Jump to content
GSForum - Segélyvonal

VHS digitalizálás


Szas

Recommended Posts

Szas

Sziasztok!

 

Végigolvasva a topikokat, az én problémám még nem vetõdött fel sehol.

A bajom momentán, hogy digitalizálni akarom a VHS kazettáimat. Összedugtam a gépemet a videóval:

 

- Videó kétcsatornás hangkimenet jack-dugón keresztûl (ez egy 3 végû kábel, ami jack-ban végzõdik) a videókártya hangbemenetére. Az eredmény sztereóban halható, és számomra kiválló.

 

- A videókimenetet kompozit átalakítón keresztûl csatlakoztattam. Az eredmény semmi a Pinnacle Studió 9 nem veszi a képet.

 

Többszöri állítgatások után csak annyit értem el, hogy a program vegye a hangot, de képet azt továbbra se tudom átvinni.

 

Valaki adjon tanácsot, mit kéne tenni ilyen esetben? :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Mondjuk nekem már az is furcsa, hogy a videokártyán veszed a hangot, de jó, legyen. A Studioban be lett állítva, hogy melyik kártya a forrás és azon belül melyik a bemenet? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

És hol a videó bemenet? Külön hardveren, vagy a videókártyán?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Szas

Az alaplapra integrált hangkártyám Line-in bemenetére megy a hang.

A videó pedig a tuner kártya (pctv110i) euro(?) bemenetére van dugva.

 

 

Továbbra is a problémám, hogy a stúdió a hangot átveszi, de képet nem alkot. A beállításoknál lehet a kártya bemenetei közûl választani, de egyiknél sem ad képet.

 

Bocsi, de ritkán tudok internetezni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Szas

Nos a tvtunerem egy komposit át alakítóval kötöttem össze; a videó AV1-es kimenetelén a soros átalakítóval. A sztereo hangkimenetelt, pedik a hangkártya line-in bemenetelével. A probléma továbbra is áll, hogy csak a hangot veszi át a gép, hang pedig semmi.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Valami az átalakításnál lehet. Fényképezd le a videó kimenetet, meg a tuner bemenetet ahova csatlakoztál!

Link to comment
Share on other sites

kicsirigó

Sziasztok!

Hasonló gondom vanm mint Szasnakm csak videó kamerával. Adott egy SAMSUNG VP-L530-as analóg kamera. A kártya AVerMedia DVD EzMaker PCI Deluxe. A kamerából nem tudom a filmet rögzíteni sem a Pinnacle 11-el, sem a Movie Maker-al sem pedig a NéroVision Express3-al. A Néronál üzenet: "Nincs jel. A rögzítés tiltott. A hangot viszont mind a három esetben rögzíti. Csatlakozásokat végignéztem, semmi problémát nem találtam. Kamerában jack dugó, kártyában Video-sárga, Audi L-fehér. TV készüléken ugyanezzel a csatlakozással bejátszható a film. Köszönöm előre is a tanácsot.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
sanyika102

Sziasztok! Kaptam egy pinnacle pctv tuner kit for windows vista (pctv110i)-t. Media centerrel használom. Kompozit bemeneten van összekötve a digitális beltérivel. Szinte tökéletesen működik, csak a hang csúszik el a képtől. Amikor elindítom még szinkronba van a kép meg a hang 1 óra múlva 4-5 mp-t késik a hang. Mitől lehet? A gépem gigabyte GA 945GZM-S2 alaplap, core2duo E4300 proci, 2x1GB RAM, 200GB SATAII vinyó, Vista ultimate 32bit.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...
pcmester

:seg Gyors segítség kellene, ugyanis adott egy Disney kazetta, amit digitalizálnom kellene, de az USB videograbber azt írta ki, hogy "A videó nem rögzíthető. A jelenlegi tartalom másolásvédett."!!! :pislog: Pedig meg kellene mentenem a kazettát, mielőtt "kidöglik" az utolsó lejátszónk is!!!

Szögegyszerű kompozit kimeneten hogy a francba érzékelheti a másolásvédelmet?! :S

 

Közben sajnos másik kazettánál is előjött a dolog, úgyhogy ez súlyos probléma!!! :facepalm:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Használj másik rögzítő szoftvert.

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Pedig ez az "ArcSoft ShowBiz", amit az eszköz mellé adtak, és prímán MPEG-2 formátumba dolgozik (mást nem is tud, csak MPEG-1-et)! :hááát: Én nem ismerek másik (eszközfüggetlen) grabber-programot, úgyhogy ha tudtok, akkor javasoljatok valami olyat, ami elsiklik a másolásvédelem felett, mint repülő a házak felett...

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Mondjuk ágyúval verébre kategória, de nekem a az Adobe Premier simán átjátszott ilyen filmet is. ;)

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Az nem fizetős progi??? :hááát: Mert akkor felejtős... (mármint a javasolt program)

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Közben kiderült a pofonegyszerű válasz, ugyanis Windows XP Movie Maker program "Video rögzítése" varázslójával (Ctrl+R) simán rögzíthetőek a másolásvédett szalagok, csupán a hangot át kell kötni a hangkártya bemenetére! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
pcmester

Újabb hiba derült ki: a Movie Maker ugyan digitalizálja a másolásvédett kazettákat, viszont egy 03:02:23 (óra:perc:másodperc) hosszú anyagon meg egy rövidebben is (hogy enyhén fogalmazzak) elcseszte a hangsávot!!! :mérges: Konkrétan jó alaposan lelassult a hang a képhez képest (ami normális sebességű)!!! Tudtok valami megoldást erre??? Vagy keressek másiki digitalizálásra alkalmas programot??? Esetleg a Windows Media Player játszaná vissza hibásan???

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A géped elég erős ehhez a feladathoz? Mert az az eszköz, amit digitalizálásra használsz, az nem hardver gyorsított. Nekem a régi gépem se bírta a 720 x 576-ot (DVD minőség), pedig abban már volt némi hardveres rásegítés, és a gép is egy erős középkategória volt. Olyan digitalizáló berendezés, ami teljesen tehermentesíti a gépet, az fél milliótól indul. Otthoni és hobby használatra értelmetlen lenne megvenni. :)

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Én jó pár éve digitalizáltam VHS-eket egy (már akkor se erős) gépen, egy TV-tuner kártyával, amin volt még valamilyen plusz bemenet, és simán vette.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A TV-Tuner kártyák többségén van MPEG-2 chip, vagyis tehermentesíti a procit. A linkelt kütyün ilyen nincs.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Az igaz.

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Kezdjük ott, hogy az USB grabberhez gyárilag mellékelt program nagyobb felbontásba digitalizál(, mint 720 x 576), Ráadásul mpg formátumba! A Movie Maker meg nem tudja a grabbert hangforrásnak használni (vagy csak én nem találtam meg), csak a hangkártyát! Mint már írtam, a kép az normális, csupán a hanggal van probléma!

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ha külön eszközt használsz hangra és képre, akkor azt össze kéne kötni egy BNC kábellel, hogy szinkronba legyenek. Ebben az ár kategóriában ugye erről nem is beszélhetünk. :) Egyébként a VHS "natív felbontása" (ha lehet ilyenről beszélni), az 352x480. Vagyis ennél nagyobb felbontást nem biztos, hogy érdemes beállítani. Az már más kérdés, hogy milyen műsoros VHS-t akarsz átmásolni, amit nem adtak ki DVD-n, ne adj isten Blu-ray-en, ami nincs fent a neten letölthető formában. Még a DVD-s változat is megváltás a VHS-hez képest.

 

És hogy visszakanyarodjunk a témához: Egyszer terheled a géped a videó digitalizáló oldaláról, egyszer meg a hangkártyád oldaláról. A két folyamat ugyan párhuzamosan fut, de két külön szálón. Itt egy felső kategóriás gép esetén is lehet csúszás (bár annyira minimális hogy nehezen észre vehető), de egy olcsó, alsó kategóriás gép simán elcsúszik vele. Ezzel nem tudsz mit csinálni. Ha tökéletes minőséget akarsz, akkor ehhez bizony célhardver kell. Pl egy ilyen: http://motu.com/video-products/hd-express-hdmi

Link to comment
Share on other sites

payskin

Most úgy csináltok, mintha észérvekkel valaha lehetett volna rá hatni. Ne azt bizonygassátok, hogy miért nem lehet megcsinálni, OLDJÁTOK MEG! :D

 

Én közben pattogtatom a kukoricát.

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Nem egészen, Destroy-man, ugyanis ami programot a grabber mellé gyárilag adtak, az a grabberről veszi a képet is meg a hangot is, viszont a Movie Maker valamiért a hangkártyáról akarta venni a hangot (vagy csak én nem találtam meg egy beállítást), amit hogyan kössek össze? Ráadásul BNC-vel?? Ugyanis az alaplapi hangkártya az (köztudottan) sztereo jack, míg a grabber pedig kompozit RCA vagy S-video!

Tehát a grabber gyári programja tökéletes (mert hangforrása a grabber), viszont a Movie Makert kellene átirányítani (ha lehet), hogy a hangot is a grabberről vegye! Ugye most már érthető? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Próbáld ki ezt.

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Jónak tűnik, délután letöltöm. :) Szóval ez a hangot is az eszközről fogja venni?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...