Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Acer


Beeboy

Recommended Posts

Beeboy

Sziasztok!

 

Most vásároltam egy ACER Aspire 5310-est.

Windows Vista van rajta. Nem tudom használni az ePowering programot, pontosabban nincs is hozzá. Pedig ott figyel a jobb felsõ sarokban az "e" gomb. :(

5320-ashoz van progi, de a Vista az írja a telepítésnél, hogy zárjam be a az ePowering keretprogramot.

Azért szeretném telepíteni, mert tudomásom szerint e programmal tudnám szabályozni a proci teljesítményét, így növelhetném a gép mobilitását, illetve a venti sem kapcsolna be oly sûrûn.

Link to comment
Share on other sites

Beeboy

Kösz! Sajna ezeket már próbáltam.

Mindig azt írja ki az installnál, hogy zárjam be az ePowering keretprogramot. Pedig nem is fut, mivel nem tudom feltelepíteni... :(

Link to comment
Share on other sites

vadászcsiga

Hogy hogy nem tudod telepíteni? Nekem elsőre sikerült. Biztos a Vista féle keretprogramot telepítetted? Bocs hogy kételkedem. Írj ha sikerült valami.

Link to comment
Share on other sites

Beeboy

Nekem mindig ezt írja ki:

 

"Elõször zárja be az Acer Empowering Technology Framework 2.5 keretrendszert."

 

:pislog:

Link to comment
Share on other sites

vadászcsiga

Akkor nincs több ötletem pedig nagyon hasznos programok vannak ebben az Empowering csomagban én nagyon szeretem, fõleg az általad keresett ePoweringet. Úgy rendbe rakta a kijelzõt ahhoz képest amilyen elõtte volt hogy majd hanyatt estem amikor telepítés után megláttam, sõt még a rendszert is felgyorsítja. Maximum battery life módban pedig 1 órával megnöveli az akku teljesítményét.

Talán a következõ telepítéskor sikerül felraknod.

Link to comment
Share on other sites

Beeboy

Nem tudom mit csináljak. Lehet megpróbálom XP-vel. Igaz ehhez a notihoz csak Vista-s támogatás van.

Vagy az is lehet, hogy Celeron M520-as proci teljesítményét nem is lehet visszavenni?

Link to comment
Share on other sites

attila84

Sziasztok!

A problémám nekem is hasonló lenne. Most vettem én is egy Acer Aspire 5710Z notit, alapból Limpus Linux volt rajta, ezt töröltem és XP SP2 tettem fel rá. Nekem sem mûködik az EMPOWERING TECHNOLOGY, jobbanmondva nincs is rajta, mert megnyomom az 'e'-gombot és azt irja ki, hogy A rendszer nem találja a megadott fájlt. Honnan todom ezt letölteni XP-re? Köszi

Link to comment
Share on other sites

vadászcsiga

Ott van a második hozzászólásban :sárgalap:

http://support.acer-euro.com/drivers/notebook/as_3100.html

Először telepítsd az Empowering Platformot aztán válaszd ki a kézikönyvből hogy melyik programra van szükséged, én csak az ePower Management-et (ez a helyes energia ellátásért felel), meg az ePerformance Management-et (rendszeroptimalizáló) töltöttem le mert a többit nem használnám de ez a kettő nagyon hasznos progi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
warynski

Sziasztok!

 

Pár napja vettem egy Aspire 5310-et, de mint tudjuk, valami kamu Linux-szal adják el. Az XP Sp2 telepítésétõl elment a kedvem, mert mindenhol azt olvastam, hogy a SATA-s HDD-hez nincs Xp driver. De még ha fel is lehet valahogy kínlódni az XP-ét, akkor is további driver problémák lesznek. (VGA, hálókártya, WLAN ) Így végül felraktam egy Vista Home Basic-et.

 

Ezzel kapcsolatban van két kérdésem.

 

Letöltöttem az empowering framework-öt, meg egy pár programot hozzá, de telepítéskor a Vista azt írta ki, hogy az Acer ezen terméke nem Vista kompatibilis. Kérdezném, hogy közületek valaki használja-e az empoweringet Vistával, és ha igen, hogyan? (Az Acer oladalán semmit nem találtam a Vista kompatibilitásról.)

 

Más, kicsit offline, de az Acer ePower Management-tel összefüggésben kérdezem. Nekem a Vistával normál használat mellett elég gyorsan lemerül az akkku, a max. másfél óra. (4000 mAh) Ezt egy kicsit keveslem. Neketek az XP-vel hogyan viselkedik?

 

Ha van tipp, elõre is kösz!

Link to comment
Share on other sites

warynski
Sziasztok!

 

Most vásároltam egy ACER Aspire 5310-est.

Windows Vista van rajta. Nem tudom használni az ePowering programot, pontosabban nincs is hozzá. Pedig ott figyel a jobb felsõ sarokban az "e" gomb. :(

5320-ashoz van progi, de a Vista az írja a telepítésnél, hogy zárjam be a az ePowering keretprogramot.

Azért szeretném telepíteni, mert tudomásom szerint e programmal tudnám szabályozni a proci teljesítményét, így növelhetném a gép mobilitását, illetve a venti sem kapcsolna be oly sûrûn.

 

Nekem is hasonló gondom volt, amint azt fentebb írtam. Itt van egy link ahonnan a Vistával mûködõ empowering cuccokat le lehet tölteni. Link

Elöször az empowering framework-öt kell telepíteni, aztán lehet a többi alkalmazást. Nekem az Aspire 5310-en mûködik.

 

Link to comment
Share on other sites

zoli19

Én azt szemétségnek tartom, hogy az 5310-es géphez nincs XP támogatás.

Nekem 3105-öm van ehhez is egy használhatatlan "terminál" Linuxot adtak amihez telepítõ és meghajtó lemez sincs.

A Windows drivers lemezen nincs a modemhez megfelelõ meghajtóprogram és a segédprogramok is hiányoznak.

Szerencsére ehhez a típushoz XP-hez található az Acer oldalán megfelelõ támogatás. Sajnos ez nem mondható el az XP x64-s rendszerrõl amivel nem boldogultam. Nem találtam megfelelõ meghajtóprogramokat hozzá. Pl.: a videovezérlõ bár mûködik, de a kontroll center nem hajlandó elindúlni, hangvezérlõ nem települ...

 

A Celeron processzoros gépeknél én úgy tudom nem lehet a processzor teljesítményét szabályozni. :nem:

 

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Az ár megszabja a minõséget és a kapott szolgáltatásokat is. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
zizi14

Itt megvan az összes driver az Acer Aspire 5310-hez XP alá:

www.laptopdoki.hu/support/drivers/Acer/Aspire/5310/XP

 

250 mega! Benne van az empowering is 5 komponenssel, meg az arcade...

Minden mûködik, a scrollozó touchpad billentyû, wifi, különleges gombok, stb. Szuper kis gép 100.000 Ft alatt. Brutto! Hatalmas kijelzõvel, XP alatt gyors is, és több mint 2 óráig bírja az aksi.

Link to comment
Share on other sites

Beeboy
Sziasztok!

 

Most vásároltam egy ACER Aspire 5310-est.

Windows Vista van rajta. Nem tudom használni az ePowering programot, pontosabban nincs is hozzá. Pedig ott figyel a jobb felsõ sarokban az "e" gomb. :(

5320-ashoz van progi, de a Vista az írja a telepítésnél, hogy zárjam be a az ePowering keretprogramot.

Azért szeretném telepíteni, mert tudomásom szerint e programmal tudnám szabályozni a proci teljesítményét, így növelhetném a gép mobilitását, illetve a venti sem kapcsolna be oly sûrûn.

 

Nekem is hasonló gondom volt, amint azt fentebb írtam. Itt van egy link ahonnan a Vistával mûködõ empowering cuccokat le lehet tölteni. Link

Elöször az empowering framework-öt kell telepíteni, aztán lehet a többi alkalmazást. Nekem az Aspire 5310-en mûködik.

 

 

Köszi a segítséget. Most már fel tudtam telepíteni. Igaz a proci sebességét nem veszi vissza. De mindjárt letesztelem valami progival.

Link to comment
Share on other sites

warynski

Az empoweringben lévõ három power plan-en kívül, érdemes saját plan-eket csinálni, mert ez a három nem kínál valami sok lehetõséget.

Én pl. csináltam egy olyan takarékos plan-t, amiben még lejjebb vettem a kijelzõ fényerejét, és kikapcsoltam a wlan-t. Ez teljesen megfelel, ha olyan helyen vagyok, ahol amúgy sincs wireless hálózat.

Más. Gondolom a te gépeden is rajta van a Vista Mobility Center-e. Nekem a Win+X billentyûre jön be. Ezzel power plan nélkül is egy mozdulattal ki tudod kapcsolni a wireless-t, vagy lejjebb venni a fényerõt.

 

Ezzel együtt erõsen gondolkodom, hogy ne tegyek-e fel inkább egy XP-ét - most már úgy néz ki megvan hozzá az összes driver Aspire 5310-hez - mert nem is annyira a sebességgel, hanem az akku üzemidejével nem vagyok kibékülve.

 

Az is talány, hogy amennyi erõforrást - és így akku idõt - az empowering igényel, nem több-e, mint amennyit a használatával megspórolsz. Másfelõl az eNet Management része nagyon jól használható. Nem tudom, hogy ennélkül, hogyan lehetne különbözõ viszonyokhoz állítani a wlan-t...

Link to comment
Share on other sites

prolix

Sziasztok!

 

Vettem egy acer aspire 5720 notebook-ot, Linuxxal. XP-t szeretnék rátenni, de az acer oldalán csak vista-s driverek vannak. Segítsetek: lehet, és érdemes xp-t tenni a gépre, vagy marad a vista?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Szerintem össze lehet gyûjteni hozzá az XP-s meghajtókat is. Bár nem lesz 100%-os, csak Vistával.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

leveliroka

Üdv!

 

Nem vagyok egy nagy szaki, ezért eléggé nyugtalanít, hogy Acer Extensa 5220 típusú laptopom meglehetõsen hamar felmelegszik, az adapteren meg simán elkészíthetõ egy rántotta. Egyik haveromnak a winchester szállt el, és amikor garanciálisan javíttatni akarta, nem lehetett hol, mert érdekes módon megszûnt a bp.i Acer javítóbázis, legalábbis neki ezt mondták. Rettegek egy ilyen esettõl, mert még egy fillér sincs kifizetve.

Segítsetek, mondjátok el, mi a tapasztalat, ha van, mi lehet a hiba, ha pedig van rá megoldás, mi lehet az?

Elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Ha túlmelegszik, akkor sokat nem lehet tenni. Vannak hûtõpadok, de ha nagyon ratyi a tervezés, akkor az sem segít rajta. :S

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
mizsi

Tapasztalatból mondom: fel lehet rá tenni az XP-t, meg az XP-s drivereket is, ha levadásztad, csak a bökkenõ az, hogy az elsõ újraindítás után a rendszer nem fog elindulni.

Link to comment
Share on other sites

weasel

Lehet rátenni.Gondolom SATA vinyó van benne azt az xp nem fogja látni.Vagy beleintegrálod a satadrivert nLite-al az xp-be vagy a Biosban át kell állítani a SATA módot IDE-re.Driverek biztos vannak XP-re is csak keresgélni kell.A prohardveren van Acer laptop fórum ott segítenek. 8)

Link to comment
Share on other sites

warynski

A PC Fórumon az Aspire 5310-re egy meglehetõsen hosszú és tanulságos topik van. A gond feltehetõleg nálad is ugyanaz, (SATA HDD) talán érdemes ezt áttanulmányozni, vagy rákeresni nincs-e az 5720-ról is topik.

Link

Link to comment
Share on other sites

Soma01

És egy kis keresés csodákra képes: ftp://ftp.work.acer-euro.com itt nézz körül. Én láttam ott XP drivereket.

Itt is nézzd meg: http://www.acerpanam.com/

 

Aspire 5720-asokhoz csak a Travelmate 5720 programokat, drivereket kell leszedni és minden korrektül kell, hogy menjen.
Link to comment
Share on other sites

Beeboy

Nahhh...

Sikerült felszenvednem az XP-t. Háleluja! A BIOS-t frissítettem 1.5-ösre és abban be tudom állítani, hogy AHCI vagy IDE módban bootoljon a vinyó. Igaz a BIOS frissítést is csak XP alól lehetett megcsinálni. :D

Szóval fenn van.

Az ePower progikat is feltettem, de nem akar mûködni. A CPU sebességét visszaveszem, akkor is 1.6GHz-en ketyeg, de a gép viszont látványosan lassul. Nem tudom mi lehet az oka.

Egyébként a következõ oldalon minden ACER notihoz lehet drivereket leszedni: http://www.acerpanam.com/flex/acerdrivers/...FTOKEN=54647192

 

Pl. az 5310-eshez van XP driver, ami ugye elvileg csak Vista driverekkel van.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...