Jump to content
GSForum - Segélyvonal

PNA célnavigáció


kerekati

Recommended Posts

kerekati

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni.

 

MyGuide 3000 PNA-m van, elõre telepített (flash) Myguide 6.0-ás szoftverrel (licenszelt IGO), és Kelet EU térképekkel.

Szeretnék felrakni Ny-i térképeket is, azonban a szofver ezt nem engedi.

 

Ha valaki tudna segíteni, hogy hogy lehetne ezt megoldani, annak nagyon örülnék.

Link to comment
Share on other sites

Szerdahelyi Gergely

Felrakni az eszközre (legálisan) nem fogod tudni, meg kell venni a Ny-EU térképet. Ezt egy SD-kártyán kapod meg, azt beteszed a foglalatba és úgy fog menni. Ha csak 1-2 ország kell, azt hiszem azt is meg lehet oldani, de mindenképp beszélj a MyGuide ügyfélszolgálattal, ahogy néztem náluk csak teljes EU-t lehet venni külön. Szerintem az iGo teljesen kompatibilis ilyen szempontból, de feltétlen kérdezz rá nehogy hiába vedd meg!

Link to comment
Share on other sites

kerekati

Hali Gergely!

 

Igen, azt én is néztem, hogy teljes EU az talán jó lenne, viszont csak az annyiba kerül majdnem, mint a komplett gép kelet-térképekkel. A netrõl töltöttem le nyugati térképeket kipróbálásra, de hát ugye hiába, mivel ha felrakom az SD-re a többi mellé, elindítva a gépet "néhány térkép zárolt" hibaüzenetet kapom.

Ráadásul valahol valami fórumon olyasmit is olvastam, hogy nem mindegy az sem, hogy maga a térkép, ami egy "név.fbl" fájl, milyen licenszel rendelkezik, és létezik valami konvertáló progi is több típusú szoftverhez. Lehet ez hülyeség, nem tudom, nem értek hozzá és nagyon kezdõ vagyok még ebben a témában.

Térképeket tudok letölteni a netrõl, csak használni nem tudom õket ez miatt. Erre kéne valami pénztárcakímélõ megoldás.

Sokat írnak illegális dolgokról, crack-elt szofverekrõl, nem tudom egyáltalán mûködne e ezen a ketyerén valami más is, igazából nem zavarna, de állítólag sok probléma van velük, lefagynak, nem indul, hardverhibák, nem talál mûhold jelet, pontatlanok... stb.

A legnagyobb baj, hogy -ha jól tudom- az MyGuide licenszelte az IGO szoftvert, így erre a gépre azt hiszem a MyGuide-nak kéne adni a frissítéseket is, ami sajna nincs. Ahogy Nyugati térképek sincsenek. Sõt, van fennt a honlapjukon 3 térkép, ebbõl egy kanada és két usa, ezeket is megpróbáltam, és ezek sem mennek. :( És itt kezdõdnek a gondok. :(

Viszont a MyGuid-os progim (6.0) nekem tetszik, nem fagy le, elég pontos, nincs kapcsolat problémám, és igazából mindössze két apró hibája van, ami valahogy nem akar mûködni, az egyik, hogy a PIO-kat nem rakja a térképre ikonkén, a másik meg, hogy nem vált az energiatakarékos háttérfény üzemmódra, mikor nem érek a képernyõhöz. De ez engem nem zavar, és azért sajnálnám, ha le kéne törölni.

 

Nem tudom, mi legyen. :(

Link to comment
Share on other sites

kerekati

Hali!

 

:) Sikerült megoldanom a problémám... :)

 

Hy!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
tzolka

Sziasztok!

 

Nekem egy Renault márkájú autóm van, a napokban vettem egy MyGuide 3100 típusú készüléket. A vásárlás óta megtudtam, hogy a francia autók szélvédõjét valamilyen eljárással kezelik (fémgõzölik), ami nagy mértékben leárnyékolja a gps jelet.

Lehet a pna-hoz kapni külsõ antennát (jelerõsítõt), amit az autón belül kell elhelyezni.

Van valakinek valamilyen tapasztalata arról, hogy egy ilyen jelerõsítõvel mûködik e a gps fémgõzölt szélvédõn keresztül?

 

Elõre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

Szerdahelyi Gergely

Tényleg rossz a jelerõsség? Csak azért, hogy legyen, nem érdemes antennát venni.

 

Nálunk 2 francia autó is van a családban:

Én egy Peugeot Partnerrel, apám meg egy Citroën Picassoval jár. Mindkettõnknél tökéletesen mûködik a GPS (Mio C710)

 

Hány mûholdat lát egyszerre a kocsiból? Nagyvárosban vagy vidéken élsz? (fontos az épületek miatt)

Link to comment
Share on other sites

Greene

Ez fõként Renault-ra jellemzõ. Nézd csak meg a szélvédõjüket, olyan kékes a színe. Biztos lehet külsõ attennát kapni a PNA-hoz ha van antenna kimenete, mert az általában szabványos.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Fec

A MyGuide 3100 készülékhez MMCX-es külsõ antennát lehet használni.

Abból is a 180° végût javaslom.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
timarg

Szisztok!

Segitséget kérnék!!! Vettem egy Navigo GPS navigációs készüléket. De nincs hozzá teljes használati utasítás. Ki tudna küldeni nekem? Írjon kérem a liebe@citromail.hu emil címre.

 

Köszi! 8)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A gyártó biztos segít. Keresd fel õket e-mailben!

 

Ciao..

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
mazda6diesel

Sziasztok!

 

Van egy Myguide PNA-m és eddig nem volt baj vele, de most nem tudom összekötni a számítógéppel, mert azt írja az XP hogy Ismeretlen USB-s eszköz, a készüléket nem lehet felismerni vagy meghibásodott. 10 percel ezelõtt még simán csatlakozott és most is tök jól mûködik csak most nem akarja látni a win. Mit kellene tenni?

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Távolítsd el az Eszközkezelõbõl, majd csatlakoztasd újra.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest

Sziasztok!

GPS-t szeretnék kocsiba venni.

Milyen márkát ajánlotok?

Mio C720-am volt kölcsönbe, nagyon nemtetszett, hibás volt a frissítő csomag a gyártó honlapján, lassan pontatlanul navigált, úgyhogy nagyon nem jött be.

Garmin, TOMTOM esetleg?

Térképszoftverből a favorizált iGo, vagy Nav N Go vagy melyiket ajánljátok?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Tomtom. Én már "végigmentem" az összes navigáción, de a tomtomnál nincs sem szoftverben, sem hardverben jobb. Már azt sem mondhatom, hogy az iGO jobb lenne Magyarországon, ugyanis már a tomtom a 8.xx-es térképe óta tökéletes. Ha viszont terepezni szeretnél, vagy erdõben, földutakon járkálsz, akkor a Garmin a megfelelõ választás. Bár a Garmin szoftvere jóval bonyolultabb, a térképe mindenre kiterjed.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Guest

Köszi, Tomtom akkor.

Majd biciklizni úgyis Garmint veszek. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
solties

Sziasztok!

Látom rég volt itt mozgás, de hátha szerencsém lesz!

Van egy gps-en igo8 szoftverem, és letöltöttem hozzá, egy benzinkút hálózat kútjainak jelölését, a kúthálózat honlapjáról zip formátumban. Ez a zip két fájlt tartalmaz, egy ikont (bitkép), és egy csv fájlt, amit excelben megnyitva táblázatban láthatóak a kutak címei, koordinátái, telefonszán stb..

Kérdésem, mi a fenét kell csinálnom ezzel, hogy megjelenjen a navigációban? Hogy a búbánatos fenébe lehet megjelentetni az új helyeket, mert eddig nekem zsákutca.

Ja és usb nincs, tehát valahová rá kell másolni az sd kártyára, de hová?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Benzinkút ikonok telepítése

 

@Zsoc@m: Bringázásra Garmin helyett Navitelt ajánlom! Maga a program nem mondható drágának, térképet ingyen tudsz hozzá tölteni a netrõl (nem a saját weblapjukról, de találsz hozzá bõven).

Bármelyik PDA-n elmegy, PNA-n viszont csak a feltört változat fut, ami PNA-ra van optimizálva. Úgy keress rá, hogy Navitel WinCE 5.0. Sajnos a WinCE 6.0 alatt gondok vannak vele, de messze jobb a garminnál.

Link to comment
Share on other sites

Guest

Köszi, majd ha ott tartok, megfontolom. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...