fogod látni, amiben benne lesz mind a három OP rendszer.

Nálam úgy mûködik, hogy:

- SATA vinyón XP

- ATA primary master: Vista+Ubuntu.

A lényeg, hogy az utolsó amit telepítesz az az Ubuntu legyen, és akkor magától megcsinálja a boot menüt.

Link to comment
Share on other sites

folos

Köszi szépen :D Nálam SATA=VISTA IDE=XP és most egy másik IDE=UBUNTU :D

amit most fogok telepíteni csak még kell egy cd amire kiírjam :D mégegyszer köszi csak erre voltam kíváncsi hogy nyugodtan csinálhatom-e... a telepítést... de biztonság kedvéért csináljak biztonsági mentést?

Link to comment
Share on other sites

Stephan

Az sosem árt! ;) Ahogy az sem, ha az UBUNTU telepítése elõtt kicsit utánaolvasol, hogyan is mûködik. Én szívtam vele egy sort, most viszonylag mûködõképes állapotban van, így - idõhiány miatt - egyelõre abbahagytam a beállítgatásokat, telepítéseket.

 

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

folos

Szerintem egészen egyértelmû a kezelése legalábbis nekem :D már csak azzal van gondom hogy a bootmenümbõl kilõtte az XP-ét ilyenkor mi a teendõ? :dühös:

Ezek mellett nincs hangom :( Creative SB LIve! 5.1 mondjuk a hanggal Vistán is sokat kelett szenvedni... :S

Tehát kérném valaki segítségét újból...

 

Útközben még eszembe jutott pár kérdés :D láttam videókat amin az ubuntuhoz felvannak telepítve olyan grafikai cuccosok hogy XGL meg Kiba-Dock ezeket honnan tudom letölteni és hogyan tudom telepíteni :D és hogyan mûködnek?

 

Köszi :D Üdv.

Link to comment
Share on other sites

Doc

Biztonsági mentés lehet, de ha beüt a krach akkor is fixboot, fixmbr paranccsal helyre tudod állítani. De ha külön winyóra rakod az ubuntu-t semmi galibát nem fog okozni.

Telepítés, és általános leírás:

LINK

 

Grafikai tunin neve compiz (összeolvadt a beryl projektel), leírás szintén a linken.

Link to comment
Share on other sites

folos

Köszönöm! :D Idõközben én is rájöttem a grafikai összeolvadásra megtaláltam sokmindent :D és bootmenüben is meglett az XP be bootoltam Vistára köv. újraindításnál már az XP felirat is ott várakozott. :) Köszi a linket!

Már csak olyan kérdésem van, hogy a munka asztalok számát én tetszõlegesen váltosztathatom? Ha igen hogyan? És jut eszembe letiltotta valahogy a vizuális effekteket éppen álítottam be és kiugrott a fõmenübe ahol újra be kellett jelentkeznem aztán rendszer>beállítások>megjelenés-nél már csak a NINCS-et engedi használni.

A többire azt mondja hogy: "Desktop effects could not be enabled" :S

Edited by Gereby
Link to comment
Share on other sites

Gereby

Föl kell hozzá telepíteni a 3D drivert.

Link to comment
Share on other sites

folos

Ez az hogy föl volt telepítve (ATI 9600) a link alapján csináltam. De semmi jó nem lett belõle vissza állítottam képernyõ/grafikánál ott kiválasztottam a listából és azóta megy... Csak nem az összes effektet csinálja meg pl. nincs kockám csak két munka asztal amit megfordít mint egy papírlapot.... :S ?! Így hát nem az igazi biztos még valami a 3D környékén lesz/van. De mi??? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

folos

Megvan a megoldás: Leírom hátha másnak sem sikerült volna beállítani.

Telepítjük compizconfig-settings-manager-t ha ez megvan akkor Rendszer>Beállítások>Advenced Desktop Effects Settings itt klikkelj a General Options-ra ebben a Desktop Size fülre és végül a Vízszintes vírtuális méretet állísd át 2-rõl 4-re :D és megvan a kocka. Egér görgõjét nyomva tartva tudod megnézni és forgatni a kockádat. ;)

Itt találtam a leírást. :) Sok szerencsét.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...