Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Asus


attila31

Recommended Posts

Blueeight

Hello!

 

Kipróbáltam: Akksi, ac kábel kihúzva. Netbook szétszedve BIOS eleme lecsatlakoztatva. A memória alatti nyilacskák rövidre zárva 10 másodpercig.

Semmi változás :-(

 

Blueeight

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

(ide nagyon csúnyát tudnék írni Asus-t emlegetve) :pislog:

 

Akkor nem marad más, mint a szerviz.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
M.Péter

Sziasztok!

A következő probléma megoldásában kérném a segítségeteket!

Adott egy Asus EEE PC 904HA típusú netbook és egy asztali gépből kiszerelt Samsung SH-S202 dvd író.A netbookon előretelepített Windows XP Home rendszer van,sp3 javítócsomaggal.

Költségkímélés okán nem vettem külső DVD írót,hanem az asztalit próbáltam meg egy szervízkábellel rákötni.

 

A kábel típusa:Tinpec usb 2.0 to Sata/IDE converter.

 

A probléma az,hogy Windows alatt nem megfelelően ismeri fel az írót(usb háttértár hiba,nem megfelelő funkció)

Daemon tools és egyéb virtuális meghajtók nincsenek a gépen.

A gép Bios látja a meghajtót és képes is róla bootolni.

 

Egyébként,hogy a történet csavarosabb legyen ezzel a kábellel formáztam ezen ugyancsak IDE-s HDD-t,sőt maga az író is működött,telepítettem róla.

Csak ezután eltűnt az eszköz a rendszerből, de az ikon megvan (ilyenkor áll nem megfelelő funkció hibára), de bios alatt továbbra is látszik az eszköz. Valami driverhibára gyanakszom.

 

A segítségeteket előre is köszönöm!

 

Üdv:

Petya

Link to comment
Share on other sites

geri005

Próbáld meg eltávolítani a drivert, majd újratelepíteni.(Ha még nem próbáltad)

Link to comment
Share on other sites

M.Péter

Szia!

 

A gép chipset driverére gondolsz?

 

Link to comment
Share on other sites

geri005

A DVD íróéra gondoltam kezdetben.

Link to comment
Share on other sites

M.Péter

Szia!

 

Hát annak nincsen drivere, nem kaptam hozzá, az asztali gépnek nem volt rá szüksége.

De akkor szétnézek driverügyben valahol.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem is kell hozzá, a Windows sajátját töröld le, újraindítás után felteszi újra.

Link to comment
Share on other sites

M.Péter

Hát leszedtem a drivert és a windows ugyanúgy felrakta még egyszer.

Az eszköz továbbra sem mûködik... :(

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az IDE vezérlõhöz nem kell valami driver? Tényleg nem maradt más.

Link to comment
Share on other sites

M.Péter

Hát ez valószínűleg tényleg így lesz, mert az egész cuccot rádugtam egy asztali gép USB-re és pár pillanat múlva működött az író.

Valószínűleg IDE driver baja lesz, de most nem tudom kipróbálni mert a sok próbálkozásba elszállt a kábelszett külső tápja, és csak pénteken lesz kész :(

 

Egyébként számomra az is rejtély, hogy ebben a gépben most milyen csatolófelületű HDD van. A leírás szerint SATA, a Bios mégis IDE Masteren találta meg.

 

A külsőleg csatlakoztatott eszközök is csak akkor működtek, amikor slavebe voltak jumperelve...... :pislog:

 

Majd, ha kész lesz a táp,akkor próbálkozok még. Természetesen, ha megvan a megoldás, beírom ide.

 

A segítségeteket köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Tuti SATA van benne. Szerintem az lehet a megoldás, hogy IDE-emulációra van állítva. De ha ezt ASUS-ék így csinálják, akkor én a büdös életben nem fogok ilyen gépet venni.

Link to comment
Share on other sites

M.Péter

Tényleg ezzel az IDE emulációval kapcsolatban az Acer notebookon Biosban lehetett kapcsolni.....

 

Ez a gép.....hát finoman szólva is egyszerû Bios-al rendelkezik.Természetesen ilyen beállítási lehetõség nélkül.

 

Ezt ki lehet kerülni valahogy,ill ki lehet kapcsolni máshol?

 

Vagy ezt a problémát az elõre telepített rendszer okozta(rengeteg program,meg mit tudom én mit telepítettek még rá... :S )?

Érdemes lenne újratelepíteni?

 

Kezdek gondolattalan lenni,mert hiába vennék egy Asus direkt EEE pc hez gyártott írót,mivel az is ugyanilyen,valószínûleg az sem müködne. :(

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem lehet máshol állítani. :nem: Nincs valamilyen billentyûparancs, amivel elõjön egy Advanced menü?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Azok a "szervizkábelek" nem feltétlenül kezelnek minden eszközt. Nézd meg egy másik típussal, ha tudod.

Link to comment
Share on other sites

M.Péter
:nem: Nem, nincsen ilyen lehetőség. Félő, hogy ezen nem lehet állítani.
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Mellénéztem, írtad, hogy ment. :fal:

 

Tedd újra a rendszert, megvan hamar. Pendrive-ről is menni fog (USB-s ODD-ről nem valószínű). Telepítőkészletet (egyezőt!) tölts le valahonnan, aztán használd a gyári licence-szel.

Link to comment
Share on other sites

M.Péter

Igen, én is erre gondoltam, valószínűleg újratelepítem.

Egyébként jó kis gép és jó lenne használni az írót is. Hátha menni fog egy új rendszerrel :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
ormester

Sziasztok!

 

Ismerõsömék vettek egy Asus Eee PC 2G Surf netbookot. Mivel kemény 2 GB-s SSD van benne, kérdem én, hogy lehet ez mellé rakni egy jóval nagyobbat, vagy mivel rá van heggesztve az alaplapra, így nem megoldható? Kemény 60 KB szabad hely van rajta, szó szerint nem lehet semmire se használni. Van valami megoldás, vagy muszáj SD kártya utána keresgélnem?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ezt olvasd el!

(Csak mert szerintem Windows-ról van szó, ha nem, akkor viszont törölgetni kellene, mint az õrült.)

Link to comment
Share on other sites

ormester

Köszi a gyors választ! Elgondolkodtató a cikk :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
zidan

Kedves Mindenki!

 

Ma kaptam egy ASUS Eee PC 900HD nevû noteszt. Sajnos olasz xp van rajta. Lehet hozzá magyarosítást letölteni vagy le kell cserélni egy magyar xp-re? Egy eredeti Windows XP Home Edition ULCPC van rajta. Lehet hozzá letölteni magyar win-t és ezzel a kóddal felhasználni ami itt van a hátulján?

 

Választ elõre is köszönöm.

 

Zidan

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem lehet magyarítani, de azonos verziójú magyar nyelvű XP-hez jó a kód.

Link to comment
Share on other sites

zidan

Ilyen magyar windows-t hol találok? A google keresések mind angolt adnak. Nincs valakinek ilyen magyar verziója? Ossza meg nekem valaki.

 

Köszönöm előre is. Nem illegális verziót szeretnék mert meg lett kemény pénzért vásárolva van hozzá az alján kód is csak egy windows kéne. Miért vegyek hozzá még egy magyar windows-t? Jaj és ha már megvan akkor elég win lite-al egy boot imaget készíteni és azt rárakni egy usb kulcsra és a biosban beállítani a first boot-ot az usb-re? Én első nekifutással ezt gondolnám.

 

Zidan

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

A neten csak mennyiségi licences példányokat fogsz találni, de ezek nem fogják elfogadni az OEM telepítõkódodat. Ezekre próbálj rákeresni:

 

Hivatalos kiadások:

OEM (Home Edition):

File Name: hu_windows_xp_home_with_service_pack_3_x86_cd_x14-92419.iso

SHA1: 34D3EA6D38545B2788772865CFBBBB0F2C40EA27

OEM (Professional):

File Name: hu_windows_xp_professional_with_service_pack_3_x86_cd_x14-80456.iso

SHA1: 90476EDEF22543D7E56C7D924B4C54A0AA86303B

 

Ha nem megy, akkor kérj segítséget egy bolttól. Mutasd meg a matricát, és mond el hogy elhagytad a telepítõdet, hátha csinálnak neked egy másolatot egy jelképes összegért.

 

Szerk.:

Az N-es változatok direkt linkjei (jobbat sajna nem találtam):

Windows XP Home N (OEM)

Windows XP Pro. N (OEM)

 

Annyi a különbség, hogy nincs bennük Windows Media Player, de ha jól tudom utólag az telepíthetõ.

Itt egy egyszerûbb módszer arra, hogy hogyan varázsolhatod a telepítõt a pen drive-ra.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...