Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Joomla


issti

Recommended Posts

issti

Olyan könnyen kezelhető honlapot szerettem volna, amit egy weblapszerkesztéshez nem értő, egyszerű felhasználó is használni tud. A joomla ilyennek tűnt. Szakemberrel el is indítottam, grafika, menük stb. Szöveget, és képeket felpakolgattam, úgy tűnt el fogok boldogulni vele én is. De a szövegszerkesztője nem akarja az igazságot. Az Ő, Ű betűk helyett rendre más jelenik meg, a formázást nem tudom megoldani, pedig minden cikket először wordpadba másolom, és onnan az online szerkesztőbe, ahogy ajánlották.

A betűtípust, sorközöket, nagyságát a szerkesztő néhol engedi beállítani, máshol semmit.

 

Tud valaki segíteni?

 

Kerestem már sok helyen, de erről nem találtam használható leírást.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Próbáld meg másik karakterkódolással (ha csak az ő-ű nem megy gyanítom nyugat-európaira van állítva: ISO-8859-1; állítsd át közép-európaira: ISO-8859-2).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
balcsida

Üdvözlet minden fórumlakónak!

Az lenne a problémám, hogy a Joomlához keresek Vista kinézetû témát.

Elõre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
ivanyii1021

Hello érdeklődnék,hogy tud nekem valaki segíteni joomlában? Flash bannert szeretnék csinálni vagyis már megcsináltam csak nem tudom megjeleníteni a honlapon tud nekem valaki segíteni?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Joomlaguru
Olyan könnyen kezelhetõ honlapot szerettem volna, amit egy weblapszerkesztéshez nem értõ, egyszerû felhasználó is használni tud. A joomla ilyennek tûnt. Szakemberrel el is indítottam, grafika, menük stb. Szöveget, és képeket felpakolgattam, úgy tûnt el fogok boldogulni vele én is. De a szövegszerkesztõje nem akarja az igazságot. Az Õ, Û betûk helyett rendre más jelenik meg, a formázást nem tudom megoldani, pedig minden cikket elõször wordpadba másolom, és onnan az online szerkesztõbe, ahogy ajánlották.

A betûtípust, sorközöket, nagyságát a szerkesztõ néhol engedi beállítani, máshol semmit.

 

Tud valaki segíteni?

 

Kerestem már sok helyen, de errõl nem találtam használható leírást.

 

A Joomla alapvetõen UTF8 kódolású. A gond az lehet, ha az adatbázis illesztése valamilyen más kódolásra van beállítva. Ezt kellene elõször ellenõrizni, e nélkül nem fog mûködni az oldal.

 

Link to comment
Share on other sites

Joomlaguru
Üdvözlet minden fórumlakónak!

Az lenne a problémám, hogy a Joomlához keresek Vista kinézetû témát.

Elõre is köszönöm a segítséget!

 

Az egyik legjobb sablonválasztó a bestofjoomla oldalán található, próbáld meg ott.

 

Hello érdeklõdnék,hogy tud nekem valaki segíteni joomlában? Flash bannert szeretnék csinálni vagyis már megcsináltam csak nem tudom megjeleníteni a honlapon tud nekem valaki segíteni?

 

Ha még érdekes a téma, én szívesen segítek.

Önmagában a Flash nem rakható be, elõször meg kell csinálni hozzá a beágyazáshoz szükséges html kódot. Aztán a kód berakásához ki kell kapcsolni a Joomla beépített szerkesztõjét, és így szúrni be a kódot.

Edited by Joomlaguru
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...