Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kész video szerkesztése


Giuseppe44

Recommended Posts

Giuseppe44

A következõ gondomban kérem a segítségeteket.

A videóról DVD-t készítettem. Miután ezt jónak találtam, minden elõzményt kitöröltem a gépbõl. Késõbb eszembe jutott, hogy volna még mit mondanom, esetleg a zenét is lecserélném. Igen ám de ezt a kész dvd-rõl már nem tudom megtenni.

Tehát keresek egy olyan programot, amivel be tudok avatkozni egy kész dvd anyagába, tehát újra tudnám szerkeszteni.

Elõre ia köszönök mnden ötletet.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Legegyszerûbben úgy teheted meg, hogy a filmet tartalmazó VOB fájlt (a legnagyobb méretû fájl a házilag készített DVD-ken, a gyáriakon speciálisabb a helyzet) átmásolod a merevlemezre, és átnevezed mpg-re a kiterjesztését. Így amivel eddig is csináltad, vagy akár a Nero, vagy Movi Maker videószerkesztõ is fogadni tudja. Utána természetesen ha kész a szerkesztés, akkor újra kell építeni a DVD-t. Ez a Te esetedben ennyi. Gyárihoz legalább 4-5 program szükséges minden adat kinyeréséhez, újraépítéséhez, ezt nem egyszerû elmagyarázni még egy két oldalon sem.

Link to comment
Share on other sites

Giuseppe

Köszönöm a választ. Már csak egy kérdés maradt hátra, hogyan alakítom (mivel) át a a VOB-ot mpg-vé.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Simán nevezd át a "mittudomenmit.vob"-ot "mittudomenmit.mpg"-re. Nem kell konvertálni, mert az már mpg video.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Moicano

Remélem nem rosz helyre írom! De nem találtam megfeleõ topicot... Azt szeretném kérdezni, hogy honnan tudok olyan filmvágó programot szerezni, amivel meg tudom csinálni, hogy ha én azt akarom akkor a jobb sarkát levágom a videórol, ha azt akarom a tetejébõl 1 centit levágok, de a videó nem sértül meg, fut tovább csak anélkül az ominózus 1 cm nélkül.. Segítsetek!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...