Jump to content
GSForum - Segélyvonal

AGP-s ATI videokártyák problémái


cZEGPET

Recommended Posts

cZEGPET

Hi!

 

Vettem egy XpertVision HD2600 PRO SONIC kártyát, betettem a gépbe, de már a BIOS sem jön be.

 

A gépem AMD ATHLON 64 X2 3800+ ,ASROCK ALIVE NF6G-VSTA, 2X512 DDR2/800 KINGMAX, 160 GB SAMSUNG SATA2, 2XOPTIKAI MEGHAJTÓ 350W CODEGEN TÁP!

 

Lehetséges, hogy kevés a tápfeszültség?

 

Segítsen valaki!

 

<tzoli>Inkább mellõzd légy szíves a szlenget, mert ha valaki keres a fórum keresõben, akkor valószínûleg 'kátyát' és nem 'karit', 'gépet' és nem 'szekeret' fog beírni! Gondolj másokra is! Köszi!</tzoli>

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Indítsd el a gépet az integrált VGA-val ami a lapon van, és állítsd át a PRIMARY GRAPHICHS ADAPTER-t (vagy hasonlót) arra, hogy a PCI-Express slotban lévő kártyát keresse (PEG), ne a PCI-ost!

 

PRIMARY GRAPHICHS ADAPTER - PEG

 

A táp is lehet, hogy kevés, 300W Codegenből tulajdonképpen semmire sem elegendő.

Link to comment
Share on other sites

ati012

Továbbá a Codegenek gépre nézve veszélyesek! :P

Link to comment
Share on other sites

cZEGPET

 

Mr. Pjotr THX. ennyi volt a problem!! :D

Link to comment
Share on other sites

Dasix

Hellósztok!

Énis ehez hasonló problémával vagyok itt, vagyis most tervezem egy hd 2660 pro megvásárlását, méghozzá agp-s szériát, mert nincs pénzem mindent kicserélni jelenleg, de azért még játszani szeretnék 1-2 game-el. Na szóval utána néztem a kártyának az asus honlapján, mert ezt a gyártmányt néztem és ott azt láttam, hogy minimum 400 w kell hozzá és egy 4 tûs tápkábel, nos nekem egy németországi Levicom 350 W-os tápom (50 euró volt) van ami elég jó, szerintem legalábbis a kolléga codegen-jétõl biztosan jobb és ha neki megy akkor szerintetek fog nekem is? Olvastam egy tesztben hogy üresjáratban ez a kártya 70 w körül eszik, 100%-on meg felhúzva tuning progival pedig 140 w-ot. Tanács kellene, hogy mi tévõ legyek, vagy hogy mûködni fog-e rendesen... Elõre is köszönöm!

 

Légy szíves írj rendesebben! Üdv.:Gereby

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Nem ismerem azt a tápot, de ha jóminõségû, akkor biztos nem lesz vele gond. Azokat az adatokat meg szerintem valahogy félre olvashattad, szerintem az egész gép evett annyit.

Link to comment
Share on other sites

Dasix

Ha az egész gép fogyasztott annyit,akkor annak nagyon örülök,sajnos a gép fogyasztásához,abszolút nem értek! Úgyhogy köszönöm a tanácsot! (szerk:rendben legközelebb jobban oda figyelek ;) )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dasix

Sziasztok ismét. Nos megtörtént a vga csere, egy hd radeon 2600 xt-re sikeredett és valami eszméletlenül nem akar úgy mûködni ahogy kellene. Gyári Driver-rel teljes kudarc NFS-Prostreet rosszabbul fut mint egy Radeon 9600pro-n, de a CoD4 viszont extra felbontásban is megy szagattás nélkül és ez még mind nem elég, rengetegszer újraindul, vagy kékhalál és kiírja hogy az at2XYX.dll okozta a hibát. Szerintetek mit kellene tennem, 350w-os a tápom, 450w vagy attól jobb kellene neki, dobozilag, de kapott egy 500-ast próbaként és szintén ugyanezeket a problémákat okozta... Nagyon szomorú vagyok, kellene valami segítség, alaplap és memória csere is történt, alaplap és vga is MSI gyártmány!

Edited by ProFiler
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

XP reinstallt próbáltál? Mármint a drivert így lehet a legtutibban letakarítani :P

Link to comment
Share on other sites

Dasix

Igen próbáltam, de semmi, MSi driverrel abszolút kudarc, netrõl leszedett ati driverrel egy picit jobb, de még mindig nem az igazi!

Edited by ProFiler
Link to comment
Share on other sites

Korell

Helló!

 

Tegnap vettem egy HD 2600 Pro 512MB AGP-t.

Csak a hozzá adott drivert hajlandó feltelepíteni!

Elõször azt tettem fel amit az ATI oldaláról töltöttem le a legújabb 7.11-et.

Na,erre az volt a hozzászólása hogy :

Setup was unable to find components that can be installed on your current hardware or software configuration. Please make you have the required hardware or software.

Magyarul kb. így nézne ki:

A telepítés képtelen volt hogy olyan összetevõket találjon az aktuális hardvereden vagy a szoftverkonfiguráción, amiket beszerelhetnek. Érd el, hogy nálad legyen a szükséges hardver vagy a szoftver.

Erre néztem rá okosan,hogy mi a problémája?

Ezután feltettem a CD-n lévõ drivereket. Simán felment semmi probléma.

Elindítom a ProSreet-et,ami eddig ment a 9600XT-vel, 10 mp. és a gép újraindul.

Hajam áll az égnek.

Új drivert nem enged feltenni.

 

Nincs valakinek valami ötlete?

Elõre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Dasix

Én ugyanígy vagyok barátom, csak 2600 XT-vel, 9600-osról váltottam énis és autós játékok abszolút nem mennek.... Lefagy, újraindul, elõször a tápra gyanakodtam, de nem! FPS játékok, teszem azt CoD4, Crysis hibátlan, de NfS PS vagy Juiced 2...halál, erre keresem énis a megoldást, ha találnál valamit, légyszi oszd meg velem is!

 

Légy szíves írj rendesebben! Üdv.:Gereby

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Valami driver gond lesz. A .NET keretrendszer fent van? Az elõzõ driverek rendesen le lettek pucolva? (Driver cleaner.)

Link to comment
Share on other sites

Korell

Hi!

Tegnap teljesen új XP-t tettem fel,tehát a gép teljesen nullán volt.

Alaplapi driverek + NET 2.0, NET 3.0 + internet + védelem.

Ekkor akartam rátenni a 7.11 Catalyst-t a kártyához,és ekkor írta ki azokat az érdekességeet amiket fenntebb írtam. Ötletem azóta sincs. A játékból való kilépés memória hibát sejtet,amit a régi kártyámmal "9600XT" simán orvosolni lehetett másik driver felrakásával.

De most nem engedi felrakni az új drivert!

Aki tud segíthetne!

Köszi!

 

Link to comment
Share on other sites

CDNorbi8

Üdv.

Nekem is 2600-os problémám van, vagyis lesz. Most tervezek venni, de mivel épp annyi pénzem van, hogy még futja a VGA-ra, de egy új 400-as tápra már nem. Én meg gondoltam, hogy van a mostani 300Wos tápom, meg egy régi, de mûködõ 250W-os AT-s táp. Ha a jelenlegi ATX-et kötöm alaplapra, plusz vinyók, szal marad mint eddig, és a 250-est rákötöm a 4-tûs VGA-csatira, jó lesz? És ha igen, mit kapcsoljak elõször? ATX (rendszer) vagy az AT (VGA) tápot? Elõre is kösz, remélem nem hülye ötlet. Üdv.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Hogy őszinte legyek, hülye ötlet. Én nem játszanék ilyennel, szerintem elfüstölne vagy a 250-es, vagy a 300-as táp, vagy a gép, vagy a VGA, vagy minden egybe! Inkább várj egy kicsit, úgyis lejjebb megy majd az áruk, és akkor majd tudsz venni tápot is.

Link to comment
Share on other sites

CDNorbi8

De most komolyan, miért füstölne el? A 300as rendeltetésszerûen kiszolgál mindent, a 250es meg csak a VGA-t. Bár szerintem az lehet hogy gond, hogy milyen sorrendben kapcsolom be õket.... :hááát::hááát:

Edited by Gereby
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Na ez az... Meg egy tápnak van minimum megterhelése is, nem csak maximum, ezt a kártya nem biztos, hogy elérné. Végülis te tudod, de én nem próbálkoznék.

Link to comment
Share on other sites

CDNorbi8

hát remélem majd valaki más is olvassa, és talán tud biztosat mondani...

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Én azt nem értem, hogy miért kellene neki egy 400W-os táp? Egy 2600Pro nagyon kevés áramot vesz fel, ha nem a leggagyibb típusú (codegen, mercury) a tápod, szerintem nyugodtan rábízhatod a gépet.

Link to comment
Share on other sites

CDNorbi8

1. a gecube oldalán úgy van írva: "ATI recommends a 400W power supply..."

2. sok cucc van a gépembe, és a proci is zabál (90W)

3. Codegen XD

Link to comment
Share on other sites

Dave891

A gyártók általában mindig óriási watt értékeket adnak a kártyájaikhoz, pedig a valósághoz kevés közük van. Egy 2600Pro maximális fogyasztása 45W, úgyhogy az a 400W-os táp enyhén túlzás (kivéve codegent és barátait :D ).

 

Amúgy az a processzor nem folyamatosan vesz fel 90W-ot, hanem az a maximum fogyasztása terhelés alatt. :)

Link to comment
Share on other sites

Gereby

@CDNorbi8: Írj rendesen!

 

El vagytok tévedve... A procik TDP-je amit általában Watt-ban adnak meg. Az pedig nem a fogyasztás, hanem a hõtermelés.

Link to comment
Share on other sites

Becsoft

De jelen esetben a fogyasztás megegyezik a hőtermeléssel.

 

Eleve, ha 90W-nyi hőt termel, akkor ahhoz 90W-ot fel is kell vennie, nem tud a semmiből hőenergiát előállítani.

Link to comment
Share on other sites

CDNorbi8

Maximum fogyaztása meg is van, teszemazt elég a Crysist elindítani (igen, fut... 9600-ason.... néha akad, de 90%-ban fut 25-30FPS-sel...)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...