Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Néha nem indul a laptopom


gerii

Recommended Posts

gerii

Sziasztok, a segitségeteket kérném!

van egy Amilo A7645-ös laptopom és egy bõ évig kifogástalanul mûködött. a garancia lejárása után mostanában (az elmult jo pár honapban) már van, hogy nem akar elindulni a gép, hanem a következõ hibaüzenet jön fel: (kár, hogy nem tudok itt most képet csatolni)

 

SYS900 PXE BootROM v1.09 Hook Int19

Client MAC ADDR: 00 03 0D ...

PXE-E51: No DHCP or proxyDHCP offers were received.

PXE-M0F: Exiting Intel PXE ROM

 

Reboot and select proper boot device

Or insert boot media...

 

Ilyenkor probálkozom ujrainditani a gépet és van, hogy 3.-4.-re de van, ohgy csak 20.-ra indul be rendesen.

(mostanában már van, hogy mialatt dolgozok a windows is egyszer csak leáll egy kék képernyõvel, de most annak a hibaüzeneteit nem tudom beirni, ha majd elõfordul ismét lefényképezem azt is)

 

Elõre is köszi a hozzászólásokat!

Gergõ

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Menj be a BIOS-ba és állítsd be rendesen a BOOT sorrendet.

Link to comment
Share on other sites

gerii

Köszi,

már próbáltam, letiltottam szinte mindent és a vinyó van legelöl, de mikor nem indul és belenézek a bios-ba, nem ismeri fel a vinyómat sem, egyszerűen nem látja (ezért én a vinyóm elektronikájára gyanakszom).

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Tegyél be egy boot cd-t, pl. live linux, és ha arról indul, akkor biztos, hogy HDD.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
foremi

Nekem pont ugyanez a hibám volt, de nem siemensel, hanem Portocom freestyle laptopnál. Annál is kb. egy év után jelentkezett. Ott az volt a gond, hogy az energia táp ment el. Szerintem vidd be egy szervízbe, és kérd meg õket, hogy nézzék át ezt rajta. Nálam kicserélték, és azóta nincs vele gond.

(Persze lehet, hogy nálad más a gond, de egy próbát megér)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...