Jump to content
GSForum - Segélyvonal

ASUS DRW-1814BL hiba RW lemezeknél


mivan80

Recommended Posts

mivan80

Sziasztok!

 

Pár napja vettem egy ASUS DRW-1814BL tipusú dvd írót. Eddig teljesen meg voltam vele elégedve. Mindent szépen, gyorsan megírt, gyönyörû Lightscribe feliratot készített, stb. De írtam ki egy-két dolgot elõször egy Fuji DVD+RW lemezre. Ez is szépen ment, de miután már nem kellett a cucc, gondoltam letörlöm. Na itt kezdõdtek el a problémák. Ugyanis letörölni nem tudtam. :nem:

 

Ez után neki álltam tesztelni. Eredmény: Ha berakok egy szûz új dvd-/+RW-t, vagy Cd-/+Rw-t, formázni megy, ráírni megy, törölni, hozzáírni nem lehet.

 

A Nero egybõl sikít: "ASUS DRW-1814BL: Ez csak egy egyszer írható lemez, így nem törölhetõ. Helyezzünk be egy újraírható lemezt."

(Folytatásnál is majdnem ugyanez a szöveg..)

 

Frissítettem Firmware-t, ledörgöltem a Nero 7-et , felraktam a Nero 8-at, beraktam +os, -os dvd-t, cd-t, mindent amit itthon találtam, az eredmény változatlan. Ha olyan lemezt rakok bele, amire még ezzel nem írtam, másik dvd rw-vel letöröltem, akkor ezzel is lelehet törölni, boldogan ír rá, de ha egyszer rá írt akkor vége a mókának. :mérges:

 

Valakinek van-e Valami ötlete?

 

Üdv

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
mivan80

Hát bár itt nem tudott senki sem segíteni nekem, sikerült megoldanom a problémát. :)

 

http://www.burn.hu/ipb/index.php?showtopic=128

 

Nagyon jó tanácsok, mindenkinek csak ajánlani tudom!

Nálam az alaplapi NVIDIA driverek okozták a gondot.

 

Ez úton is köszönöm PPeter tanácsait! ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...