Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Bájcsevej és politika


Digital Silence

Recommended Posts

Digital Silence

Azért hoztam létre, hogy más topikokat ne :off_kacsint: -oljunk!

Link to comment
Share on other sites

Greene

Rendben, de akkor másik témákban szigorúan fogom nézni az offolást.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

A csevej j-vel írandó. Szerencsére a báj is. 1:1.

Link

Link to comment
Share on other sites

Adani

Bezzeg a régi Nokia 3310-es telcsimben volt ilyen menüpont és ott is csevelynek írták.

Link to comment
Share on other sites

Digital Silence

Lehet, hogyha külön szó, akkor csevely, de így egyben a báj-al szerintem j-vel értelmes.

Próbáld ki egyben mondani az ly-t l-el helyettesítve, mindjárt másértelmû lészen.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Pontos j a csevej, de sokan nem tudják, a muszáj szót is 10 emberbõl 6 ly-al írja. Látható, hogy még a Nokia fordítói is rosszul írták. Lehet, hogy egyszer ez lesz majd a helyes, volt már rá példa, hogy egyszerûbb megváltoztatni az írásmódot mint ránevelni a népet, hogy nem úgy kell írni. Ilyen volt a konkurencia is, ami eredetileg konkurrencia volt, ugyanis a kurrens szóbol eredt, ami kelendõt jelent.

Link to comment
Share on other sites

Calyd

@Gereby (Link): ez még nagyon korán van. Szerintem bõven vannak ilyen hajnali 4-5 körüli hozzászólásaim is. smile.gif De most vizsgaidõszak van, ilyenkor általános a napi 3 óra alvás!

Link to comment
Share on other sites

Adani

Egyetértek veled, én ugyanezt teszem.

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Kedves Fórumtársaim!

 

Tekintettel arra, hogy számítógépem, mely 6 évig hűen szolgált, kezd elhalálozni a szebb merevlemezmezőkre (örülök, hogy ezt a hozzászóllást sikerült leírnom), bizonytalan ideig -lehet, hogy hónapokig- nem leszek Fórumon. (Ezt bizonyára már észrevehettétek, legalább 2-3 hete nem írtam). Erre a gépre Én már nem költök, egy új gép beruházása jelen időszakban még nem megoldható számomra.

Remélem, hogy mihamarabb visszatérek Közétek!

Link to comment
Share on other sites

kori

Sajnálom. :( Az a baj, hogy egyre kevesebb a régi meghatározó tag. Hasonló, vagy más ok miatt. :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Ha csak a winyó szállt el az megoldható egy Live CD-s oprendszerrel. Linuxból 12 egy tucat Live CD-s van, de van XP is ( BartPE).

Link to comment
Share on other sites

Digital Silence

Egy winyónyit össze tudnánk dobni elfekvõ winyókból... :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Én abban is benne lennék, hogy összedobjunk pénzt és akkor egyúj winyó. Pl: Hitachi Deskstar T7K250 250GB-os, IDE [gondolom SATA-val nem mennél sokra] 16.740 Ft-ért láttam. Ha 200 Ft-ot adna bele mindenki, akkor elég volna 84 ember. Vagy nem jó ötlet?

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Sajnálom mizsi. Várunk vissza mielõbb.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Kiváncsi lennék, hogy egy 6 éves alaplap mit kezdene egy 250GB-os vinyóval. :)

 

Amúgy meg a mielőbbi viszontlátásra mizsi! :)

 

u.i.: Nekem is összedobhatnátok valamit, perpill egy külső merevlemezháznak nagyon örülnék és az még olcsóbb is. ;) Vagy nem jó ötlet?

Link to comment
Share on other sites

Digital Silence

Nem vágna földhöz 200 peták, több sem, de inkább a felajánlásokra gondoltam, pár tíz gigás fiókmélyén porosódó, még jó lesz valamire jelszóval védett darabokra.

Link to comment
Share on other sites

Calyd

@Sanzi: igaz, a méret nem jutott eszembe. :upsz:

 

Egyébként van egy rossz 80-as Maxtor winyóm, aminek az alaplapja rossz. Tudtommal ki lehet cserélni, és ha esetleg van valakinek egy olyan, aminek meg pont az alaplapja jó, akkor össze lehetne dobni a kettõbõl egy mûködõt.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Átírhatnánk a topic nevét mostmár "Mentsük meg Mizsit!!!"-re... :lol: Egyébként én is várlak vissza kedves Mizsi kolléga!

Link to comment
Share on other sites

Digital Silence

@Matvác

Haditechnikának már kevésbé lehet nevezni egy dunai monitort. Talán még a régi rendszerben tilos volt. Emlékszem gyerekkoromban volt a környékünkön egy TV-torony, ami honvédségi védelem alatt állt, azt nem volt szabad fényképezni. De manapság, ha kimész egy repülõsnapra, és fotózod a MIG-et. F16-ot, akkor éppen haditechnikát kapsz lencsevégre.

Link to comment
Share on other sites

Ulala

Én voltam bent a Nemzetbiztonsági és Nemzetvédelmi egyetemen és nyugodt szívvel engedtek fotózni. Sõt! Többek között még azt a tankot is megmutatták (akár bele is ülhettünk volna) amivel rohnagáltak a tüntetésen Budapesten. :D

Link to comment
Share on other sites

Digital Silence

Csak akksit kellett volna vinnetek. :D

Link to comment
Share on other sites

Ulala
:D Oh, volt ott az is! A mûhely elõtt állt. Az incidens óta folyamatosan folyik belõle az olaj, így kihagytuk, hogy közelebbrõl is megismerkedjünk vele, de azért egy közös fotóra összeálltunk elõtte.
Link to comment
Share on other sites

Digital Silence

Hát pedig az már régen volt, és ha azóta is folyik az olaj, akkor ez a tank másodlagos nyersanyag forrássá lépett elõ. :D

Link to comment
Share on other sites

Gereby

:lol:

A kis bennfentes! :lol:

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

@Digital Silence: Ha Te tudsz fotózni (repnapokon kívül) F-16-osokat, akkor szerencséd van. Ha jól tudom, MIG is csak Kecskeméten van, ahol szintén tilos a fotózás (mivel be sem engednek jóformán). Én kisgyermekként voltam bent, apa ott dolgozott. Zokniban kellett menni a kifutón. Na ez más történet.

 

Azt a T-34-est, amit elindítottak, azt fotózhatod, mert annyit érsz vele egy háborúban (a tankkal), mint egy origamis repcsivel. A 0 és a halovány semmi között félúton van a hatékonysága. :) Egyik haverom a barátaival viszont fotózott hadrendben levő tankokat (Lökösháza mellett, odavalósi), de majdnem elvették tőlük a képeket, csak gyorsan menekültek onnan.

 

(Nemhiába F-18 Hornet a legfejlettebb gép, ami filmekben van...)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...