Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Billentyûzet hiba


milan0728

Recommended Posts

milan0728

Sziasztok,

 

Pár napja vettünk egy laptopot, és ma bedöglött a billentyűzet része. Egy újraindítás után egyszercsak nem működött, addig nem volt semmi baja. A probléma a következő: rengeteg gomb nem működik a funkciójának megfelelően, azaz a "j" helyett 1-es jön be, az "m" helyett 0, az "i" helyett 3, nincs * stb. Nem tudom mit csináljak, de ez így nagyon nem jó. Megpróbálkoztam az újraindítással, a kikapcsolással és a nyelv átállítással (angolon is ugyanez a hiba) is...

 

VALAKI SEGÍTSEN :Sír: :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Be van kapcsolva a Num Lock. :D Kapcsold ki, van olyan gomb a billentyûzeten. ;)

Link to comment
Share on other sites

milan0728

Igen igaz, hogy van olyan gomb, csak az a baj, hogy ha megnyomom attól még nem történik semmi. NEm akarok ennyire hülye lenni, de nem értem... Együtt van a delete gombbal, és szerintem inkább a delete működött amikor nyomogattam...

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Szóval, ha a num lock be van kapcsolva, akkor például az m helyett 0, é helyett +, stb jelentkezik. A megoldás, hogy kikapcsolod. Megnyomod akkor bekapcs, újra megnyomod akkor kikapcs. Ha kikapcsolt állapotban van, akkor a problémád megszűnt. :hááát::lol:

Link to comment
Share on other sites

milan0728

A próbléma megoldódott, a num lock mellé meg kell nyomni a bal szélsõ kis gombot és akkor minden rendben. 1000 köszi :D

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Milyen gombot kellett megnyomni? :(

Link to comment
Share on other sites

Molt@m

Feltételezem Fn+Num lock volt. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Calo_Nord

Üdv.

 

Nem vagyok egy számítástechnikai zseni úgyhogy lehet hogy a probléma mindennapi, de idegesítő és szeretném megszüntetni. Szóval:

 

Ma bekapcsltam a gépet, belépek a Counter Strikeba (tök mindegy nem csak annál van a gond)

 

Elkezdek játszani, és mennék előrre nyomom a W-t, mire az emberem elkezd össze-vissza menni, akármit nyomok nem reagál, ha az egérrel kattintok elkezd sípolni. Na ezt úgy öt perc után abbahagyta, mennék el a fal mellöl, megint: Semmit nem nyomok de ő megy előre, balra, jobbra, egérrel sípol... És van 2 gépem, egyiken régebb óta van ez, a másikon ma bekapcsolom és ez fogad.Viszont írni tudok vele, amikor nem vagyok játékban semmi baja, és nem hinném hogy bill. hiba mert mint mondtam, eddig nem csinálta. Amúgy ugyanaz a gondom, mind az előző topic logiteches emberének.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
yecgaa

Üdv.

 

Nekem sima pc-m van, nem laptop.

Az egyik szoftverhez elengedhetetlen a következő gombok használata: 1 2 3 4 5

Nem a numerikus padon lévők, a következő kombinációk mennek: 1+2, 1+3, 1+4, 1+5, 1+2+3, 1+2+4, 1+2+5, 1+2+3+4, 1+2+3+5, 2+3, 2+4, 2+5, 2+3+4, 2+3+5, 3+4, 3+5, 4+5

A következő kombinációk nem mennek: 1+4+5, 1+2+3+4+5, 2+3+4+5, 2+4+5, 3+4+5

Kicsit bonyolultan néz ki ahogy leírtam szerintem, de remélem érthető volt és valaki tud segíteni.

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kamu

Sziasztok! Nekem az a gondom, hogy reggelre a laptopmon se az egész billentyûzet, se az egér nem mûködött. Vagyis az egér addig mûködött, amíg meg nem nyitottam valami olyat, amibe írni kell (böngészõ, word stb).

Újraraktam mindent (halványan reménykedtem) és természetesen nem oldódott meg semmi :nem: ! Ha valaki tud segíteni, akkor azt megköszöném. :)

Edited by ProFiler
Link to comment
Share on other sites

Alex99

Mit raktál újra? A Windowst?

 

Érdekes lenne, hogy egyszerre megy tönkre az egér és a bill. is. Usb egér? Nézd meg, más usb eszköz jó-e. Csatlakoztass rá asztali bill-t, azt is nézd meg.

Link to comment
Share on other sites

kamu

Usb bill, meg egérrel mûködik!! Úgy tudtam újrarakni a windowst! Az eszközkezelõ szerint jól müködnek (mármint a beépített) hát igen, elég érdekes...

Edited by Gereby
Link to comment
Share on other sites

Alex99

Vidd le a legközelebbi laptop szervizbe. Meg fogják mondani, hogy mit lehet vele csinálni.

Link to comment
Share on other sites

kamu

És az egér egészen addig jó, amig nem akarom a billentyûzetet használni! Amint lenyomok egy bill-t azonnal leáll az egér is!

Edited by Gereby
Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Egy haveromnak egyszer hasonló problémája volt a laptopjával, alaplapcsere lett a vége. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

kamu

Köszi! Azt hiszem az lesz. Elviszem valahová.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
jerro

Üdv!

 

Abban kérném a segítséget, hogy a minap kaptam egy Wireless Labtec szettet (billentyűzet és egér). Nos az egérrel semmi baj, az megfelelően működik,de a billentyűzettel olyan problémám akadt, hogy ha esetleg egyszerre megnyomom a JOBB nyíl+FEL nyíl+ E betű kombinációt, nem gépel semmit. Ez leginkább játékoknál akadályoz, de ott nagyon bosszantó. És van még jó pár ilyen kombináció most nem sorolnám fel mindet.

Ennek mi lehet az oka, kérlek segítsetek. Hibás lehet a szett?

 

Válaszokat előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Ha egy másikkal működnek, akkor igen. Ezt könnyen ki tudod próbálni.

Link to comment
Share on other sites

jerro

Régebbi zsinóros billetyûzetemnél mûködnek ezek a kombinációk. Szóval akkor hibás lehet ez a Labtec. Cseréltessem ki?

Edited by ProFiler
Link to comment
Share on other sites

Alex99

Bizony, de ne Labtec-re, hanem Logitech-re. :D

Link to comment
Share on other sites

elin

Sziasztok!

Nekem meg billentyűkombinációs problémám van....Az ET jel egyszerűen nem működik, hiába nyomom az AltGr+c billentyűt. :pislog: Se Wordben, se fórumon, sehol :S . Sőt, eddig erre a kombinációra előugrott egy program. De ennek a letiltását már orvosoltam a progi beállításainál. Mostmár jó lenne, ha ezt a jelet nem a Karaktertáblából kéne másolgatni.... ;)

Köszi a segítséget!!

Link to comment
Share on other sites

yecgaa

Gondolom ati calatyst control center a problémás, nekem úgy sikerült, hogy átállítottam a hotkey-ét ctrl+shift+alt+o vagy valami ilyesmire és kivettem a pipát az enable hotkeys-elől, utána egy szimpla újraindítás, és akár 100000 &-t is tudtam írni.

Link to comment
Share on other sites

elin

SIKERÜLT! Köszi! :olé:

Amúgy ez a ATI Catalyst mire való?

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Radeon kártyák beállítására.

Link to comment
Share on other sites

Tom 1000

Nemrég sikerült a billenyûzetemet leönteni teával. :dühös: Kicsavaroztam, és szétszedtem. Amikor visszacsavartam mindegyiket, és kipróbáltam hát sikerült elrontanom. :Sír: Nem érzekeli a gép ha valamelyik gombot megnyomom, csak egy-ketõt. Sõt a Space gombbal is tudok váltani a Caps Lock helyett. Mit tehetek??? Segítsetek!!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...