Jump to content
GSForum - Segélyvonal

DVD konvertálás DivX-be


nascar

Recommended Posts

nascar

Mint ahogy a topic címében is olvasható, hogyan lehet DVD-t DivX-be konvertálni, hogy egy fájl legyen belőle, és ne sok kicsi?

A DivX Converter programot használnám.

Segítségeket előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Pl. AutoGordianKnot vagy Fairuse. De persze ezek csomagok és autómatikusan csinálják a dolgukat. De magad is csinálhatod külön progikkal.

 

Egy fórum és egy csomó leírás: http://filmkonvertalo.hu/e107_plugins/forum/forum.php

 

De itt is volt már szó ilyesmirõl. (én kérdeztem és mintha te is írtál volna oda :hááát: ) http://www.pcworld.hu/forum/index.php?show...3099&hl=dvd

Link to comment
Share on other sites

nascar

Írtam, igaz. De ott nem errõl volt szó!

A DivX Converter minden VOB fájlból csinált egy divx fájlt, és nem egy nagyot. Ez a probléma!

Ha ezzel a progival ezt nem lehet megcsinálni, akkor sincs gáz, mert csak megpróbáltam. ;)

Link to comment
Share on other sites

cölöp
Link to comment
Share on other sites

Soma01

Amiket írtam azok egy nagy avi-t csinálnak! Olyan felirattal és hanggal amit választasz a kódolás elõtt.

Link to comment
Share on other sites

Omega32

A Dr. DivX 2.x is megoldja. Csak sorrendbe egy "task"-ba kell felvenni a fájlokat (ebben az esetben egy nagy avi lesz szintén). A program nyilt forráskodú, ingyenes és elég "közel" áll a DivX Networkshöz. Tovább elég sok beállítási lehetõség van.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
kdeurhj

Légyszives írd le ennek a menetét.Én hiába nyitom meg az összes .vob fájlt,vagy akár egyessével,nem tudom hozzáadni a kötegeléshez.Ott csak egy fájl van.Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Omega32

Ha egy "menetbe" több fájlt veszel fel, akkor azokat összefûzi (ezért látsz egy fájlt). Egyet vegyél fel az input file(s)-ba, azután beállítások, kódolás. A kódolást ne indísdd el, hanem kattints a File-ra (bal felsõ sarok), és felveheted az új fájlt. Ha rámész az encode-ra, akkor az megjelenik az elõzõ alatt. Ha rámész a resumra, akkor kezdi a konvertálást. Így egyenként beállíthatod az összeset, aztán hátra dölsz, és sorrendbe elvégzi a konvertálást.

Link to comment
Share on other sites

kdeurhj

Köszi!Otthon kipróbálom,bár én úgy emlékszem,hogy pont ez volt a gondom.Hiába vettem fel egy új fájlt,a kódolásra kattintva,nem jelent meg a másik alatt.

Link to comment
Share on other sites

Omega32

Akkor kódolj egyet, zárdd be a programot, és kezdj egy újat... De a fenti módon mûködnie kell (nekem mûködik).

Link to comment
Share on other sites

kdeurhj

Neked melyik verzió van (nekem a legújabb)?Külön konvertálás esetén,mivel tudom "összefûzni" a fájlokat?Gondolom, az Easy Video Joiner kevés lesz.

Link to comment
Share on other sites

Omega32

A legújabb van (Dr. DivX 2.0.1 beta 3).

Most mit akarsz eredményül? Összefûzött fájlokat, vagy különállókat? Ha az input file(s)-nál több fájlt adsz meg, akkor azokat összefûzi, ha csak egyet akkor nincs összefûzés. Új konvertálást a program újraindításával, vagy a "File" feliratra kattintással tudsz kezdeni.

 

Utólagos munkára a Dr. divx nem jó! Darabolásra a VirtualDub jó (én azt használom), összefûzésre nem tudom jó-e. Még nem volt rá szükségem, hogy ilyet csináljak. Bár biztos van olyan program, ami megoldja, de vágásnál is akadályozó tényezõ a "kulcskocka-dolog". Ha vágsz a vágás elején kulcskockának kell lennie, a végén nem fontos. Ez a divx felépítésébõl jön, még anno a PC World írt errõl egy nagyon jó cikket.

Link to comment
Share on other sites

kdeurhj

Igazából én 2 DVD lemezbõl,extrákkal,16 VOB fájl szerettem volna,1 divx-et készíteni.2GB lenne,maximális beállítással.Kipróbáltam a CloneDVD-t,ami menüvel,extrák nélkül 99%-os minõségben másol,persze csak 1 DVD-t.Nekem már ez is jó lenne,csak egy gond van,hogy nem tudok a gyökérmenübe belépni.Rajta van a másolt lemezen,intézõbõl le is tudom játszani a VTS_01_0.VOB fájlt,de se szoftveres lejátszó,se asztali lejátszó nem tud belépni ebbe a menüpontba.Egybõl az elsõ jelenettel kezd.Oda-vissza tudok a jelenetek között váltani.

Link to comment
Share on other sites

Omega32

Akkor a szükséges vob fájlokat "egyszerre" húzdd rá a programra, aztán mehet a konvertálás. A végeredmény egy nagy divx lesz. A menük vob fájljait hagydd ki, azokra nyilván nincs szükség.

Link to comment
Share on other sites

grim

helo

igazából én aviba szeretnék dvd-be konvertálni. ez eddig teljesen jól sikerült is a winavi videoconverterrel, de mostanában mikor elindítom a konvertálást rögtön kijön,h a winavi hibát észlelt és leáll. ha nem nyomok rá a Mégse-re akkor végigkonvertál,de a kész filmnek nem lesz hangja. mi lehet a gond, légyszi segítsetek (mindenféleképpen winavival szeretnék konvertálni)

elõre is kösz

Link to comment
Share on other sites

kdeurhj

Végülis a régebbi Dr.DivX-el konvertáltam,mert az legújabbal nem megy.Valami bug lehet,mert konvertálás közben villogtak a gombjai,ráadásul a felénél leállt.

 

A Winavit kipróbáltam,nekem nem volt problémám.Szerintem neked valami kodek gondod lehet.Ezzel a programmal megnézheted.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Erika65

Vinawi video convertel konvertáltam de kéri a name és a codot de a next timere kattintok és konvertál,de sajna a filmen ott a felirat hogy vásároljam meg és felirat is van amit nem szeretnék rajta látni, kérlek segíts mit tegyek! :upsz::(

Link to comment
Share on other sites

Erika65

Link

kódeket kéri...és ha aviba szeretnék konvertálni dvd-ét a beállítást segíts beállítani lalo kösz... :(

 

Ez melyik nyelv??!?!?!?!?

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Soma01

Én azt szeretném valahogyan megoldani, hogy a DVD lemezrõl (menü is van, de az nem kell, csak) a film, egy fájlba kerüljön a vinyóra és mindenféle tömörítés nélkül. Tehát avi nem jó. Max ha tömörítetlen lenne. Mpg vagy ilyesmi formátum kellene. Az a lényeg, hogy a hang és a kép együtt legyen egy fájlban és DVD minõségû legyen, ne legyen jobban vagy újra tömörítve. Maradjon a DVD eredeti kép és hang tömörítése (mpeg2 vagy mi is az).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pjotr

DVD Shrink: Kiválasztod csak a filmet, aztán beállítod, hogy ne darabolja szét 1 GB-os fájlokra (Preferences :nyíl: Output Files).

 

És ez így off, mert nem AVI-t szeretnél. :fetreng:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
susztera

Stiasztok !

 

DVD-t rippelek avi-ba, és ez remekül megy pl. az IMToo DVD ripper ultimate progival, de ez egy dolgot nem tud, több hangsávot, és esetleg feliratot is kijelölni, hogy dual audio-s legyen az avi fájl, megnéztem több ripper programo is, de ezt egyiknél se látom.

Tudtok olyan ripper progit, amivel ez megoldható?

Ha nincs akkor 2 képcsõsben 2 progival?

elóre is köszönöm a választ.

Feliratnál pedig az lenne az igazi, ha miközben lerippeli a progi a filmet, nem belefúzne az avi-ba egy feliratot, hanem leripelné,a feliratokat külön srt fájlokba...(persze úgy hogy szinkronban maradjon a lerippelt avi-val

Ilyen progi van ?

Az se baj ha két leírt feladatot két külön progi végzi el.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
touch02g

Sziasztok!

 

AZ a problémám hogy letöltöttem egy filmet blueray-be, kétnyelvû és van hozzá felirat (10GB) és az a baj hogy nemtudom átkonvertálni a hivatalos divx converterrel egyszerûen nem veszi be a filmet.

És az lenne a kérdésem hogy mivel tudnék ebbõl egy minõségi rippet csinálni (amit lejátszik a dvd lejászó, nem blueray-es) 2 nyelven de ha csak magyarul az oylan nagy baj, úgy hogy ne menjen nagyon 4,3 GB fölé?

 

Elõre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ha már a filmet nem veszed meg, akkor a konvertáláshoz szüökésges programot talán megveszed. Egyébként az eredeti film megvásárlásával jobban járnál!

Hogy a témánál maradjunk, az általad keresett program az Adobe Encoder! Még menüt is készíthetsz vele!

Link to comment
Share on other sites

madmanus

Aki Dvd-t akar avi-ba lekonvertálni, az a AutoGK programot használja. Ingyenes, a neten megtalálható, több hangsávot is tud csinálni, felirat mellékelése a filmhez ha kell még bele is tudja égetni a filmbe, beállítható hogy eredeti hang vagy mp3-as tömörítésû legyen, az avi mérete is beállítható. Én ezt használom és tökéletes a minõsége! Ha kell segíteni tudok a használatába vagy egy leírást képekkel tudok adni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...