Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Webkamera nem mûködik


Fenk

Recommended Posts

Fenk

Sziasztok! Az lenne a problémám, hogy van egy Logitech quick Cam chat webkamerám, és május óta vistán hibátlanul mûködött, többször volt formázva a vinyó, és újratelepítve a kamera driver, és elsõrere ment minden hibátlanul, most meg nem utat semmi képet, de érzékeli mindenhol meg kapcsolja, és világít is. Átvittem öcsém gépére és ott ment hibátlanul nálam meg semmi. Telepítéskor nem volt fennt semmi spyware ami esetleg megfoghatta volna. Ma is újratelepítettem az egész rendszert, és ugyanúgy ha msn-be rámegyek a kameraképre vagy skype on is csak feketeséget mutat. Szerintetek ilyenkor mit lehet csinálni vagy mi lehet a probléma vele?

Link to comment
Share on other sites

zoli19

A kamera fényerő, kontraszt beállításait nézted, nincsenek levéve?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
ckarcsi

Sziasztok !

camera nekem sem mûködik normálisan.( Bison cam)

Alapból megy aztán rákatt ,jön hogy iniciánozás és kikapcsol marad a nagy feketeség valamint a kék led sem világít.Visszamegyek saját gépre és a led újból világít.Mintha fordítva csinálna valamit.

Végigfuttatok rajta ezt azt az eszköz megfelelõen mûködik.

Drivert az internetrõl töltöttem le mert a telepítõt nem találom.Amúgy noném kategória .

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Anita

Sziasztok!

Genius webkameránk eddig XP-s gépen mûködött. Most áttettük a másik gépre, melyen Vista Ultimate van. Sajna ezen nem mûködik. (a telepítõ CD-n rajt van: WindowsXP/Me/2000/98SE) Hogy lehetne mûködésre bírni a Vistán? Interneten utána néztem, de nem értek angolul, s így nem tudom, hogy mit és hogyan kellene letölteni a mûködéséhez.

Valamelyitek tudna nekem segíteni?

Elõre is köszönöm!!

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Mi a webkamerád márkája, és pontos típusa?

 

A Windows Update segítségével is kerested már?

Link to comment
Share on other sites

Anita

Csak annyit tudok, hogy Genius, a típusát nem. A telepítõ CD-jére annyi van írva, hogy Genius VideoCam Express II.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Kismillió webkamerát gyárt a Genius. :hááát: Nincs rá címke ragasztva? (Pl az USB csatoló nyakára.)

Nem hasonlít ezek közül valamelyikre?

Link to comment
Share on other sites

Anita

Nincs rátéve címke, s nem hasonlít egyikre sem. Ez egy régebbi típus, 2005-ben vettük. Teljesen fekete, s háromszög alakban, három íves lábon áll.

Link to comment
Share on other sites

Jay

Windows XP kompatibilitási módban próbáltad telepíteni?

Link to comment
Share on other sites

Anita

Bocsi, de azt hogy kell? Én betettem a CD-t, s végigfutott a telepítés, csak a tovább gombra kellett többször kattintani. Ezután ha használni szeretném a kamerát, akkor megjelenik az alábbi üzenet egy ablakban:

 

"Error!

No video capture device was detected on your system. This Application requires a functional video capture device, such aes a USB webcamera."

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jay

Elõször távolítsd el a webkamera illesztõprogramját, aztán a telepítõ CD-rõl másold fel a számítógépre, majd az illesztõprogramon jobb egérgomb / Tulajdonságok / válaszd ki az XP kompatibilitási módot és úgy telepítsd.

Link to comment
Share on other sites

Anita

Megcsináltam amit javasoltál, de nem változott semmi. Viszont letöltött a Windows Update egy ajánlott frissítést: Sonix - image - VideoCAM ExpressII. A telepítése már nem sikerül. Hibakód:80070002

Link to comment
Share on other sites

Jay

Kapcsold ki a vírusirtót, lehet, hogy az nem engedi telepíteni.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ha nem ismered fel a képekrõl a típusát, linkelj be te egy képet róla, hátha valaki felismeri.

Link to comment
Share on other sites

Parker1990

Sziasztok. Újonnan vásároltam Fujitsu Siemens Amilo Li 3710-es típusú laptopot, és a webkamerával nem tudok vidót vagy képet felvenni, mert nincs hozzá programon, de nem tudom, hogy melyik kell hozzá. Ha tud valaki segíteni nekem, hogy milyen szoftvert tegyek fel, azt megköszönném.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Milyen oprendszer és melyik változata?

Link to comment
Share on other sites

Parker1990

Aktivált Vista Home Prémium.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Én sem találok. De megpróbálhatnád ezt. Hátha.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Szerintem nem csak a webkamerák gyári programjai alkalmasak a rögzítésre... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Driver akkor is kell.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#
...a webkamerával nem tudok vidót vagy képet felvenni, mert nincs hozzá programon, de nem tudom, hogy melyik kell hozzá...
Ebből az derül ki, hogy amúgy a webkamera működik pl. MSN-el Skype-al, csak felvenni nem tud. De lehet én értek félre valamit.

Különben nem mindig szoktak a gyártók drivert mellékelni bizonyos hardverekhez, ha az a támogatott Operációs rendszeren amúgy is Plug & Play.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nekem pl. megy plug & play, de mégis kell a saját drivere, mert addig csak VGA felbontású gagyi képeket tud csinálni.

Link to comment
Share on other sites

Parker1990

Amúgy az MSN-nél mûködött, de már egy ideje azt csinálja, ha bemegyek a hang és videó beállításokban, és elérek a webkamera beállításához, befagy az MSN, és leáll a mûködése. Elméletileg viszont mûködik, az eszközkezelõ szerint is.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A fagyások arra utalnak, hogy valami gebasz van. Esetleg megpróbálhatod eltávolítani és hagyni, hogy újra felismerje.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...