Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Apple iPhone


Jhonny

Recommended Posts

Jhonny

Ebbe SIM kártya kell majd? Vagy milyen módon fog mûködni, nem tud errõl valaki valami infót?

Link to comment
Share on other sites

molnaraki

Rendkívül impresszív

Link to comment
Share on other sites

Benoc

WoW, ez gyönyörû! Szerintetek lehet majd kapni Magyarországon? Biztos nem gyenge áron fogják adni :) Láttam, hogy van benne Bluetooth 2.0 :pislog: Mi a különbség a az 1-es verzióhoz képest? Vagy már régóta van 2.0, csak én nem hallottam róla? :)

Link to comment
Share on other sites

Jhonny
WoW, ez gyönyörû! Szerintetek lehet majd kapni Magyarországon? Biztos nem gyenge áron fogják adni :) Láttam, hogy van benne Bluetooth 2.0 :pislog: Mi a különbség a az 1-es verzióhoz képest? Vagy már régóta van 2.0, csak én nem hallottam róla? :)

 

Egy kis idõ elteltével Magyarországra is be fogják hozni. Hozzávetõlegesen a 4 GB-os változat 100000 HUF lesz, a 8 GB-os pedig 120000 HUF. Már elég régóta van 2.0. Elvileg csak az adatátviteli sebesség között van különbség.

 

Egyébként is ez egy mobiltelefon, nem számítógép vagy PDA.

 

Hát, a tudása alapján már lassan ott tart.

 

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Igaz, de rendeltetése mobiltelefon.

Link to comment
Share on other sites

Timer

A Bluetooth 2.0-ról még annyit, hogy szerintem az átviteli sebessége mellett a hatótávolsága is nagyobb, és ha jól sejtem, a támogatott perifáriák köre is bõvült (sztereó fülhallgatók, például).

 

 

Az iPhone szerintem nagyon is életképes termék, függetlenül a hiányosságaitól. Személy szerint nem érzem hátrányát a fix méretû memóriának, és az utólagos telepítés lehetõségének korlátozása sem érint rosszul. Ez utóbbira egyébként is találnak majd okos emberek megoldást, lásd PSP, amit gyakorlatilag már csak mosásra nem lehet használni :lol:

 

Különben meg ha az Apple egy féltéglát adott volna ki iPhone néven, akkor is tuti siker lenne, ennyit tesz a brand...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
eRwin

A MacWorld 2007 -en Steve Jobs által bemutatott iPhone, teljes video felvetele ;) :

iPhone video

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Máté_89

Sziasztok

 

Nem tudjátok véletlenül hogy lehet e Amerikábol rendelni ilyet a neten :D . Mondjuk tutira lehet de csak juniustol csak azon filozok hogy ha onnan hozzák akkor Nem tudom hogy kompatibilis lesz e az itteni hálozatokkal :pislog: én T-mobilos vok és Nem tudom hogy elfogadják e vagy adnak belevalo simkártyát :pislog: Ha valaki am tudja hogy a neten hol tok rendeli az pls linkeljen már be egy linket.

 

thx elöre is

by

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Timer

Nahh, piacra dobták hivatalosan is. Ahogyan arra számítani is lehetett: hatalmas hype, hatalmas ár. A képességek pedig azért többnyire középszerûek. Ennek ellenére biztos vagyok a sikerben, mert a minõség (vagy annak látszata) sokakat meggyõz majd. Én nem leszek köztük, ennyi pénzért legalábbis biztosan nem! :lol:

Link to comment
Share on other sites

JOINT72

iPhone-rivális: Link (bemutatóvideó). Érdekes.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Garono

Végre volt szerencsém közelebbrõl is megismerkedni az iPhone-nal. Hát, a kijelzõ egyszerûen döbbenetes! Gondolom hardveresen is tud valamit, hiszen szinte soha nem akadt meg. Bár szoftveresen (sajnos) szánalomra méltó. Egy-két alap dolgot lehet be/átállítani, továbbá a szoftveres támogatás is jelentéktelen. Gondolok itt arra, hogy pl. Symbianra számtalan program elérhetõ. Itt meg egyedül az Apple Store-ról lehet letölteni néhány alkalmazást.

 

Úgyhogy úgy vagyok vele, hogy ez így ebben a formában biztosan nem. Esetleg egy iPhone2 majd kielégíti az igényeimet, de azt hiszem maradok Nokia párti, és majd egy érintõkijelzõs E szériás példányra ruházok be késõbb. A Symbian miatt. :)

 

Egyébként nem tudja valaki, hogy hogyan mûködik az iPhone-ban az, hogy ha elfordítod az eszközt 90°-kal, akkor a kijelzõ is elfordul? Marha jó dolog, csak nem tudom hogyan mûködik. Jó lenne tudni. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Greene

Úgy mûködik, hogy az iPhoneban van olyan érzékelõ ami figyeli a gravitációt és a gyorsulást. Egész egyszerûen csak elfordítod a masinát és az adott kép elfordul. Persze ez programfüggõ, de lehet vele jópofa dolgokat is csinálni, pl. vízmértéket. ;)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Egyébként ez egyáltalán nem nagy újdonság, az én fényképezõgépem is el tudja forgatni a képet attól függõen, hogy merre forgatom a készüléket. ;)

Link to comment
Share on other sites

EndrúBoy
Végre volt szerencsém közelebbrõl is megismerkedni az iPhone-nal. Hát, a kijelzõ egyszerûen döbbenetes! Gondolom hardveresen is tud valamit, hiszen szinte soha nem akadt meg. Bár szoftveresen (sajnos) szánalomra méltó. Egy-két alap dolgot lehet be/átállítani, továbbá a szoftveres támogatás is jelentéktelen. Gondolok itt arra, hogy pl. Symbianra számtalan program elérhetõ. Itt meg egyedül az Apple Store-ról lehet letölteni néhány alkalmazást.

 

Úgyhogy úgy vagyok vele, hogy ez így ebben a formában biztosan nem. Esetleg egy iPhone2 majd kielégíti az igényeimet, de azt hiszem maradok Nokia párti, és majd egy érintõkijelzõs E szériás példányra ruházok be késõbb. A Symbian miatt. :)

 

Egyébként nem tudja valaki, hogy hogyan mûködik az iPhone-ban az, hogy ha elfordítod az eszközt 90°-kal, akkor a kijelzõ is elfordul? Marha jó dolog, csak nem tudom hogyan mûködik. Jó lenne tudni. :)

A csodát giroszkópnak hívják és tényleg nem újdonság. Számtalan telóban van a Sony Ericssontól a Nokiáig.

Azért az túlzás, hogy a szoftveres támogatás jelentéktelen lenne, mert gyakorlatilag u.azok a programok elérhetõek rá mint egy Symbian alapú készülékre (pl. Excel, Word, PDF olvasó, chat programok stb.). Abban viszont igazad van, hogy ezek az Apple Storeon keresztül érhetõek el.

 

Érintõkijelzõs Nokiára? Az iPhone árából simán vehetsz egy Sony Ericsson X1-et majd, vagy egy másik Windows Mobile alapú okostelefont, ami még a Symbiannál is jobb. (mondom ezt én aki magam is Symbianos telót használok ;) ) :ötlet: .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Timo

 

Kintvan a 3G kártyafüggetlenül. :)

 

Alakul alakul! :D 1,5 éven belül talán hozza az alapnormákat a cucc.

 

Nekem az internettel kapcsolatban lenne kérdésem.

 

Lehet ezzel a termékkel internetb@nkot használni? Gyakorlatilag. Nem elméletileg.

Mennyire biztonságos ez a cselekmény?

 

Vagy inkább a hagyományos tûzfallal vírusvédõvel biztosított pc-s bejelentkezés a javallott.?

Link to comment
Share on other sites

  • 9 years later...
Dilettans

Sziasztok,

 

Ipone készüléken a levelezés beállításában tud valaki segíteni?

 

Az email cím egy lakossági/helyi internet szolgáltatónál regisztrált email cím. Ezt szeretném beállítani egy T-comos előfizetéssel rendelkező iphone készüléken.

Befelé jönnek a levelek, de küldeni nem tudok. Mit nem állítok be jól?

POP3- a helyi szolgáltató szervere

azonosító+jelszó: amit a helyi szolgáltató adott

 

smtp: mail.t-online.hu

 

Találtam a neten egy olyan információt, hogy "A T-Online 2008. július eleje óta szűri a levélküldő szerverek elérésére használatos hálózati forgalmat (SMTP: TCP 25-ös port). ..."

 

Megkérdeztem a t-onlinet és azt mondják, nincs nálunk semmilyen szolgáltatás/szűrés, ami a kimenő leveleket korlátozná és a készüléken kell beállítani valamit.

 

Elméletileg ez egy egyszerű beállítás, mégsem sikerül. Esetleg aki jártas ebben, tud segíteni?

Köszönöm előre is.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A mail.t-online.hu smtp szerver stimmel. Ezen kívül TLS biztonságot kell beállítani. Androidnál KEZDŐTLS jelenik meg. A portnak automatikusan dobja az 587-et.

Hitelesítés automatikus. A felhasználónévnek pedig be kell írni azt, amivel elő vagy fizetve a Telekomnál. Csak felhasználónév, nem az e-mail cím, tehát a @domain nem kell. Persze a hozzávaló jelszó is.

Ezzel működnie kell a küldésnek a kliensből egyéb webes mail címeknél is. Pl. Freemail, Citromail, stb.

 

Működött ez a Google smtp szerverével is, de nem az igazi. Nem azzal az e-mail címmel válaszolt a kliens, amire kaptad, hanem a Gmail címmel.

Link to comment
Share on other sites

Dilettans

Köszi a választ.

Tényleg elnézést a kérdésért, de milyen felhasználónévre gondolsz itt "A felhasználónévnek pedig be kell írni azt, amivel elő vagy fizetve a Telekomnál. "

A mail cím a vezetékes internetszolgáltatónál van regisztrálva, telekomnál nincs. Vagy mindenképpen kell lennie?

 

(nem az én telefonomról ill. emailezésemről van szó,csak próbálom kideríteni, hogyan kellene beállítani)

Nekem a voda-nál van előfizetésem, de ott sincs email címem, felhasználónevem regisztrálva, az online ügyintézésbe a telefonszámommal és jelszóval tudok belépni.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Most az, hogy neked mely szolgáltatónál van előfizetésed, az irreveláns. Nem volt kihangsúlyozva, hogy nem a tied a telefon, meg az egész.

Nyilván arra válaszoltam, amit ténylegesen kérdeztél. Telekomos előfizetésről és smtp szerverről volt szó eddig. Ne keverjük ide a Vodát. ;)

Tehát létezik egy bizonyos érvényes Telekom előfizetés. Ezt említetted, ennek hiányában meg úgysem tudnád használni a Telekom smtp szerverét. :nemnem:

Azaz példaképpen létezik az előfizetéshez mondjuk egy kovacstamas123456@t-online.hu e-mail cím. Amit meg én felhasználónévnek írtam (domain nélkül) ebből a kovacstamas123456.

Ennek analógiájára kell beírni az előfizető felhasználónevét és jelszavát a megfelelő mezőkbe, ahogy fentebb írtam.

 

Remélem azé a Telekom előfizetés, akinek az e-mail küldését most be akarod állítani. Vagy legalább tudjon róla. ;) Mert itt ugye érzékeny dolgokról van szó, jelszó, e-mail fiók hozzáférés. Még ha csak küldésre is.

Link to comment
Share on other sites

Dilettans

Bocs nem akartam belekeverni a voda-t, csak az értetlenségem magyarázataként írtam.

A Telekom előfizetéshez nem létezik email cím, legalábbis az ismerősöm nem tud róla h lenne neki.

Akkor ez a megoldás, kérni kell egy mail fiókot?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Denibaby

Helló!

Fiamtól kaptam, évek óta használom az iphon4 telefont, kizárólag film, fotó készítésre. Sim-kártya nincs, wifi nincs. 2-3 hete a fotóim, filmjeim "elvesznek", a számítógépen megnyitott storage mappa üres. Már sok felvételt küldtem ebből a mappából, mostanában nem sikerül semmi. Megbolondult a szerviz szerint, és eldobható.

Sok program maradt benne, de egyiket sem használtam...használhattam. Vajon mitől bolondult meg?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...