Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Acer


Beeboy

Recommended Posts

zakar15

Sziasztok!

 

Olyan kérdésem lenne hogy van egy ACER aspire 5315 - ös notebook-om. És szeretnék felrakni rá egy xp-t. Mert most vista van rajta de nem tetszik. Próbáltam már felrakni rá xp-t de nem sikerült. Ha esetleg tudnátok valamilyen xp-t ami biztos hogy jó rá azt nagyon megköszönném.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha vannak hozzá XP driverek, akkor akármelyik felmegy rá. BIOS-ban SATA módot COMPATIBLE-re kell állítani, ez se lett még elégszer leírva.

Link to comment
Share on other sites

zakar15

Köszönöm szépen

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
nemdavid
A Fogyasztóvédelem lepasszolta a problémát az üzletnek ahol vásároltam, mármint elmagyarázták hogy nem a szervízzel kell kommunikálnom hanem vissza a laptopot az üzletbe és ha valami nem kóser a géppel akkor velük kell vitáznom, jó de én már nem akarom 2 hétre nélkülözni a laptopomat hiszen azért adtam már le egyszer hogy megjavítsák. :mérges:

 

Szia!

 

Nekem is hasonló probléma jelentkezik néha. A képernyõ villog, szerencsére nem rendszeresen. Néha sikerül elõcsalogatnom a hibát a kijelzõ mozgatásával. Írtam a szervíznek, hogy fennáll ez a hiba. Válaszban közölték, hogy ha tudom saját magam produkálni a hibát, akkor elviszik szervízbe. Amint írtad a szervíz nem sokat tudott tenni.

 

Jutottál valamire a hibajavítás érvényesítésével (szervíz, üzlet) ?

 

Köszi a választ.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Beadod a gépet a boltba, ahol vetted, elmondod, megmutatod, mi a hiba, aztán majd visszakapod kb. 2-3 hét múlva javítva.

Acer esetében (nekem legalábbis) el- és visszaszállításos garanciám van, szóval ha problémám van a géppel, akkor egybõl a szervizt keresem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Micimack0

Hy!

 

Egy ACER 5315 Laptomon hogyan kell az elemt kiszedni hogy a bios elfelejtse a jelszót!

Mert a laptop alján kicsavartam az összes csavart és nem tudom leszedni a takaró lapot valmi oda fogja!!

Link to comment
Share on other sites

Alverus

Hello! Nekem is Aspire 5720-am van, de nekem nem csak hibernálás után indul újra, hanem változó idõközönként. Kipróbáltam már xp-vel is meg vistával is, xp alatt ritkábban csinálta és fõleg bootolás közben, viszont vista alatt kész katasztrófa... Próbáltam rá ubuntut is tenni, ott is elõfordult hogy bootolás közben újraindult. Nekem is akkor ezek szerint a hûtéssel lenne problémám? :pislog:

 

ui: visszaküldtem acer szervízbe is, egy héten belül vissza is küldték, de a szervíz lapon annyi volt hogy meghibásodást nem észleltek és futtattak egy d2d recovery-t (amirõl õszintén szólva fogalmam sincs hogy mi) és visszaküldték, de azóta is ugyanolyan rossz...

Link to comment
Share on other sites

smoky

Hali!

 

Mivel sajnos nem tudtam új témát indítani, azért írok ide. Szóval bocsi.

Csak az volna a kérdés, hogy ki tudna nekem ACER TravelMate 524-hez drivereket, esetleg driver cd-t? XP-hez kellene....

Elõre is köszi!

 

:P

Edited by smoky
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha megmondod, milyen hardverek vannak benne...

Link to comment
Share on other sites

smoky

Üdv!

 

Elsõsorban a videokártya nem akarja az igazat, azt kellene "polírozni" ;)

Ilyen van benne: ATI Rage Mobility-M1 with 8MB SDRAM

Nem hajlandó 800x600 -nál jobb felbontásra, pedig elméletileg tudna.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Andre-100

Sziasztok

 

Nemrég vettem egy "Acer Aspire 6920G" laptopot, amiben "GeForce 9500m GS" videókártya van. Mivel több régi és nélkülözhetetlen szoftverem egyáltalán nem kompatibilis a Vista-val (SP1 feltelepítése után sem) ezért megpróbáltam visszatenni a jól bevált XP-t, de sehol sem találok a videókártyához drivert. Nézegettem külföldi fórumokat, sokan másoknak is ez a problémája, de sehol sem találtam rá megoldást. Létezik, hogy ezt a kártyát nem lehet csak Vista alatt futtatni? Mindenképpen ragaszkodnek az XP-hez.

 

Tud valaki valami megoldást?

Edited by Andre-100
Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Uncsitesóm fia nem rég vett, egy Acer Aspire 5715z tipusú laptopot.

(fõbb paraméterek: CPU: Core Duo T2370 1.7GHz, Memória: 1 Gb DDR2[1 mudol], VGA: Intel GMA X3100 (integrált), Hang: Intel High Definition Audio, OS.:Windows Vista Home Premium SP1)

Két hibajelenséget produkál

1. Recseg a hang. (legjobban lemezmûveleteknél figyelhetõ meg, Audio Driver frissítve!)

2. Spontán azonnali kikapcsolás (Ritkán fordul elõ, a telep töltöttségétõl függetlenül. Pedig nem melegszik túl: Everest stabilitás teszt, illetve 3d mark futtatásakor sem.)

 

Várom az ötleteket! Elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Alaplap > kuka.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Hát igen, ha tényleg az, akkor ez necces. :(

Mert a Fővárosba javítják, az meg sok idő, főleg mire visszaküldik a Debrecenbe. És ezek tipikusan olyan hibák, amiket nehéz reprodukálni. Kivéve a recsegést, mert az azonnal jelenezik, ahogy a vinyó a hátérben elkezd aktívabban dolgozni.

 

Szerinted van értelme XP-vel is letesztelni ?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A 2. problémából adódik, hogy semmi értelme.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

OK, köszi !

Link to comment
Share on other sites

Andre-100

Az én problémámra nem tud senki megoldást?

Link to comment
Share on other sites

janes75

Nekem is Acer Aspire 5720Z gépem van és a vent ezen is midig befagyott hibernácio és alvó állapo után.

TÖBB VISTAVAL IS BROBALTAM ÉS SEMMI VÁLTOZÁS.

De sikerült kiküszöbölni a problémát.

Köszönet akidobos -nak :)

Én is biost frisitettem ICL50142_winflash-el és azota semmi gond.

csak ha ujraindul a gép a vista betöltésnél ha kékhalál jelentkezik akkor a bios ban a hdd -t ide -re katt.

Edited by janes75
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Andre-100

Pjotr! Köszönöm a linket. A moddolt driverrel pengén mûködik a videókártya!!! :istenvagy:

 

Most már csak a bluetooth-t kell "felébreszteni" valahogy, de az már nem annyira sürgõs.

 

Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Most már vannak hivatalos NVIDIA Mobility driverek az nvidia.com-on!

Link to comment
Share on other sites

gyongyosim

Van egy Acer Travelmate 3002 wtmi laptopom, 2x256 Mb ddr2-400 memóriával.

Ezt szeretném kicserélni, és az egyik 256-os helyére egy 1 Gb-os, esetleg mindkettõ helyére 2 db 1 gigás memóriát rakni.

Az a kérdésem, hogy milyen memóriát vegyek? Melyik a legjobb márka?

ÉS honnan tudom, hogy a laptop mekkora frekvenciájú memóriát bír el? Elbírja a 800-as, vagy csak az 533-ast?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A gyártó oldalán elõször tájékozódj, hogy meddig kezeli a memóriákat a notebook. Vigyázni kell, mert egyes modellek nagyon válogatósak! Figyelni kell az oldalak számára is!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

gyongyosim

Köszönöm a választ, de a gyártó honlapját már néztem, és legnagyobb meglepetésemre nem találtam a 3000-es szériát a modellek között. ( http://global.acer.com/products/notebook/index.htm )

Viszont google-ben utánakeresve annyi kiderült, hogy max. 2 Gb-ig bõvíthetõ, de hogy pontosan milyen memória rakható bele - errõl nem tudtam meg semmit.

Az mit jelent, hogy " Figyelni kell az oldalak számára is! " ?

Addig ok, hogy max. 2 Gb, de hogy max. hány hertz? - errõl már nem találni semmit.

 

felnyitottam a laptop hátulját, és megnéztem, milyen memória van benne.

256MB 2RX16 PC2-4200S-444-12-A0

256MB, DDR2, 533, CL4

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Bekocogsz vele a szervizbe, aztán a szervizesek kerítenek bele memóriát. Hazaviszed (persze fizetés után), ráengeded a memtest-et 1 napon át, ha piros, akkor 3 napon belül vagy, visszaviheted, kezdõdhet elölrõl.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...