Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fujitsu-Siemens


setibo

Recommended Posts

Lalolib

Olyan van. Van benne Elsõdleges és Másodlagos IDE csatorna Intel ....ATA Storage Controller.

 

Megpróbáltam új hardverként, hátha veszi a fáradtságot és végre felismeri. De nem.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Na, azt a kettõt töröld le, majd indítsd újra.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Hát semmi. :(

Azt hiszem feladom. Lehet, hogy ez csak tényleg Vista alatt mûködik. Mellesleg a fajtája: SuperMulti format DVD burning DL. - a neve az szép hosszú.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Kizárt, hogy csak Vista alatt menjen. De nem tudom, mi okozhatja ezt.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Hát én sem...de még rászánok 1-2 napot!

Link to comment
Share on other sites

kori

Ha az eszközkezelõben ismeretlen hardver néven szerepel, akkor Driver Scanner esetleg a Driver Genius pro segíthet. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Az eszközkezelõben már egyetlen felkiáltó jel sincs, és ismeretlen eszközt sem jelöl...Sajnos. Azért utána nézek ennek a két programnak. Köszi Kori!

Link to comment
Share on other sites

Ghomby

Üdv. Nekem egy olyan problémám lenne, hogy feltettem a Win XP-t erre a laptopra, minden megvan, a dvd író, wifi, hang, minden. Csak egy problémám van, mégpedig az, hogy a billentyûzetet szarul kezeli. Összevissza van a billentyûzet kiosztása. Vista alatt megvan rendesen, mert elõtte az volt, csak az rohadt lassúnak bizonyult. Tud erre esetleg valaki megoldást?

 

Köszi

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Nekem azzal nincs gondom, magyar a billentyûzete.

Írtad, hogy látja a DVD írót. Felismerte alapból, vagy raktál fel hozzá valamilyen meghajtót?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

@Ghomby

 

Próbálj ki több féle billentyûzetkiosztást.

Link to comment
Share on other sites

Ghomby

Laló!

 

Csak feltettem simán az xp-t és felismerte. Nem kellett vele semmit sem szarozni. A sata-s vinyót is elsõre felismerte, nem kellett hozzá semmit sem állítgatni. Nálam csak a billentyûzet volt megkeveredve. De az rendesen. :-)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

@Chomby!

 

A SATA vinyót az XP egybõl felismerte? Valószínûleg olyan telepítõd volt, melyben már integrálva volt a SATA driver, mert anélkül az XP nem tudja felismerni.

 

Ami a DVD írót illeti, lehet, hogy újra telepítem az XP-t, hátra megjavul.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Mivel az elmúlt napokban többen megpróbáltatok segíteni DVD-író ügyben, ezért úgy tisztességes, ha beszámolók a végeredményrõl.

A hiba nagyon prózai volt. Ormótlan kezeimmel valószínûleg egyszer nagyon megnyomtam, és a tok elmozdult és nem érintkezett megfelelõen. Véletlenül tûnt fel, hogy nincs síkban a tok, megigazgattam és utána már egybõl felismerte a írómat.

 

Bocsi, az én hülyeségem volt! Köszönöm a segítõ szándékaitokat. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dávid8
Ott tartok, hogy kép, hang, hálózat, WLAN müködik, de azt a fránya DVD-írót nem látja!

 

Ebben valaki tudna még segíteni? Lassan már az ideggörcs rángat. Azt hittem, 1-2 óra alatt (mint általában egy normál XP telepítés) minden rendben van, aztán már három napja szenvedek.

 

Tény, hogy olcsó egy gép (mellesleg nem is olyan gagyi!), de meghajtók nélkül odavágni az embereknek, egy kicsit túlzás. Ráadásul a dobozán, a dokumentációkon sincs feltüntetve, hogy a gép igazából Vistán üzemel. Arra meg szerintem gyengus egy kicsit.

 

 

Én is most vettem a hétvégén egy ilyet, fent vannak a driverek, de a WLAN nem mûködik, neked hogy sikerült összehoznod?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
mooti

Sziasztok

 

A problémám az, hogy a Fujitsu siemens laptopomon nem tudom állítani a fényerőt. A kombináció Fn +F7 vagy F8. Sajnos nem reagál egyikre se. A többi Fn kombinációk (hang, stb) viszont jól működnek.

Sajnos a legalacsonyabb fényerőn van a gép, így nagyon fárasztó dolgozni vele.

Korábban a kijelző csak bizonyos helyzetben működött (de ott jól), így elvittem szerelőhöz, az vezeték szakadás hibát állapított meg, megcsinálta, de ezután jött elő a jelenlegi probléma.

 

Ő azt mondja, hogy a gép jó, és szoftveresen kell beállítani.

 

Hogyan?

 

A segítségeteket előre is köszönöm.

 

mooti

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Mûködnie kéne a billentyûkombinációval, de szoftveresen is tudod állítani, méghozzá a VGA beállításai közt.

Link to comment
Share on other sites

mooti

ATI VGA van, és nem találom, hogy hol lehet állítani?

 

A segítségedet köszi

 

mooti

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Jobb klikk az asztalra :nyíl: Catalyst.

Link to comment
Share on other sites

mooti

Köszi, de hogyan tovább? A catalyst profi módban van.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Color.

Link to comment
Share on other sites

mooti

Color, oké.

Mi a helyes beállítás?

 

Jelen pillanatban ez:

Gamma: 1,00

Brightness: 0

Contrast: 1

 

mooti

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A Brightness-t kell feljebb húzni, ha nagyobb fényerõt akarsz.

Link to comment
Share on other sites

mooti

A Brightness-t feljebb húztam, de így se jó, sajnos most is sötét, vagy, ha nagyon felhúzom a Brightness-t, akkor pedig nem élvezhetõ a kép.

(Korábban a kijelzõ csak bizonyos helyzetben mûködött (de ott jól), így elvittem szerelõhöz, az vezeték szakadás hibát állapított meg, megcsinálta, de ezután jött elõ a jelenlegi probléma.)

 

Más megoldás?

 

ui: a háttér világításban 2-2 "fénycsõ" van, nem lehet, hogy az egyik tönkre ment?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Valószínûleg rossz a képernyõ, ennek nem így kéne lennie. Ettõl még segíthetsz rajta a fényerõ és a kontraszt állítgatásával.

Link to comment
Share on other sites

Mik

Próbáld meg a bioszban letiltani a fényérzékelõ szenzort. Nekem is ilyen problémám volt, fentebb írtam. Ez lett a megoldás. Mindjárt megnézem, hogy pontosan mi a menü neve, csak most megy egy letöltésem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...