Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows Update HU (WUHU) SP3 2009


payskin

Recommended Posts

SkyBird

Az utóbbi idõben van egyfajta zavar a letöltési linkekkel a Letöltõközpontban.

Van, hogy nem találja valamiért, és azt a "nem találom" oldalt dobja.

Másodjára, sokadjára vagy késõbb meg jó lesz. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Pica

Érdekes. Most mindegyik mûködött elsõre. Még a levélszemétszûrõ is.

Hmm...

Link to comment
Share on other sites

Doc

Faith:

Kösz, javítottam.

Töltődik a csomag a megszokott helyre.

Link to comment
Share on other sites

-=PuBika=-

A .Net telepítés közbeni interneten keresgélésének tiltása talán kapcsolókkal lehetséges.

 

dotnetfx35.exe /?

 

A kérdőjel kapcsolóra egy ablakban kiírja a telepítőnél használható kapcsolók listáját és hogy melyik mit jelent. Én a /nopatch kapcsolóra gondolok. Mivel én is úgy akarom megcsinálni, hogy telepítés közben ne keresgéljen a neten, ki fogom próbálni.

 

Egyelőre próba nélkül erre tippelek:

dotnetfx35.exe /passive /nopatch

NDP35SP1-KB958484-x86.exe /passive

 

A dotnetfx35.exe simán a /passive kapcsolóval a legutóbbi Win telepítés után nem települt automatikusan csendes módban.

:hááát:

Edited by -=PuBika=-
Link to comment
Share on other sites

Pica

Az új Media Player frissítés nem cserél egy másikat? KB936782. Nagyon hasonló a méretük... Semmi közük egymáshoz. Sorry.

 

Kell csinálnom nekem is egy szûz virtuális rendszert, amiben csak az sp3, wmp11 és az ie7 van alapból.

 

De nincsenek olyan frissítések, amiket ha leszedsz és installálsz, akkor utána még felajánl utána egy másikat?

Link to comment
Share on other sites

pityu100

Sziasztok!

 

Mi a véleményetek az alábbi képről?

 

http://kepfeltoltes.hu/090312/hfsl_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Kíváncsi lennék, csak nálam, vagy esetleg másnál is előfordul-e. Azt még hozzátenném, hogy az integrálás után ezt a frissítést a WU nem dobja fel, szóval elvileg sikeresen integrálódott. Vagy esetleg ezt már kivonták?

Link to comment
Share on other sites

farkas55

Szia!

A 950760 kivonva, a WU ezért nem jelez. a HFSLIP friss verziója van nálad?

Link to comment
Share on other sites

pityu100

HFSLIP 1.7.8

Link to comment
Share on other sites

farkas55

Nekem is az van. Én a HFSLIP-et csökkentett módban szoktam elindítani, mert víruskereső, tűzfal, kémprogramkereső beleszólt és nekem is volt ilyen 0 másolás normál módban.

Link to comment
Share on other sites

HF-leon

Este elvileg nagyot változhat a WUHU csomag :)!

 

Ha minden igaz estétõl elérhetõ lesz az új 8-as IE végleges magyar változata. Vagyis végre jövõ hónaptól, akár érdemes lehet lecserélni a csomagban a régi IE7-et. Eddigi tapasztalataim alapján én váltani fogok, mivel jóval szimpatikusabb a 8-as verzió.

Link to comment
Share on other sites

HF-leon

Remélhetőleg zökkenőmentes lesz majd a HFSLIP-es lemez elkészítése.

 

Egyébként, már letölthető a végleges magyar IE8 verzió, ha a letöltési linkből kiiktatjuk a beta könyvtárat.

 

Sőt, most már kikerült a végleges változat hivatalos letöltési gombja is :).

Link to comment
Share on other sites

Pica

Hihetetlenül trágya még szegény Explorer. Komolyan mazochizmus használni. Pedig minden egyes új verziónál óriási reményekkel telepítem fel a drágát. Aztán fél óra eltelte után mindig arra jukadok ki, hogy miért szopassam magam, amikor tökmindegy melyik másik böngészõ ezerszer jobb nála (2 hónapja kb az összes böngészõt használom párhuzamosan. Keresem az igazit, de nem tudok dönteni. Évekig FF fan voltam, de most szerintem bármelyik jobb a nagy lomha rókánál. Néha fél perc, mire elindul, pedig üres a profil könyvtára.)

 

Költõi kérdés: mikor csinál az MS végre egy rendes böngészõt?

(Attól függetlenül frissíteni kell a rendszerben lévõt, mert valószínûleg biztonságosabb lesz tõle maga az oprendszer is.)

 

Ja és biztos csak megszokás kérdése, de pl Gmail-rõl se fogok visszamenni freemailre...

Link to comment
Share on other sites

Doc

Mielõtt elindult volna, véget is ért az IE8 integrálás rövid története. Mellékelten a kép amit kapunk sima SP3-ba integrálás során. A HFSLIP-et fejlesztõ tommyp pedig kijelentette, hogy nem fogja átdolgozni a programot IE8 integrálásra. Sõt, valószínûleg a program karbantartása is abbamarad.

 

IPB kép

 

Töltsétek az egyéb böngészõket :P

Link to comment
Share on other sites

payskin

A Microsoft tehetne egy szívességet (igen) és kiadhatná az SP3-nak az IE8-at tartalmazó változatát. Ez volna a legkorrektebb...

---

Doc: Úgy érzékelem, hogy a KB946648 hiányzik a csomagodból.

Link to comment
Share on other sites

Doc

Oo. 4 éve kivettem a messengert a telepítendõ alkalmazásokból.

Következõbe belerakom.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Az éles rendszerem winnt.sif-jében nálam is le van tiltva, de a WU-tesztelést egy natúr SP3+IE7+WMP11-es oprendszerrel csinálom, nehogy kimaradjon valami. ;)

Link to comment
Share on other sites

Doc

Jogos.

Csak most vettem észre, hogy már témagazda vagyok. :lol:

Link to comment
Share on other sites

HF-leon

Hát szomorú vagyok, hogy nem kapott támogatást az IE8.

 

Szó-szó picit elmaradt a várakozásaimtól a végleges verzió, de, még így is inkább IE8 párti vagyok. Igaz böngészésre a Firefox-ot használom, de webes teszt céljából Operát is tartok :D.

 

A Microsoft egy érdekes, baráti gesztust tett a webfejlesztők felé és egy SuperPreview programmal IE8 (és sajna .net 3.5sp1) esetén több IE motoron való tesztelésre is lehetőséget ad. Igaz barátibb gesztus lett volna, ha alapból beépítette volna az IE8-at az XP-be, sőt, ha tovább megyek a Win 2000-be is. Szerencsére NT4 és Win 98-as gépekből, már jóval kevesebb van manapság.

 

Nem értem a hozzáállást a dologhoz, hisz nekik is nagy előnyt nyújtana, ha nagyobb körben terjedne el az IE8 (Az IE6-ot pedig jó lenne végleg elfelejteni).

 

Egy IE8-as SP3-nak én is örülnék, de nem álmodozok ennyire :D. A korrekt integrálhatósággal is beérném :).

Link to comment
Share on other sites

-=PuBika=-

Sziasztok

 

Nekem tetszik az IE8. Gyorsan jeleníti meg az oldalakat és szépen. Firefox-ot és IE-t használok.

 

Ha nem lehet integrálni, akkor részemrõl megy a WPI-be.

 

IE8-WindowsXP-x86-HUN.exe /passive /update-no /norestart

 

Ezekkel a kapcsolókkal szépen települ csendes módban.

:hááát:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ezekkel a kapcsolókkal talán T-13-nál is feltelepülne. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Igen, feltelepül. :)

Csináltam egy olyan telepítõt, hogy a HF mappából kiszedtem a 3 db IE7 fájlt, és nekem az alábbi lett a tartalma. Van közte ajánlott frissítés is.

rootsupd.exe

Windows-hu-HU-KB943729.exe

windows-kb890830-v2.8.exe

windowsmedia11-kb929399-v2-x86-intl.exe

WindowsMedia11-KB936782-x86-HUN.exe

WindowsMedia11-KB939683-x86-HUN.exe

WindowsMedia11-KB954154-x86-HUN.exe

WindowsMedia11-KB959772-x86-HUN.exe

WindowsXP-KB898461-x86-HUN.exe

WindowsXP-KB923789-x86-HUN.exe

WindowsXP-KB938464-v2-x86-HUN.exe

WindowsXP-KB941569-x86-HUN.exe

WindowsXP-KB950762-x86-HUN.exe

WindowsXP-KB950974-x86-HUN.exe

WindowsXP-KB951066-x86-HUN.exe

WindowsXP-KB951376-v2-x86-HUN.exe

WindowsXP-KB951698-x86-HUN.exe

WindowsXP-KB951748-x86-HUN.exe

WindowsXP-KB951978-x86-HUN.exe

WindowsXP-KB952287-x86-HUN.exe

WindowsXP-KB952954-x86-HUN.exe

WindowsXP-KB954459-x86-HUN.exe

WindowsXP-KB954600-x86-HUN.exe

WindowsXP-KB955069-x86-HUN.exe

WindowsXP-KB956802-x86-HUN.exe

WindowsXP-KB956803-x86-HUN.exe

WindowsXP-KB956841-x86-HUN.exe

WindowsXP-KB957097-x86-HUN.exe

WindowsXP-KB958644-x86-HUN.exe

WindowsXP-KB958687-x86-HUN.exe

WindowsXP-KB958690-x86-HUN.exe

WindowsXP-KB960225-x86-HUN.exe

WindowsXP-KB967715-x86-HUN.exe

WindowsXP-WindowsMedia-KB952069-v2-x86-HUN.exe

wmp11-windowsxp-x86-HU-HU.exe

A HFSVCPACK_SW1 tartalma meg ez.

WindowsXP-KB951376-v2-x86-HUN.exe

WindowsXP-KB955839-x86-HUN.exe

WindowsXP-KB960715-x86-HUN.exe

Hoppá, most látom, a KB951376 mindkét helyen benne van. :hááát: Na majd legközelebb egyiket kiszedem.

 

Az Install.cmd fájlomat kiegészítettem ezzel:

 

start /wait %systemdrive%\Apps\IE8\IE8-WindowsXP-x86-HUN.exe /passive /update-no /norestart

 

Majd ezután a telepítés szépen lezajlott.

A WU 2 fontos frissítést dobott fel. Egyik az új márciusi KB905474 WGA, amit legközelebb talán belepakolhatok, és a KB946648 Windows Messenger hotfix.

Az ajánlottak között összesen 5 db szerepelt. Ezek a jó régi KB909520 Base intelligens kártyás titkosító, amit az IE8 után nekem javasolt máshol is, a KB968220 IE8 kompatibilitási nézetlista frissítés, gondolom, mert bejelöltem az IE8 elsõ futtatásakor, hogy frissítse, a KB951847 .NET 3.5 SP1, a KB940157 Windows keresõ 4.0, és végül a .NET 1.1.

Szóval nem rossz. 8)

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

A KB951376-ot honnan szeded ki? A HF-ből vagy az SW1-ből?

 

Erősen gondolkodom, hogy mihez kezdjek ezzel az IE8 dologgal. :S Azt hiszem, egyelőre nem veszek róla tudomást, aztán később majd meglátjuk...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...