Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fujitsu-Siemens


setibo

Recommended Posts

setibo

Sziasztok!

 

Kérlek segítsetek, mert megvakulok!

Fujitsu siemens amilo laptop, Win Xp-vel.

Hol a pokolba lehet a monitor fényerõsségét visszavenni?

Már minden apró beállítást végigböngésztem, de közönséges fényerõsséget azt nem találtam sehol.

köszike

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Megértem, ha mérges vagy, de kicsit finomabban azért lehetne! ;) A billentyûzeten nincsen erre külön gomb? Általában a funkcióbillentyûk (F1-F12) és az Fn gomb kombinációjaként sok plussz lehetõséget szoktak a laptopokra tenni. A fényerõt általában az Fn+F1 csökkenti és az Fn+F2 növeli.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Így van, kommunikáljunk kultúráltan!

A fényerõ a FN gombbal érhetõ el, de nézd végig az összeset, mert lehet, hogy pl. a home-end páros fogja megoldani. Egyébként a funkció gomb színével megegyezõ ábrák jelzik a gombokon, hogy melyik mit csinál.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Mik

És ha nem működik a FN gombom, az csak a bill. hibája lehet. Bill. kiosztásnak ugye ehhez nincs köze? Az enyémen F9 F10 lenne a megoldás (a fényerőre), de az fn nem működik. Sőt a mellette levő ctrl sem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
MaxSteel

Üdv Mindenkinek!

 

A következõ problémám lenne,a fentebb említett notebookom elején található a fejhallgató kimenet és a mikrofon bemenet.

Na már most a fülhallgató kimenetnél nemrég egy vörös fény gyulladt ki és folytonosan világít.

 

Nem tudja Valaki véletlenül ,hogy mi lehet a probléma?Mivel lehetne deaktiválni?

 

Nem tudom,hogy ezzel függ-e össze(azonban valószínûsítem),de ezzel egy idõben Xp alatt a böngészõm nem akart behozni semmit se(egy ma létezõ böngészõ sem).Utorrent még funkcionál,a WinMessenger is fut-bejelentkezik,azonban se írni nem tudok,se üzenetet fogadni.

Win7 alatt azonban nincs ez a gond,illetve nem állandó,ez alatt csak elvétve fordul elõ.

 

Ha bárki tudna segíteni nagyon megköszönném.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nem lehet, hogy valami nem odaillőt nyomtatok be a füles bemenetbe? A világító vörös fény egy optikai kimenet is lehet, mondjuk egy SPDIF, ha van ilyen a gépedben.

Márpedig van. A leírása szerint kombinált headphones/SPDIF kimenete van.

Link to comment
Share on other sites

MaxSteel

Igen,ez kettõ az egyben lenne,alap füles és spdif,de egész eddig nem világított,csak ezért gondoltam h. gond lehet.

 

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Lalolib

Szomszédom vette az asszonynak a gépet. Op. rendszer nem volt rajta, de mivel rendelkezik egy bontatlan XP-vel, nem is akart mást venni.

A gondolok itt kezdõdtek, mivel az üzletben el felejtették tájékoztatni a vevõt, hogy a gép Vistára van optimizálva, így semmilyen meghajtó drivert nem is mellékeltek hozzá. Ráadásul a vincsi is SATA, tehát az XP telepítõje nem is ismeri fel.

Még szerencse, hogy van NET, így eljutottunk egy szintig. Gyárottam egy SATA driveres, SP3-as telepítõt és a letöltöttem az összes meghajtót (közel egy napos kutatás és letöltés).

Felment minden, csak egy gond akadt: a DVD írót nem látja az XP! Pedig mûködnie kell, mert a telepítést arról hajtottam végre. Nincs valami ötlet, hogy "hol keressem az elveszett DVD írót?".

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

SATA-s? Mert akkor szintén a SATA-vezélõ driverével kellene valamit ügyködni, újratenni.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Köszi az infót! Ezek szerint csak fel raknom az alaplapi SATA drivert, amit "kispóroltam" azzal a hiszemben, hogy a BIOS-ban kikapcsoltatták velem az AHCI vezérlõt, mert az XP telepítõ csak úgy volt hajlandó dolgozni.

 

Lenne akkor még egy kérdésem: ha felrakom a SATA AHCI Controller Driver-t, akkor a BIOS-ban visszakapcsolhatom a vezérlõt? Van valami jelentõsége?

 

Köszi Pjotr!

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Összefutottam már ezzel én is, de nekem elég bonyolult, és a telepítésen már túl vagyok. Most a DVD írót kéne láthatóvá tenni, Pjotr ajánlását délután kipróbálom.

 

Az AHCI esetleges visszakapcsolásánál vagyok bizonytalan. Kapcsoljam a BIOS-ban vissza vagy ne?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ne.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

OK! Köszi Pjotr, nagyon vártam a válaszodat!

Szoftver ügyben megbirkózok mindennel, de a BIOS-tól ki üt a veríték!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha visszakapcsolnád AHCI-re, akkor (valószínûleg) kékhalál fogadna, hiszen nincs driver telepítve a vezérlõhöz.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Délután felrakom a SATA AHCI Controller Driver-t, remélem a DVD író újra látható lesz. Egy kék halált nagyon nem szeretnék, ezért biztos lesz egy rendszer-visszaállítási pont! A BIOS-hoz meg nem nyúlok!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ha kockáztatsz, meg lehet csinálni az AHCI-t. Néhány tucat registry kulcsot kell csupán átírni. ;) Legtöbbször működik. Google! :)

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Ha még az enyém lenne a gép, kockáztatnék, de nem az enyém. Végigböngésztem a témát, és le is "gugoloztam".

Azért az érdekes, hogy a jó öreg XP megért már három SP-t, de ezt a SATA dolgot nem rendezték le vele.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Két gyártó XP-s SATA-vezérlõje összeakad, ezért nem lehetett volna mindkettõt integrálni a telepítõbe. Így aztán egyik sem lett. Amennyire én tudom, ennyi a történet.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Ott tartok, hogy kép, hang, hálózat, WLAN müködik, de azt a fránya DVD-írót nem látja!

 

Ebben valaki tudna még segíteni? Lassan már az ideggörcs rángat. Azt hittem, 1-2 óra alatt (mint általában egy normál XP telepítés) minden rendben van, aztán már három napja szenvedek.

 

Tény, hogy olcsó egy gép (mellesleg nem is olyan gagyi!), de meghajtók nélkül odavágni az embereknek, egy kicsit túlzás. Ráadásul a dobozán, a dokumentációkon sincs feltüntetve, hogy a gép igazából Vistán üzemel. Arra meg szerintem gyengus egy kicsit.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Eszközkezelõben akkor már minden elérhetõ? Közte van egyáltalán a DVD-író?

 

Ekkor azt próbálnám meg, hogy eltávolítom a vezérlõ driverét az Eszközkezelõbõl, ugorjon újra neki a Windows.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Az eszközkezelõben sem jelenik meg! Mintha nem is létezne a Földön! Ha beteszek egy lemez, akkor forog meg "nyüszít", de más semmi.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Akkor távolítsd el az Eszközkezelõbõl a drivert, aztán az újbóli felismerésnél talán megtalálja majd.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Bocsi, ha értetlenkedek, de milyen drivert távolítsak el? Az eszközkezelõben, olyan mint "DVD/CD-ROM meghajtók" nem létezik.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

IDE ATA/ATAPI

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...